Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Atentie Gameri - Nu cumparati jocuri de la Computer Games Shop

  1. #1 SP
    Member the_fool2k's Avatar

    Atentie Gameri - Nu cumparati jocuri de la Computer Games Shop

    Salut,

    doresc sa aduc in atentia cat mai multor gameri din Romania incidentul prin care am trecut recent la achizitia jocului Borderlands 2 de pe shop.computergames.ro.

    Pe scurt, undeva in jurul datii de 01.10.2012, prietena mea a achizitionat de pe shop.computergames.ro cod pt activarea jocului Borderlands 2 pe Steam. Codul furnizat de cei de la computer games nu functioneaza, mesajul pe care il primesc spune ca jocul nu este disponibil in zona mea... adica e region locked (probabil o fi un cod cumparat de cei de la computer games din alte tari, unde este mai ieftin).

    De atunci si pana in prezent, am incercat sa ii contactez telefonic, email, topicuri pe forumul lor, mesaje private la admini, dar nimeni nu mi-a raspuns pentru solutionarea problemei (inlocuirea codului cu unul valid sau rambursarea banilor platiti 125 RON). Telefonul de contact este inchis sau nu raspunde nimeni la el. Pe email nu raspund si nici pe forumul lor, desi topicul a fost citit de un moderator (deoarece a fost mutat din zona unde a fost postat).

    Ce pot sa spun... nu ma asteptam ca un site de "calibrul" lor sa se poarte asa cu clientii. Pe forum, au aparut recent mai multe posturi cu reclamatii cu privire la produsele online comercializate, deci nu sunt un caz izolat, asa ca aviz amatorilor, nu cumparati jocuri de la ei, riscati sa pierdeti banii. Urmeaza sa fac plangere la ANPC si politie, sa vedem daca se rezolva.

  2. #2 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    nu conteaza ca jocul nu e disponibil in zona noastra....eu am activat Batman Arkham City pe Steam(de la voucher primit cu placa video) desi nu este disponibil la noi..

  3. #3 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Acela este mesajul pe care il primesc, nu stiu care sunt cauzele. Cert este ca mi-au vandut un cod invalid si ca nu raspund la reclamatie pentru a rezolva situatia.

  4. #4 SP
    Member Snake's Avatar
    Pai nu-i stiti de atatia ani? Ei nu prea au timp decat atunci cand e de luat bani. Am avut si eu problemele mele cu ei si am renuntat. I-am trecut la categoria PlayCom si aia e. In Romania tepe de genul acesta par a fi ceva normal.

  5. #5 SP
    Member Cata96's Avatar
    Din cate stiu sunt site-uri de pe care poti cumpara jocuri la niste preturi aproape de 2-3 ori mai ieftine decat de pe steam/altele dar sunt key-uri de rusia si acei vanzatori/site-uri dau un vpn de rusia gratis ca sa poti sa activezi codurile...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-08-2013, 09:34
  2. De unde va cumparati jocurile? By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 113 Last Post: 23-07-2011, 09:58
  3. De unde cumparati jocuri? By obidan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 21 Last Post: 27-07-2010, 22:16
  4. Emigrarea de pe Computer Games By eXistenZ in forum Offtopic
    Replies: 35 Last Post: 07-04-2009, 15:24
  5. Noi jocuri pe Wii Shop Channel By MonkY in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-09-2008, 10:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts