Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Problema internet

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Problema internet

    Ok, deci am o mare problema cu internetul.

    Mai intai, sa va spun cum este instalat. Eu sunt singurul de pe strada care are net de la provideru' asta, si mi-au pus pe stalpul din fata casei un router, si eu tin priza de la router in casa, adica in camera mea. No priza, no net. Asa. Acum, problema este ca mi se intrerupe internetul constant. Si ca sa-l fac sa-si revina, trebuie sa scot mufa din priza si sa o bag la loc, si cu putin noroc va merge iar 5 secunde - 2 minute si dupa aceea va trebui sa repet procesul. Am zis ca e de la PC, nu e. La fel si pe PS3. Chestia e ca din cand in cand merge constant, toata ziua internetul. Sa fie de la priza ? Sa fie de la router ?

    Cateodata imi arata ( folosesc Windows 7 ) ca internetul merge bine, doar ca nu primesc si nici nu trimit pachete. Cateodata doar trimit, si atat. Nu stiu ce se tot intampla.

    Stiu ca raspunsul logic ar fi sa sun la provider sa le spun, dar le-am spus de o mie de ori si amana intr-una nenorocitii. Asa ca astept ceva sugestii, poate ati avut si voi parte de asa ceva si nu ma prind eu de ceva.

  2. #2 SP
    CR9
    Banned CR9's Avatar
    Baga-l prin UPS , este tensiunea prea slaba si asa face si la mie tot la fel , din cauza asta am achizitionat un UPS si nu mai am treaba.
    Bafta .

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Am alta problema in momentul de fata. Nu imi merg toate siturile ! De fapt, singurele situri care imi merg in momentul asta sunt CG, blogul meu si un magazin de jocuri. WTF.

    Poate cineva sa imi spuna care erau acele DNS-urile de la openDNS ?

    ---------- Post added 13-03-2010 at 04:50 PM ----------

    Nu mai conteaza. Acum merge. Deocamdata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema internet. By FishyBon3 in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 21-12-2014, 16:44
  2. Problema internet By rareshica in forum Offtopic
    Replies: 2 Last Post: 13-06-2014, 19:10
  3. Problema internet By pooaul in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 21-10-2013, 18:35
  4. Problema internet By HoTSaucE in forum Software
    Replies: 3 Last Post: 30-07-2012, 16:56
  5. Problema internet By Ayrton in forum Software
    Replies: 1 Last Post: 26-04-2010, 21:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts