Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 62

Thread: Google Chrome

  1. #21 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Dacă-ți zic că mie-mi măn�ncă ~ 522.176K ce zici? (acuma m-am uitat �n task manager) - așa ceva...
    Mie imi manca doar 450.000K,dar am renuntat la el in faovoare lui Google Chrome

  2. #22 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Gata, am trecut 99,9% pe Google Chrome (mai am de setat c�teceva la el ) - merge excelent.

    ...dar nu-s cu ceva lămurit. Deschid browserul și �n task manager mi-l arată deschis de trei/două ori. De ce? Iar dacă dau pe (oricare) să se �nchidă...se �nchide și browserul (deci nici cum nu apare normal...ca la orice soft deschis o singură dată).
    Attached Images Attached Images crom.jpg

  3. #23 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    am trecut si eu pe chrome ... sunt mult mai fericit

  4. #24 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Gata, am depistat care-i faza. Fiecare new tab deschide c�te un chrome.exe*32 �n task manager lol

    ...deci dacă am 50+ de tab-uri deschise (și eu mai tot timpul am)...lollollollollol

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    alalalt: depinde ce fel de versiune folosesti. 3.x daca nu ma insel foloseste Webkit (ca si Safari), 2.x poate fi setat sa mearga cu engine IE sau alternate, 1.x merge cu engine IE. Oricum toate Maxthon-urile au engine tweakuit... Oricum, tu treci pe maxthon cand renunt eu la el (din pacate la 2.x au renuntat la multe din features-urile lui 1.x care-mi placeau). Iar cu bara de search poti sa setezi orice vrei... sau de ce nu, sa pui google toolbar sau ce ai tu nevoie.

    RonanN1: si la mine mai sare Firefox-ul pe la 500MB or more... Bine, deschid si ca nebunul, dar oricum, am un feeling ca daca ai memorie libera, prefera sa iti tina totul acolo. Pe sisteme cu mai putin RAM am observat ca se "calmeaza" si scade din usage. Probabil face paging or sometihng...

  6. #26 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Am o intrebare pentru cei care folosesc Google Chrome. L-am pus si eu recent si imi place, dar am o mica problema. Eu cand ma uit la poze pe CG, le deschid cu middle click intr-un tab nou. Pe Chrome nu mai pot face asta; chiar daca dau cu click le deschide cu Lightbox-ul, care personal nu-mi place. Any ideads?

    PS: Am instalat deja versiunea in romana. Pot schimba cumva in Engleza fara sa reinstalez?

  7. #27 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Limba e la Options > Under the Hood > font/lang settings , nu stiu ce sa zic legat de middle click , eu personal nu-l folosesc > vezi si aici https://chrome.google.com/extensions...q=middle+click

  8. #28 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    mie imi merge site-ul CG foarte greu in chrome.
    pe oricare alt browser se incarca aproape instantaneu.
    doar eu am problema asta? trebuie facute ceva setari?

  9. #29 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Si eu am aceeasi problema...

  10. #30 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Mai da minimize din chestiile de pe parti eventual , la mine se incarca instant asa.

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si iata ceva interesant despre care sigur nu stiati referitor la Google Chrome:



  12. #32 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Am trecut si eu pe Chrome de pe Firefox. Sunt mult mai multumi, m-am saturat de interfata aia veche din Firefox... m-am mutat pe ceva simplu si rapid.

  13. #33 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    E dragut Chrome, il folosesc pe Netbook ( Firefox mananca resurse multe si imi merge greu). Dar pana acum mi se pare sub Firefox pe care il folosesc de 3 ani.

  14. #34 SP
    Manager paul's Avatar
    lol
    Attached Images Attached Images google_chrome.png

  15. #35 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Adevarul e ca se optimizeaza in draci la el... pt. ca va fi "baza" noului lor OS. Si sa fiu sincer, pe HTPC-ul meu, e singurul browser care face treaba bine. Nici macar Firefox & Co (Opera, Safari, etc...) nu sunt capabile sa inteleaga faptul ca folosesc un DPI mai mare (ca sa pot citi totul mai bine pe un 50" de la 3m). Iar Chrome... ruleaza fin, fara tweaks and tricks. Mai nou, de cand au dat drumul si la API si plugins... parca e mai de viitor decat prea mult hulitul IE 9.

  17. #37 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Stie cineva cum pot rezolva problema asta?Setarile mi se reseteaza de fiecare data cand ies din browser.Eroarea mi-a aparut in urma unui crash...
    chrome.jpg

  18. #38 SP
    Manager paul's Avatar

  19. #39 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Va recomand "calduros" extensia Hover Zoom , makes life much easier, auto-zoom pt. poze doar cu mouse over, merge cu fb, deviant, flickr, inclusiv cu acest forum

    https://chrome.google.com/webstore/d...lbekcfllmednbl

  20. #40 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Va recomand "calduros" extensia Hover Zoom , makes life much easier, auto-zoom pt. poze doar cu mouse over, merge cu fb, deviant, flickr, inclusiv cu acest forum

    https://chrome.google.com/webstore/d...lbekcfllmednbl
    absolut superba! danke

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Google Play Store By MonkY in forum Android
    Replies: 6 Last Post: 16-03-2021, 21:26
  2. Google lanseaza Chrome Remote Desktop pe mobile By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 2 Last Post: 17-04-2014, 09:38
  3. Replies: 7 Last Post: 11-01-2013, 19:51
  4. Chrome Engine 4 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 09-07-2009, 02:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts