Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 24 of 24

Thread: Sfat achizitie camera video

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Dintre astea doua pe care mi-o recomandati?
    Nu vreau sugestii de alte modele sau alte brand-uri

    Multumesc!

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Depinde de 3 lucruri: 1. cat de mult ai nevoie de proiector (care totusi nu e cine stie ce) 2. cat de usoara vrei sa fie camera 3. cat de mult ai nevoie de zoom mai mare. Daca proiectorul iti face cu ochiul, atunci mergi pe HDRPJ220EB. Daca vrei camera mai usoara (cu 30g) si un pic mai compacta, mergi pe HDRCX280EB (aceeasi situatie si pt. zoom).

    Apropos, vezi ca specificatiile de la emag sunt gresite (urasc cand se intampla asta). Vezi direct pe paginile oficiale:
    HDR-CX280E | High Definition on Flash Memory (AVCHD) | Technical Specifications | HDRCX280EB.CEH | HDRCX280E | Sony
    HDR-PJ220E | High Definition on Flash Memory (AVCHD) | Technical Specifications | HDRPJ220EB.CEH | HDRPJ220E | Sony

    Personal as merge pe solutia cu zoom mai mare, si mai usoara. In plus, primesti si 3 bonusuri (fata de doua): ceas sony, geanta si memory card. Deci HDRCX280EB din partea mea. Bafta!

  3. #23 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am folosit pana acum camera video in proportie de 80+% pentru filmari nocturne, am un Benq S21 cu infrarosu. Este foarte ok insa in ultimul timp am mai inceput sa filmez si ziua. Vreau cu cativa prieteni sa facem cateva scurtmetraje si de asemenea doresc o camera mai buna. Mai mi-a intrat in posesie un Sanyo Xanti CG20 insa am si un telefon LG 3D Max. Am testat cele 3 camere in aceleasi scene dar surprinzator, in conditii de lumina buna, telefonul iese invingator detasat, telefonul ala chiar filmeaza excelent.

    M-am documentat cu cateva review-uri la camere video, ce-i drept la camerele Sony m-am uitat cel mai mult, si cam cea mai buna varianta pe care am gasit-o la raportul calitate/pret a fost Sony CX240. Intrebarea pentru cei care se pricep mai bine, stiti cumva vreo alta camera, indiferent de marca, care are o calitate mai buna a imaginii decat CX240 insa se incadreaza in aceiasi marja de pret?

  4. #24 SP
    Member sahara's Avatar
    Ceva recomandare pt camera waterproof? As vrea pentru luna de miere. Nu sunt inpatimit al fotografiei. Pt filmare ma intereseaza mai mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Sfat Achizitie Xbox By imcristi in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 15-10-2012, 00:19
  2. Sfat achizitie receiver By luciannick in forum HiFi
    Replies: 1 Last Post: 31-08-2012, 03:39
  3. Sfat achizitie TV pt ps3 By biggynr3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 30-04-2012, 11:02
  4. Sfat achizitie telefon By zappoo in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 12-03-2010, 16:11
  5. Sfat achizitie xbox By adslboy in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 22 Last Post: 15-04-2009, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts