Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Intrebare internet

  1. #1 SP
    Member Ayrton's Avatar

    Question Intrebare internet

    Salutare.As dori sa-mi schimb si eu modemul,deoarece la mine pe strada nu se poate pune internet prin cablu.Am un,scuzati-mi expresia,panarama de model,cu 14 kb/s.Nici la un filmulet pe youtube nu ma pot uita .As dori sa-mi ziceti si mie ce model sa-mi iau,adica de la ce firma,sa aiba cel putin 200 kb/s,si pretul pana in 70 ron.

  2. #2 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Nu e de vina modemul . Presupun ca ai din ala care seamana cu un sapun , de la vodacrap . Problema e din cauza semnalului ori din cauza abonamentului pe care l-ai ales . Mai bine te orientezi catre clicknet mobile , am auzit ca are o viteza destul de buna , 3.1mbps (vreo 300-400kbps reali) .

  3. #3 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Sa nu luati de la Vodafone. Are 3MB (14 Kb reali)

  4. #4 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Nu e de vina modemul . Presupun ca ai din ala care seamana cu un sapun , de la vodacrap . Problema e din cauza semnalului ori din cauza abonamentului pe care l-ai ales . Mai bine te orientezi catre clicknet mobile , am auzit ca are o viteza destul de buna , 3.1mbps (vreo 300-400kbps reali) .
    Da,am facut si alt abonament.Acum dau vreo 70 ron pe luna.Am o viteza de 200 kbps.Dar daca downloadez ceva de 2 GB,viteza scade iarasi la 7-8 kbps...Mai rau ca inainte........Are o limita.Dar 2 Gb mi se pare chiar absurd.O sa incerc de la clicknet,am auzit de la alti ca sunt bune modemurile,am vrut sa vad si parerea altora.Multumesc.

  5. #5 SP
    Member verde's Avatar
    nu.nu.nu.nu iti lua clicknet sub nicio forma!

  6. #6 SP
    Member Ayrton's Avatar
    De ce zici asta?

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    de ce nu te bagi la RDS ? nu au la tine acolo ?

  8. #8 SP
    Member verde's Avatar
    Quote Originally Posted by parcel View Post
    De ce zici asta?
    pai minim o data pe saptamana trebuie s ale faci reclamatie sa vina sa-ti faca reteaua pentru ca iar nu iti merge netul ,viteza oscileaza ,este cadn scoti cu 10 kB si cand scoti cu 10MB ,modemul e de tot c****ul ,am schimbat 3 intr-un an ,nu poti pune router wireless pe reteaua lor doar daca e cumparat de la ei ,e foarte scump si nu se merita per total

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ps3 internet By Gabidutzu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 02-09-2013, 14:45
  2. Internet By HoTSaucE in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 10-04-2012, 01:15
  3. Problema internet By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 13-03-2010, 15:58
  4. Internet Explorer 8 By MonkY in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 05-05-2009, 00:35
  5. Conexiune internet By maniac360 in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 14-04-2009, 19:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts