Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Problema pozitie cooler cpu dark rock 3

  1. #1 SP
    Member Popae36's Avatar

    Problema pozitie cooler cpu dark rock 3

    Salutari!de ceva timp am achizitionat o placa de baza asus m5a78l-m/usb3, si un cooler pentru cpu Dark rock 3.
    Ieri am decis sa mut procesorul ramii si placa video pe placa de baza cea noua si coolerul nou,dar la montaj am observat ceva ciudat ca singura pozitie de a monta coolerul este cu ventilatorul in jos catre placa video si pe net am vazut ca trebuie sa dea catre spate nu in sus sau in jos...va rog cei care va pricepeti sa ma ajutati.multumesc
    Attached Images Attached Images 20160610_172815.jpg 20160610_172751.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai n-am inteles, de ce nu ai montat-o direct cum trebuie? Cauta pe net un ghid pentru montarea ei, preferabil pe Youtube, si vezi cum au montat-o altii ca sa o montezi si tu la fel.

  3. #3 SP
    Member Popae36's Avatar
    acum m am lamurit e din cauza placii de baza si procesorul este un amd..asta e singura pozitie in care poate fi montat sau in sus..pacat

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: el l-a montat corect, asa cum i-a permis coolerul + placa de baza. Fiind AM3+ si un cooler ce nu poate fi instalat in orice directie, nu cred ca are de ales. Solutie: ori un alt cooler, ori sa treaca pe un Intel

    P.S. E posibil sa gresesc, si sa existe un adaptor (pt. backplate) care sa poata fi rotit la 90 grade...

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai n-a zis initial ca are AMD, care stiu ca au alte prinderi si uneori alte backplates. Dubios insa cum a fost gandit pentru AMD din moment ce sta in halul asta. Eu zic sa il trimiti inapoi si sa iei altceva.

  6. #6 SP
    Junior Member TheJok3r's Avatar
    O poza cu carcasa completa? nu e problema si daca e montat asa dar pentru un airflow mai bun si o racire mai ok sa montezi corespunzator ventilatoarele pe carcasa gen:
    ps. si de jos in sus daca iti permite carcasa+ventilatoarele 120mm/80mm/etc de obicei scot aerul cu partea libera
    Attached Images Attached Images chassis-airflow.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts