Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 15 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 281

Thread: Windows 10

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eram unul dintre fraierii care spera ca Microsoft va rezolva problema majora legata de custom dpi (in special pt. monitoarele cu high dpi). Din pacate, i-a durut la bascheti. Gizmodo agrees: Microsoft Forgot To Fix One Major Thing in Windows 10

  2. #62 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    E bine ca nu am high DPI la display-ul de la laptop insa e aiurea sa lase un feature atat de important in zilele noastre nereparat...sper sa-i faca un update cat mai curand adica ieri trebuia...

  3. #63 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am asa un feeling ca Windows 10 va fi patchuit cam ca la jocurile de console... cu chestii de zeci de giga. Exemplu mai clar de atat nu se poate: Keep an eye for a 1GB Windows 10 patch arriving today | Pocketnow. Deci cum e asta? Lansare oficiala a versiunii finale ieri... si azi patch de 1GB? Beton!

  4. #64 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mda...vorba unuia, RIP Solitaire
    uploadfromtaptalk1438242630969.jpg

  5. #65 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si minesweeper la fel? 😐

  6. #66 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Eh nu e chiar asa, si pe 8.1 a fost Solitaire cu bani sau cu reclame. La alegerea userului, of horse!

  7. #67 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    djleo, EU am copilărit cu joculețul asta, mi se pare jenant, dar nah, e părerea mea

  8. #68 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    djleo, EU am copilărit cu joculețul asta, mi se pare jenant, dar nah, e părerea mea
    Nu am zis ca nu este jenant, dar vroiam sa spun ca vazusem asta inca de pe 8.1 cand am luat Solitaire, Mahjong si inca cateva joculete made by Microsoft pentru cea mica a mea. Adica am cam avut timp sa ma obisnuiesc cu ideea de moka, dar cu reclame.

  9. #69 SP
    Member solaru's Avatar
    Dante, nu mai lua si tu de bun tot ce apare pe net. Poti sa joci in continuare joculetele fara sa dai un leu. Si nici nu esti cotropit de reclame daca nu platesti - cam asa arata reclama (cea cu Store) si apare doar intre jocuri.
    Attached Images Attached Images solit.png

  10. #70 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da mă, toți sunt nebuni și hateri Microsoft

  11. #71 SP
    Member solaru's Avatar
    Nici nu ai idee - si aici o zic din experienta, am simtit-o pe propria piele.

  12. #72 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă și ăștia sunt hateri sau mănâncă de pe jos...
    http://time.com/3977862/windows-10-solitaire/

  13. #73 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Holy Gigs of data, deja mi-a gasit 3 update-uri si s-au downloadat si instalat uimitor de repede (insert Ron Burgundy amazing face here)...si l-am pus aseara...in orice caz e un SO destul de stabil pana acum (destul de stabil pentru un SO de la Microsoft )
    Edge mi se pare un browser foarte reusit si cu o interfata prietenoasa si simplista.

  14. #74 SP
    Member solaru's Avatar
    Ai impresia ca daca se cheama Time nu alearga dupa clickuri? Titlul "exista un cost ascuns in Win 10..." ti se pare ca e ok? si de fapt e vorba de faptul ca trebuie sa pletesti ca sa beneficiezi de "intreaga experienta" Solitaire... pe bune? asta e costul ascuns?

  15. #75 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mă uimești, am mai spus-o și mai devreme, dmpdv nu este ok, ce văd pe net e o completare a nebuniei mele. Dacă pt tine e ok, pot să înțeleg, dar nu îmi spune te rog să nu cred ce scrie pe net când toată lumea a constatat acest lucru. Tu ai o slăbiciune pt Microsoft, eu pt Sony, trebuie să trăim cu asta până la urmă, dar dacă tu crezi ca eu urăsc Microsoft te înșeli amarnic. De fapt nici nu știu de ce încerc să mă justific pe net, ah, ba da, urăsc persoanele care pun ștampila fără să mă cunoască.

  16. #76 SP
    Member solaru's Avatar
    Nu imi aduc aminte sa fi zis ca urasti Microsoft, si chiar daca ai face-o ar fi alegerea ta. Nu am absolut nimic cu alegerile personale ale nimanui, si nici nu judec pe nimeni pentru alegerile care le face.
    Am spus ca poza postata de tine nu reflecta realitatea - la fel, opinia mea, ca si un oarecare care a incercat win10.

  17. #77 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Îmi cer scuze în acest caz. Revenind la subiect, eu cred ca o să fie cel mai bun Windows după XP, din nou o părere personală după ce am citit câteva recenzii. Peste 8 am sărit, pe asta o să îl vreau cu siguranță.

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei cu "PC-uri stufoase" (si prin asta ma refer la cei care au zeci de device-uri conectate, printre care unele mai "exotice"), recomand sa mai asteptati. Eu am pus pe un astfel de PC si mi-am cam prins urechile... ba nu recunostea tunerul, ba placa de sunet, ba probleme cu controllerul raid, ba cu imprimanta and so on. Chestii pt. care drivere inca nu exista, iar cele de Windows 8 nu au vrut sa functioneze corect. Sau al carui setup spune "Unrecognized Operating System". Oops...

    Fun fact Windows 10: pe un laptop cu licenta pirat a primit omul update la Windows 10, in timp ce eu pe laptop cu licenta de Win8 oficiala inca astept sa-mi dea acceptul Microsoft. Well...

  19. #79 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Nu are nici o treaba licenta cu upgrade la windows 10... Se face pe etape + piratarea pe 8 e facuta sa para foarte "legit".

  20. #80 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vorbeam de un Windows 7 piratat, nu 8... Numai legit nu era, cu DAZ pe el... Dar in fine...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 15 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Windows 8 - Windows 8.1 By MonkY in forum Software
    Replies: 88 Last Post: 22-07-2014, 18:01
  2. Windows 7 Review By MonkY in forum Software
    Replies: 16 Last Post: 09-01-2010, 01:11
  3. Windows 7 Preview By valentinc in forum Software
    Replies: 85 Last Post: 28-08-2009, 15:13
  4. Windows By PumaS in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 02-05-2009, 20:05
  5. Windows By PumaS in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 02-05-2009, 17:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts