Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Dropbox

  1. #1 SP
    Senior Member muggs's Avatar

    Dropbox

    Probabil cel mai util soft pe care il folosesc in ultima vreme, permite sincronizarea intre N computere ( si smartphoneuri ) a aceluiasi content , f. util pt. cei care folosesc mai multe calculatoare la munca / acasa, sau pt. cei care schimba informatii cu clienti frecvent, se pot shareui foldere foarte simplu iar schimbul de date e as easy as drag n drop.

    Spatiul initial de care dispuneti este de 2 GB, daca insa sunteti invitati sau invitati la randul vostru pe altcineva ambele part mai primesc inca 250 MB which is a lot, asa ca daca sunt doritori drop me a line

    http://www.dropbox.com/

  2. #2 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Eu �l folosesc de multă vreme, este foarte util.

    Nu mi-ar strica nici mie niște MB �n plus și c�tigați și voi automat �ncă 250MB �n plus (după cum spunea și muggs), deci dacă vrea cineva să-i creeze cont și să apeleze la mine ca refferal, poate folosi acest link: http://db.tt/qiVc0SI
    Attached Images Attached Images screen-shot-2011-03-11-2.23.24-pm.png

  3. #3 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ca sa se "activeze" cei 250, cel care s-a inregistrat prin referral trebuie sa-si instaleze aplicatia.

  4. #4 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Corect, at�t muggz c�t și eu am uitat să precizăm lucrul ăsta

  5. #5 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Pai se cam subintelege... Strict imo e un must-have pentru cine are calc + smartphone sau de la 2 pc-uri in plus ( in locatii diferite )

  6. #6 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Multumesc de pont .
    Just installed.
    Macar asa nu ma mai complic cu stickurile.

  7. #7 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Thanks guys.. Chiar aveam nevoie de asa ceva Muggs pune si tu linkul tau, ca e mai usor decat sa te contacteze lumea.

    Anyway here's mine daca imi permit muggs si graft: http://db.tt/AZze5Nq

  8. #8 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Ah nu stiam ca au bagat si chestia asta, initial era doar cu mail invite

    Here goes : http://db.tt/a1inJ4h

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tocmai am urmărit clipul de prezentare. Nota ZC!

    Imediat �l iau și-l testez

    Am o �ntrebare: �n tutorial (acela de 5 pagini) scria că pot da share la un folder (sau file, etc.) și dacă dau click drept dropbox. Ei bine mie nu-mi apare. Dau click drept pe...orice...și nu-mi apare �n meniu. Chiar trebuie de fiecare dată, c�nd vreau să dau share, să intru �n C/Users...?

    Și mi-a mai arătat (tot �n tutorial) o iconiță cu o săgeată mare albastră (�n sys tray) și nici iconița aia nu-mi apare...

    ...sau am �nțeles eu greșit faza cu meniul?

    Și mai am una: E oki dacă pun acolo shortcuts către alte fișiere? Le pot accesa? De ex. am REC. Xbox 360 の (unde-mi țin tot felul de prostii pentru video guides personale).

  10. #10 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Meniul de click dreapta apare doar in My Dropbox, nu poti da share unui folder care nu se afla acolo, cred ca de asta e inactiv in rest.
    Sageata mare...nu-mi dau seama ce e cu ea dar nu cred ca am vazut asa ceva so far
    Shortcuts..nu merg din acelasi considerente de securitate i guess

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Meniul de click dreapta apare doar in My Dropbox, nu poti da share unui folder care nu se afla acolo, cred ca de asta e inactiv in rest.
    Sageata mare...nu-mi dau seama ce e cu ea dar nu cred ca am vazut asa ceva so far
    Shortcuts..nu merg din acelasi considerente de securitate i guess

    Oki, acum am �nțeles, thanks. Oricum am făcut un shortcut la Dropbox Folder, pe desktop, pentru acces mai rapid.

    Săgeata albastră mi-a aparut atunci c�nd zicea de The Dropbox System Tray/Menu bar icon. Eu nu am așa ceva ...

    The Dropbox system tray or menu bar icon is where you can check the current
    syncing status and change your Dropbox settings.
    Gata. S-a rezolvat cu un re-install - I guess I don't need that desktop shortcut anymore

    ...heh, re-install

  12. #12 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Pentru cei care vor să mai str�ngă niște MB �n plus, dar nu sunt �narmați cu răbdare, iată o metodă puțin mai "neortodoxă", dar rapidă: The Tippopotamus: How to get 5.25GB on Dropbox with a free account

  13. #13 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Un motiv sa nu va tineti poze cu voi dezbracati pe dropbox: Dropbox Files Left Unprotected, Open To All - Security - Vulnerabilities and threats - Informationweek
    Si 5 alternative: 5 Dropbox Alternatives For Cloud Storage - Storage - Storage Reviews - Informationweek
    Nu am incercat nici una din ele... mie imi place dropbox si oricum eu cand imi fac poze dezbracat nu-mi arat fata deci nu-mi pasa daca le ia careva de pe dropbox.

  14. #14 SP
    Senior Member muggs's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts