Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Photoshop / Creatii Strungariu Paul (Jumong)

  1. #1 SP
    Junior Member Jumong's Avatar

    Thumbs up Photoshop / Creatii Strungariu Paul (Jumong)

    Acestea sunt lucrarile mele in photoshop, sunt undeva la incepator-mediu.
    Pareri?

    Semnaturi




















    Logo-uri


















  2. #2 SP
    Junior Member Jumong's Avatar
    pareri?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu sunt rele, doar ca pe langa faptul ca nu respecta regulamentul (nu sunt fisiere atasate, ci linkuri de pe alte site-uri)... mai sunt si foarte mici. In cazul logo-urilor e de inteles, dar pentru imagini/wallpapers sau ce ai facut tu acolo, e ca si cand m-as uita la niste timbre. Sunt facute pe telefon cu rezolutie de maxim 320 x 240?

  4. #4 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Sunt signatures, asta e dimensiunea lor normala
    Am deschis si eu un thread asemanator: http://www.consolegames.ro/forum/f31...tii-photoshop/

  5. #5 SP
    Junior Member Jumong's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu sunt rele, doar ca pe langa faptul ca nu respecta regulamentul (nu sunt fisiere atasate, ci linkuri de pe alte site-uri)... mai sunt si foarte mici. In cazul logo-urilor e de inteles, dar pentru imagini/wallpapers sau ce ai facut tu acolo, e ca si cand m-as uita la niste timbre. Sunt facute pe telefon cu rezolutie de maxim 320 x 240?
    Nu. Primele se numesc semnaturi si sunt la dimensiunile corespunzatoare. Celelalte pana jos sunt logo uri la dimensiuni potrivite, poti da click unde scrie Click this bar to view the original image of ........

  6. #6 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Si cand nu vor mai fi pe link-ul extern o sa ai aici o pagina mare goala, pentru ca nu ai folosit sistemul de attachment al forumului. Asta era ideea.

  7. #7 SP
    Junior Member Jumong's Avatar
    Din pacate nu le aveam in pc ca sa le pot atasa. Nu e nici o problema daca se vor sterge.

  8. #8 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu e o problema pentru tine, dar pentru unitatea forumului conteaza. De asta exista un regulament. Il respecti, bine, esti prea smecher pentru el, ciaules!

    Ontopic: pana la nivel mediu mai ai ceva paine de mancat. Nu vei fi de acord cu mine, dar nu e problema. Cand vei incepe sa lucrezi pentru companii reale, pe bani reali, cand vei ajunge cu adevarat sa stii ce inseamna sa numeri pixelii, te astept cu un suc.

    Pana atunci mai exerseaza. Da un ochi pe portofolii mai mari, da un ochi pe la companii de advertising si mai discutam.

  9. #9 SP
    Junior Member Jumong's Avatar
    Cam dur dar multumesc de sfaturi.

  10. #10 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Hai ca l-ati umplut de opinii bune, cred ca se simte bine ca nou venit.

  11. #11 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu unul am fost sincer. Semnaturile imi amintesc de 2003-2004, cand daca nu aveai semnatura flashy nu erai om. Acum conteaza mult mai mult sa pui in valoare ceva prin mai putin (mi-ni-ma-lism). Siglele sunt interesante, dar realizate total impotriva unui print decent (detalii ce 99% sigur nu au cum sa fie redate de imprimanta, etc).

    Mi se pare vital pe domeniul asta sa cunosti in primul rand tendintele si apoi cate putin din fiece tehnica. Nu poti spune ca stii Photoshop pana nu ai lucrat pentru un print profesionist, unde realmente stai si masori pixel cu pixel. Nu poti spune ca stii grafica daca nu stii reguli esentiale de compozitie. Nu poti spune ca esti mediu, pe un domeniu unde pana si profesori cu tone de experienta spun ca sunt incepatori...

    E un inceput bun, mult mai bun decat la alti "utilizatori avansati de creative suite", dar asta nu trebuie decat sa te incurajeze sa progresezi. Ca sa progresezi, din punctul meu de vedere - momentan, ai nevoie sa iti formezi ochiul. Portofolii peste portofolii, exemple peste exemple, practica peste practica si poate si niste banuti investiti in cateva printuri de calitate (deci > 20 ron / A4 ) pentru a vedea cum se transforma o sigla pe diferite dimensiuni.

    Apoi o practica la o firma de advertising si gata, esti baiat mare cu acte in regula!

  12. #12 SP
    Junior Member Jumong's Avatar
    Gandesti prea departe.
    Semnaturi nu lucrez...doar la cerere. Logo uri mai lucrez din cand in cand. Am unele proiecte de terminat.
    Esti in domeniu?Lucrezi in ps ,Ai,Corel?

  13. #13 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Cu ce scop ai deschis acest thread?

  14. #14 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Jumong View Post
    Esti in domeniu?Lucrezi in ps ,Ai,Corel?
    Permite-mi sa citez un amic: "Lucrez in orice. Adobe, Paint, 3d, programe necunoscute... Ce cere clientul, facem!".

  15. #15 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Lucrez in orice. Adobe, Paint, 3d, programe necunoscute... Ce cere clientul, facem!
    Asta parca descrie perfect romanul afacerist... ca in reclama aia de la Dacia


  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu fiti rautaciosi cu omul... asa se invata. Mai "furam" de la cei mai invatati, mai punem o intrebare, cerem o opinie... cautam un ghid pe internet, facem niste cursuri.

    Eu unul nu am stiut ca acelea sunt "semnaturi". Chiar ma gandesc cu groaza ca daca am accepta aici pe forum asemenea semnaturi (ma refer la marime), ar iesi haos.

  17. #17 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Jumong View Post
    Acestea sunt lucrarile mele in photoshop, sunt undeva la incepator-mediu.
    my sides

  18. #18 SP
    Junior Member Jumong's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    Asta parca descrie perfect romanul afacerist... ca in reclama aia de la Dacia


    Da foarte tare...Asa sunt romanii se pricep la tot.


    *trickz imi poti da niste exemple de cumparatori?Adica cumparatorii tai.

    *MonkY - nici eu nu inteleg rolul semnaturilor si nici nu imi plac mai ales sa le fac.Unora numai asta le place.

    Sunt nou pe aici si nu cunosc foarte bine situatia si nu cunosc persoanele pricepute.
    Am pus pozele asa deoarece nu le am in pc dar daca e vreo problema si incalc regulamentul puteti lua masuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Photoshop Help By alalalt in forum Foto & Video
    Replies: 37 Last Post: 11-02-2015, 21:53
  2. Creatii foto By GreyhounD in forum Foto & Video
    Replies: 29 Last Post: 13-11-2012, 00:14
  3. Creatii photoshop By Walkman in forum Foto & Video
    Replies: 236 Last Post: 08-01-2012, 03:20
  4. Photoshop Help By Bobby in forum Offtopic
    Replies: 3 Last Post: 19-03-2009, 02:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts