Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 50

Thread: Share your speed!

  1. #21 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar


    Click****Net

  2. #22 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu inteleg de ce am un ping asa mare si viteze atat de mici ... (ma refer la speedtest)


  3. #23 SP
    Senior Member Khan's Avatar



  4. #24 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar



  5. #25 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Nu �nțeleg unele diferențe foarte mari de viteză �ntre abonații RDS, plătim abonamente chiar at�t de diferite?

    Sper să nu iau warn, n-am considerat necesar să deschid thread separat pentru o �ntrebare ..

  6. #26 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Probabil diferente intre abonamentele "business" si cele pentru pf.

  7. #27 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Clicknet, wireless.


  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, puteti incepe discutiile despre provideri, viteze, etc... initial vroiam sa fie macar o pagina cu Rezultate si atat (din mai multe motive). Thx for your input (and keep them coming).

    Graft: difera foarte mult nu numai datorita abonamentelor, ci si datorita zonei si infrastructurii in zona ta. Eu am tras luni bune cu cei de la RDS pana au schimbat cabluri si toate cele din zona.... Desigur, conteaza si ce router/placa de retea folosesti... lungimea traseului, etc...

  9. #29 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Conexiunea numarul 2:



  10. #30 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    ce ping de cacao la mine...



    ---------- Post added 16-03-2011 at 10:41 PM ----------

    imi explica totusi cineva de ce am ping asa mare la testul de pe speedtest si unul ok pe cel de pe pingtest ? e legat strict de serverele pe care se face testul?

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu ocazia asta aflam si noi cine e de vina pe Live si PSN

    nameless_fear: e posibil sa fie vorba de servere diferite.
    Khan: incearca sa refaci testul... cateodata da aiurea rau rezultatele acelea... Am patit-o si eu cu peste 300Mbps, ceea ce era imposibil, avand in vedere ca eram pe conexiune de 100Mbps fizic...

  12. #32 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si eu am aceasi problema cu nameless_fear. pe speedtest am un ping de 500, iar pe pingtest e de 6 ms

  13. #33 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar


  14. #34 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cu ocazia asta aflam si noi cine e de vina pe Live si PSN

    nameless_fear: e posibil sa fie vorba de servere diferite.
    Khan: incearca sa refaci testul... cateodata da aiurea rau rezultatele acelea... Am patit-o si eu cu peste 300Mbps, ceea ce era imposibil, avand in vedere ca eram pe conexiune de 100Mbps fizic...
    L-am refacut de vreo 3 ori, acu am scos chiar mai mult:



    Poate trebuia sa mentionez, asta e conexiunea de la munca. Acasa sigur e alta mancare de peste.

  15. #35 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    L-am refacut de vreo 3 ori, acu am scos chiar mai mult:



    Poate trebuia sa mentionez, asta e conexiunea de la munca. Acasa sigur e alta mancare de peste.
    Nu era nevoie sa mentionezi Cred ca oricine sanatos la cap isi da seama ca asa ceva nu iti bagi acasa (poate doar daca esti un RACHyyy al conexiunii la internet )

    BTW...eu tot ma gandesc cum de am ping zero.

  16. #36 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    am si eu 2 intrebari: ce este acel ping? la mine zice ca am download de 17 mb/s dar daca trag o melodie de pe net, o ia cu 2.2 mb/s (nu as vrea sa discutam de piraterie ci strict viteza). de ce?

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ping - Wikipedia, the free encyclopedia
    Pingul este practic timpul de raspuns al unui server si iti poate indica daca ai pierderi. Cat despre DL de 2.2Mbps in loc de 17Mbps... trebuie sa tii cont ca nu toate serverele sunt la fel... nu toate conexiunile sunt la fel. Cei de la speedtest aleg cele mai rapide servere pe care pot pune mana

  18. #38 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar


  19. #39 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    este vreo diferenta daca sunt pe wifi? eu cred ca nu ar trebui

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    este vreo diferenta daca sunt pe wifi? eu cred ca nu ar trebui
    Depinde ce WiFi ai... ce placa, ce router... In mod normal pe o conexiune WiFi nu vei ajunge niciodata la vitezele cablului/fibrei... Mai adauga ceva latenta...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. PS4 Share Play By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 75 Last Post: 22-06-2015, 10:23
  2. Replies: 4 Last Post: 13-12-2013, 04:52
  3. Share la internet RDS By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 23-10-2012, 16:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts