Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Putin ajutor in Dreamwaver

  1. #1 SP
    Senior Member siNcE's Avatar

    Putin ajutor in Dreamwaver

    Buna seara dragii mei.
    Am si eu o rugamite pentru cei care stiu sa lucreze in Adobe Dreamwaver. Prietena mea are de facut un site (in dreamwaver) pentru la scoala in care sa foloseasca videos, photos si sounds. Site-ul ne-am descurcat noi sa-l facem cat de cat in Dreamwaver cu poze si butoane si legaturi intre pagini, dar sa pun sunet si filmulet m-am cam pierdut. Daca are cineva rabdare sa-mi explice cum se face ar fi ideal. Eu am cautat pe net tot felul de tutoriale, despre ce si cum, dar m-am incurcat si mai rau. Stiu ca este detul de trist ca nu m-am descurcat sa fac un site de 2 pagini cu 3 butone si media pe el, dar nu am lucrat in asa ceva pana acum. Site-uri am facut doar in Swish iar la ASE i se cere doar Dreamwaver.

    Multumesc anticipat.

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Rezolvat dupa "N" ore de tutoriale online.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Rezolvat dupa "N" ore de tutoriale online.
    Scuze... eu am fost prea prins zilele astea (cu update-ul si probleme pe server datorate in mare parte desteptilor de la ENEL care au taiat fibrele optice)... Vad ca te-ai descurcat. Dar sper sa nu-ti cer prea mult sa le explici si celor care ar putea avea aceeasi problema. Thx !

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Varianta simpla ar fi:
    Sus in bara -> Insert -> Insert Plugin -> Video ori Audio
    Trebuiesc setate tot din dreamwaver anumite extensii pentru ca browser-ul sa stie ce tip este fisierul. Astfel in caz ca nu este instalat pe pc acel player sa-l ceara singur la instalare (automat).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Am si eu nevoie de putin ajutor :D By Gammrich in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 13-05-2015, 19:21
  2. Putin ajutor ? By jorjest in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 13-09-2012, 17:11
  3. Putin ajutor... By Luparu in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 20-11-2010, 20:02
  4. Putin ajutor dc se poate By cezaryon in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 02-08-2010, 09:56
  5. Putin ajutor By Danny14 in forum Offtopic
    Replies: 6 Last Post: 02-02-2010, 15:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts