Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Photoshop Help

  1. #21 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    m-am hotarat sa fac un ps3 custom cover pentru fifa 10. am reusit sa fac rost de un template foarte bun si acum trebuie doar sa fac imaginea. aici e problema. imi poate da cineva niste sfaturi cum sa fac ceva asemanator cu aceasta imagine http://img181.imageshack.us/img181/8...inaldesign.jpg (cea din mijloc cu fifa10)

  2. #22 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Am si eu o intrebare simpla: se poate face ca atunci cand salvez .jpg sa fie default? Acum este .psd si folosesc aprope numai .jpg si de fiecare data sa dau in jos lista, sa alge .jpg...

  3. #23 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    de exemplu, cum fac efectul acesta http://img22.imageshack.us/img22/249...0bathcity.jpg? ma poate ajuta cineva?

  4. #24 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Am si eu o intrebare simpla: se poate face ca atunci cand salvez .jpg sa fie default? Acum este .psd si folosesc aprope numai .jpg si de fiecare data sa dau in jos lista, sa alge .jpg...
    Nu man.. default este si va ramane psd..

    Quote Originally Posted by andrewqp
    de exemplu, cum fac efectul acesta http://img22.imageshack.us/img22/249...0bathcity.jpg? ma poate ajuta cineva?
    Ti-am raspuns pe pm man . Cat despre cealalta poza (cea cu florile), se poate face f. usor cu niste brushuri vectoriale

  5. #25 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Salut . As dori sa stiu si eu cum pot obtine acest efect

  6. #26 SP
    Member alalalt's Avatar
    filter-sketch-torn edges

  7. #27 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cum obtin acest efect http://www.consolegames.ro/forum/att...2009-colaj.jpg vreau sa fac o imagine compusa din mai multe. m-ar ajuta mult la stiri .

  8. #28 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai ... cut, paste, cut, paste, quick mask, gradient, delete, cut, paste. In mare cam asa

  9. #29 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Si vezi la Eraser sa alegi guma aia cu marginea care scade treptat in opacitate.Apoi cu CTR+T dai resize si le "asamblezi" acolo
    Attached Images Attached Images ps.jpg

  10. #30 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ok . here's a noob question . Se poate folosi gradient tool-ul mai mult decat o data ? Am dat cu gradient tool-ul intr-un colt , am retusat ce am vrut si am vrut sa fac la fel si cu coltul opus . Da cand am facut din coltul opus , pur si simplu a disparut ce am facut la primu colt . Niciodata nu am reusit sa folosesc tool-ul asta . A little help please

  11. #31 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mai intai selecteaza zona cu marquee tool sau lasso chiar daca n-am prea inteles ce ai vrut sa zici

  12. #32 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Am nevoie sa transform o poza, din 24 bit, in 16 bit...ma poate ajuta cineva? :l , ca nu reusesc nici cum...

  13. #33 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by dadu093 View Post
    Am nevoie sa transform o poza, din 24 bit, in 16 bit...ma poate ajuta cineva? :l , ca nu reusesc nici cum...
    Image -> Mode

  14. #34 SP
    Member x F u Z e R's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    ok . here's a noob question . Se poate folosi gradient tool-ul mai mult decat o data ? Am dat cu gradient tool-ul intr-un colt , am retusat ce am vrut si am vrut sa fac la fel si cu coltul opus . Da cand am facut din coltul opus , pur si simplu a disparut ce am facut la primu colt . Niciodata nu am reusit sa folosesc tool-ul asta . A little help please
    Ce incerci tu e gradient de la culoare la culoare, si iti face dintr-un colt si extrema lui pana in alalalt colt si extrema lui
    Incearca sa pui color-transparent Sau poti sa faci gradienturi pe layere diferite si sa le muti tu dupa.

  15. #35 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sorry ca dezgrop topicul dar am o problema tare enervanta (poza 1). De ce de fiecare data cand scriu ceva (selectez text tool, fac chenar, etc) imi apare textul DEASUPRA si nu in interior? (cum e normal si cum a fost pana acum). N-am facut nicio setare in plus (si nici n-am apusat butoane aiurea).

    ...help? :/

    Later edit:

    Am pus un printscreen din PAINT. Vedeti dierenta? :/
    Attached Images Attached Images screenshot002.jpg screenshot001.jpg screenshot003.jpg

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: introdu valoarea 0 in casuta cu baseline shift (cea cu un A mare, a mic si sageata in sus) si se rezolva. Acum ai valoarea 41.26pt - e normal sa se duca mai sus cu fix 41.26pt

  17. #37 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Bineeeeeeeee! Merci! Da acuma sunt curios cum SARACIE s-a modificat valoarea aia :/ oricum acuma n-am timp sa ma gandesc la asta da ma ocup mai tarziu

  18. #38 SP
    Junior Member galapagos's Avatar

    ajutor

    Salut,
    Am nevoie de putin ajutor din partea cuiva care stie mai mult photoshop decat mine . Am facut o lucrare, insa nu reusesc sa incorporez capul in imagine. Nu pare sa se potriveasca. Am incercat feathering,brusher'uri..masks..dar tot nu se imbina cum as vrea eu.
    Cine e dispus sa arunce o privire, imaginea e uploadata pe fileshare ( sper ca nu e impotriva regulilor). URL'ul este: FileShare Download shlitz.jpg

    Mersi antipicat
    FileShare Download shlitz.jpg
    [IMG][/IMG]

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Adobe Photoshop CS6 By MonkY in forum Software
    Replies: 22 Last Post: 25-08-2012, 01:40
  2. Ajutor: Prelucrare poza in PhotoShop By CostynRo in forum Offtopic
    Replies: 14 Last Post: 04-05-2012, 12:06
  3. Creatii photoshop By Walkman in forum Foto & Video
    Replies: 236 Last Post: 08-01-2012, 03:20
  4. Ce poti face cu Photoshop By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 4 Last Post: 08-02-2010, 18:02
  5. Photoshop Help By Bobby in forum Offtopic
    Replies: 3 Last Post: 19-03-2009, 02:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts