Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Firefox 4

  1. #1 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar

    Firefox 4

    Aveti aici tot ce aduce nou versiunea 4.0 a celui mai popular browser: Firefox 4 Beta Features

    Thread-ul acesta e facut pentru a discuta despre noua versiune si pentru a va spune ca varianta RC1 a fost leak-uita, o puteti lua de aici: MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service (care a fost luata de aici: ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.or.../build1/win32/).

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Uff. Nu imi place ca au renuntat la direct-link catre IMDb si Wikipedia (cand scriam "wikipedia charlie sheen" si ma ducea direct pe pagina respectiva). In rest ador Mozilla 4.

  3. #3 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Versiunea finala ca fi lansata pe 22 martie, adica marti.

  4. #4 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Duhh,IE 9 ,Mozzila 4,ce urmeaza? Google Chrome 2.0?

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Versiunea finala ca fi lansata pe 22 martie, adica marti.
    RC-ul mi se pare ca se misca execrabil. Dupa ceva overload, se blocheaza ca idiotul, nu face fata la un joc de pe Facebook, un tab cu Youtube si cateva (7-8) taburi. Configuratia mea nu este problema, ca pe 3.x suporta perfect si mai mult de atat.

    De asta cred ca l-au retras...

  6. #6 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate� View Post
    Duhh,IE 9 ,Mozzila 4,ce urmeaza? Google Chrome 2.0?
    Nu e normal sa existe o evolutie continua ?
    Si apropo, Chrome-ul a ajuns la versiunea 11.

    ---------- Post added 18-03-2011 at 10:19 PM ----------

    De aici puteti lua ultimul build de Firefox RC2 (build 3), ultimul inainte de final:

    Index of /pub/mozilla.org/firefox/nightly/4.0rc2-candidates/build3/win32/en-US

  7. #7 SP
    Manager paul's Avatar

  8. #8 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    la mine merge ok... varianta full... nu am avut probleme cu el

  9. #9 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    Si eu sunt multumit de el si parca merge mai bine plus ca e mai "curat"

  10. #10 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Pacat de hardware acceleration, si-au batut joc de el. Probabil le rezolva in Firefox 5 care apare in aprox. 4-5 luni si adauga si suport pentru 64-bit.

  11. #11 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Am folosit si beta si mi-o placut numa' ca am 2 probleme(erau si in beta):
    1. Daca am un pdf deschis, nu mai pot folosi scroll in restul paginilor
    2. In loc de add-ons am un blank page.
    Ati patit careva la fel ?

  12. #12 SP
    Member TheSpider's Avatar
    arata foarte bine,dar se misca un pic mai greu.

  13. #13 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mi-a facut o faza foarte aiurea astazi. Mi-a dat eroare de tipul "Could not connect to Yahoo Toolbar". Pur si simplu, orice adresa introduceam, imi dadea aceste cuvinte. Toolbarul este (si a fost) dezactivat din optiuni. A mai patit cineva asa ceva?

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E plin de bug-uri trickz. Mie imi pierde setarile la butoane... Hell yeah, imi si tot reseteaza butoanele custom. Nu mai zic ca are momente in care face freeze la pagini, de fapt la tot browserul, de trebuie sa astept 5-10 secunde sa-si revina. E innaceptabil. Daca nu rezolva repede, o sa-si piarda "fanbase-ul"...

  15. #15 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Multe din problemele astea apar din cauza add-onurilor din cate am citit .
    Problema asta: 2. In loc de add-ons am un blank page. pe care o aveam inainte s-o rezolvat dezactivand un add-on.
    Din pacate inca mai am pb 1:
    Daca am un pdf deschis, nu mai pot folosi scroll in restul paginilor
    Mie oricum mi se pare cel mai bun momentan da' sigur ii din cauza ca m-am obisnuit cu el

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu am probleme mari cu el. Daca deschid mai multe pagini sau pur si simplu dau refresh la paginile care le am deschise, face un freeze de 1-2 secunde, dupa care imi deschide o pagina in fereastra noua. Pe langa asta, am si problema cu freze de care zicea MonkY. Am incercat cu reinstal, dar nu s-a rezolvat nimic. sunt foarte dezamagit de el...

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai am o problema de cateva zile, cand dau search pe google (cel din dreapta sus), ma duce intai pe yahoo prin fileserve.toolbaroptions.com si abea daca mai dau odata search ma duce pe google. nu stiu cand am instalat acest fileserve, dar l-am dezinstalat, am sters si registrii din calculator, am curatat si firefox si tot la fel face.

    Ceva idei ?

  18. #18 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    La prima problema - aia cu refresh:
    Eu nu cred ca ti le inchide , pur si simplu le grupeaza. In drept cu taburile deschise, in dreapta de tot ai un buton cu 4 dreptunghiuri. Incearca sa-l apesi.
    Sper sa am dreptate

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu mi le inchide. Ramane fereastra aia cu tab-urile si imi deschide alta doar cu pagina aia.

  20. #20 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Atunci da sus pe butonu' Firefox, help si restart with add-ons disabled. Vezi cum merge asa. Daca merge da enable la cate un add-on pe rand sa vezi care era pb sau sterge-le pur si simplu pe cele pe care nu le folosesti . Si eu am facut curatenie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 57 Last Post: 14-11-2017, 17:38
  2. Zvon: Mozilla Firefox vine pe PS3? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 20-11-2009, 21:41
  3. Problemă - Firefox By RonanN1 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 03-01-2009, 00:19
  4. Toate jocurile NES in Firefox By G3ox in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 19-12-2008, 10:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts