Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 37 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 LastLast
Results 681 to 700 of 735

Thread: Desene pe foaie, digitale si lucrari 3D

  1. #681 SP
    Member stefi's Avatar
    Un studiu pe Marcus Vipsanius Agrippa departe de stadiul final
    Attached Images Attached Images img_0137.jpg img_0141.jpg img_0142.jpg

  2. #682 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Mersi
    Am preferat sa fac modelul asta fiind mai complex ca forma. IPhone-urile imi par prea usor de facut. Caut chestii mai indraznete de obicei, ca sa imi imbunatatesc skill-ul
    Nokia N93i , cel mai frumos telefon din toate timpurile, ce zici?


  3. #683 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am revenit si eu, dupa o pauza destul de lunga. Mi-a revenit cheful acum, ca am sesiunea de partiale si in loc sa invat...
    E primul desen facut (partial) in carbune - o experienta oribila m-am facut pana la coate, pe ambele maini si pe fata de carbune. Sa nu mai spun ca am aruncat vreo 4-5 foi A3 (pe care tin foaia de desen). Problema o fi si ca am bat de carbune patrat... trebuie sa ma mai aprovizionez.
    Zilele astea mai urmeaza un Batman (semi portret) ca sa-l pun la colectie langa Joker si Bane.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

  4. #684 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    foarte frumos, bv!

  5. #685 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Razvan, poti pune poza de referinta pentru Batman, te rog?

  6. #686 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am scris Batman drawing pe google si mi-am deschis mai multe imagini.

  7. #687 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa cum am promis mai sus, am terminat saptamana trecuta portretul cu Batman (pentru colectie)
    Attached Images Attached Images img_4982.jpg img_4987.jpg img_4990.jpg img_4992.jpg img_5026.jpg img_5028.jpg img_5029.jpg

  8. #688 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si ce-am inceput sa lucrez aseara si dupa estimarile mele, vor mai urma cel putin 3-4 sedinte (imi cam da batai de cap tabla aia lovita ) E a doua oara cand fac metal (dupa masca lui Bane) si inca nu m-am obisnuit cu felul in care cade lumina pe el. Oricum dupa ce-l termin de "colorat", trebuie sa-l iau la "guma" pe anumite lucruri si sunt cateva care vor trebui refacute.
    Attached Images Attached Images img_5048.jpg img_5047.jpg img_5049.jpg img_5050.jpg img_5054.jpg img_5056.jpg

  9. #689 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Frumoase lucrarile razvan, bravo!
    O curiozitate am - desenezi la scala mai mare fata de imaginea originala sau incerci sa pastrezi cam acelasi raport?

    Mai pun si eu cate ceva de la masina: etrierul spate + ceva imbunatatiri la janta[proportii & other stuff]
    Attached Images Attached Images bcaliper1.jpg bcaliper2.jpg bcaliper3.jpg

  10. #690 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu tin cont de scala. Incerc sa o centrez/umplu cat mai bine pe o coala A4 (eu de fapt nici macar nu am A4 in casa, am doar A3-uri dar le rup in doua si cealalta parte devine foaia pe care tin mana sa nu intind creionul). Eu imaginile le tin doar pe monitor si pot sa dau zoom cat am nevoie (depinde si de calitate, logic) ca sa fac fiecare particica sa arate bine.

    Multumesc de aprecieri si o sa revin cu Iron Man complet (ori saptamana asta ori dupa sesiune, adica prin iunie )

  11. #691 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ca de obicei, superb, felicitări Răzvan!

  12. #692 SP
    Member colossus's Avatar
    2pac
    Attached Images Attached Images img_0142.jpg

  13. #693 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu tin cont de scala. Incerc sa o centrez/umplu cat mai bine pe o coala A4 (eu de fapt nici macar nu am A4 in casa, am doar A3-uri dar le rup in doua si cealalta parte devine foaia pe care tin mana sa nu intind creionul). Eu imaginile le tin doar pe monitor si pot sa dau zoom cat am nevoie (depinde si de calitate, logic) ca sa fac fiecare particica sa arate bine.

    Multumesc de aprecieri si o sa revin cu Iron Man complet (ori saptamana asta ori dupa sesiune, adica prin iunie )
    Te poti filma in timp ce desenezi?

  14. #694 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Te poti filma in timp ce desenezi?
    Nu stiu daca am cum (nu am trepied) dar daca gasesc o modalitate si am si timp sa mai continui asta, cu cea mai mare placere.

  15. #695 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Am incercat si eu un t-shirt design cu un desen mai vechi d-al meu. Cum vi se pare?
    Attached Images Attached Images vibrate-sourness2.jpg vibrate-sournass.jpg vibrate2.jpg

  16. #696 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Cand faci un design pentru un tricou, trebuie sa te intrebi un lucru: tu l-ai purta ? Daca ai vedea pe cineva pe strada purtand un design asemanator, ce impresie ti-ar lasa ?

  17. #697 SP
    Junior Member predator1's Avatar
    desene star wars primiti ?
    Attached Images Attached Images 3571.jpg 3570.jpg 3568.jpg 3567.jpg

  18. #698 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    @zino - nu stiu daca l-as purta eu neaparat, in cazul de fata ma interesa ce le sugereaza celorlalti. E un tricou mai nesmtit la prima vedere, desi nu asta e intentia lui neaparat. Momentan stiu ca zice ceva de genul "bleah, mi-e scarba de tine privitorul/ce plm te uiti la mine ca imi provoci greata/limbaj "colorat"/uracios etc.
    Intentia insa ar fi alta - si anume gustul a ceva bitter/sour/sweet [gen gumele alea de mestecat amare/acre si dulci in acelasi timp daca stii la ce ma refer, ori ceva gen skittles sour sau chiar gustul unei lamai/grefe ori alt fruct de genul asta etc]. Gustul ala ft puternic care te scutura de iti ajunge pana in maduva spinarii si iti face si parul sa se ridice pe tine. Desenul l-am pus acolo sa incropesc ceva, si stiu ca nu e chiar potrivit pentru ceea ce am avut eu intentia sa exprim[e prea dur si duce cu gandul imediat la altceva]. Ar trebui facut ceva mai reprezentativ care sa si rezoneze cu ideea respectiva si sa fie mai haios eventual.
    LE: exemplu de reactii ala warhead candy


    ---------- Post added 16-06-2013 at 08:50 PM ----------

    @predator - primim, primim, cum sa nu
    Nu arata rau desenele. Sunt curios cu ce le-ai facut? Primul pare a fi ceva creion, dar la urmatoarele nu imi dau seama exact.

  19. #699 SP
    Junior Member predator1's Avatar
    toate sant cu creionu .. doar ca nu au fost scanate doar fotografiate cu aparat foto destul de slabut iar hartia sa nu pomenim era hartie banala de ambalaj dimensiuni de 60 pe 100 centimetri ..... urmeaza sa postez alte doua 1 bucata skyrim si una bucata assasin creed

  20. #700 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    am inteles, dar nu ma refeream la asta. ma refeream la desen in sine. nu e foarte bine realizat. e foarte sketchy, liniutele alea nu-si au niciun rost, stilul nu prea ma incanta ( multe stiluri nu se transpun foarte bine pe tricou, mai ales cel grafitti pe care cred ca l-ai incercat acolo ), si per total pare un doodle de pe caietu' la romana.

    scuze daca-s prea harsh.

    Daca ar fi sa ghicesc, as spune ca asta reprezinta mai bine ceea ce ai incercat sa faci: White Melt Shirt By Jublin

    Corect ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 37 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 LastLast

Similar Threads

  1. Desene animate By nops66 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 281 Last Post: 15-02-2024, 20:13
  2. Desene animate By kitabatake12 in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 17-04-2014, 18:01
  3. Desene By zinodaur in forum Offtopic
    Replies: 23 Last Post: 11-09-2008, 00:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts