Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Recomandare SSD

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Recomandare SSD

    Din pacate/ fericire mi-a murit HDD-ul principal de pe PC si as vrea sa-i pun un SSD + un HDD normal. HDD deja am gasit ceva super ok, insa la SSD-uri nu prea ma pricep.

    Pe SSD vreau sa instalez doar Windows-ul si programele (fara jocuri sau alte balarii) si m-ar interesa ceva rapid si ieftin! Cam 300 lei as vrea sa dau pe el si sa fie bineinteles nou (nu cumpar SH-uri). Am inteles ca mi-ar trebui upgrade kit daca vreau sa-l instalez pe un desktop...

    Astept o recomandare din partea voastra! Thanks

  2. #2 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu am nevoie si de un rack special pt. el? Micut bugetul pt. ca nu am nevoie de cine stie ce rachetuta... doar ceva sa mearga mai bine decat un HDD normal.

  4. #4 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Unele vin cu adaptor dar ca sa fi sigur :
    Adaptor 2.5 to 3.5 Brackets and Screws - eMAG.ro

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dintre cele 3 recomand Intel 520... Desi n-o sa vezi niciodata vitezele acelea (decat in Atto), e cel mai safe dintre ele (MLC de 25nm).

    Mai poti sa iei in calcul si SSD SanDisk Ultra Plus 128GB SATA-III 2.5 inch - PC Garage.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu de ~ 2 ani de zile am un:
    Sunt EXTREM de multumit de el si avand in vedere ca PC-ul meu nu doarme niciodata si e forjat la maxim cu tot felu' de chestii SDD-ul inca e la 100%
    Attached Images Attached Images ssd.jpg

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E oferta pe la toate modelele, nu doar la cel de 250GB... pt. toata seria Samsung Evo. Si e inclusiv pe amazon.co.uk, nu doar .fr (ba chiar cred ca iesi mai ieftin din uk): Samsung 840 EVO 250GB 2.5 inch Basic SATA Solid State Drive: Amazon.co.uk: Computers & Accessories.

    Later edit: De fapt e oferta la majoritatea SSD-urilor. Uite si una la SanDisk Ultra Plus: SanDisk SDSSDHP-256G-G25 256 GB Ultra Plus SATA III 19 nm 7 mm Internal 2.5-inch Solid State Device: Amazon.co.uk: Computers & Accessories (55% discount).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Discutii despre SSD-uri By MonkY in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 05-12-2014, 22:17
  2. Upgrade la SSD By tudyniuz in forum Hardware
    Replies: 61 Last Post: 24-05-2014, 00:46
  3. Playstation 3 si SSD By nurv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 18-01-2014, 15:26
  4. Problema detectare SSD By RonanN1 in forum Hardware
    Replies: 12 Last Post: 11-04-2013, 20:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts