Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 LastLast
Results 261 to 280 of 307

Thread: Recomandare TV 4K HDR 10, Dolby Vision

  1. #261 SP
    Member sahara's Avatar
    E de 100


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #262 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    Pai asa, mai bine stau pe wireless...anyway, multumesc de raspuns.

  3. #263 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Stați pe wifi 5ghz, nu va trebuie mai mult. Merg foarte bine filmele 4k prin streaming.

  4. #264 SP
    Member sahara's Avatar
    Mie nu îmi merg decât pe lan, pe wifi de 5 îmi sacadează. Mă refer la filme 4K hdr


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #265 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    Mie nu îmi merg decât pe lan, pe wifi de 5 îmi sacadează. Mă refer la filme 4K hdr


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Te referi la streaming gen Netflix sau Amazon? Sau le vezi de pe laptop?

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

  6. #266 SP
    Member sahara's Avatar
    Streaming de pe NAS. Netflix merge și de pe wifi pentru ca are bitrate mic fata un disc uhd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #267 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    Streaming de pe NAS. Netflix merge și de pe wifi pentru ca are bitrate mic fata un disc uhd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Asa da, e posibil. M-aș fi mirat sa ai pe Netflix, fiindca la mine nu face figuri.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

  8. #268 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Mie imi merge orice film 4k de pe NAS pe wifi de 5GHZ. Inclusiv cele de 75 de GB. Conteaza si ce router si cat de aproape e de TV.

  9. #269 SP
    Member sahara's Avatar
    Am un ac58u. Lângă tv. Și tot merge mai bine pe lan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #270 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Si eu tot prin cablu il tin conectat la router. De fapt tot ce am prin casa e prin cablu, doar telefonul si ipad-ul sunt wireless.

  11. #271 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu am un AC66U care e pe hol (e un perete de beton intre TV si router) si merge super. Fara vreo intrerupere.

  12. #272 SP
    Member Hazer's Avatar

    Aveti vreo idee de ce apare acea sacadare? Se intampla aleator la schimbarea scenelor o data la cateva minute si doar la unele filme 4K HDR. Folosesc playerul TV-ului si am conectat la el un HDD prin usb 3.0.

    Nu-mi dau seama prea bine, dar parca a aparut problema dupa update la 4.70.10. Am B7..

    Cei cu oled, ati intampinat asta?

  13. #273 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Spune exact minutul, secunda si numele filmului si incerc pe oled-ul meu sa vad daca pot sa recreez "problema".

  14. #274 SP
    Member Hazer's Avatar
    Spider Man Homecoming minutul 30:15, pe acolo.

  15. #275 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Totu' ok la mine, si de pe hdd extern si de pe pc. In schimb eu am alta chichita, foarte rar, orice as face pe tv cu pc-ul deschis, sa zicem ca ma uit la un film sau stau pe facebook, pt o fractiune de secunda imi apare wallpaper-ul din windows, ca si cum 59 de cadre e totul ok si la al 60-lea da gres. Nu stiu de ce, 99% e de la pc, gpu, setari, ceva pe acolo, nu cred ca e de la tv.

  16. #276 SP
    Member Hazer's Avatar
    Ciudat.. si oare de la ce ar putea sa faca asa? Am dat factory reset, am formatat HDD-ul, am folosit si alt HDD si face identic. Ai testat varianta aia de 47GB? Ai tot 4.70.10? Multumesc mult, apreciez!

    Also, de pe PC cu ce faci play ca sa mearga si HDR-ul?

  17. #277 SP
    495
    Member 495's Avatar
    media player classic home cinema cu madvr instalat. dar trebuie sa ai gpu puternic sa mearga fara sa sacadeze.

    am uitat sa mentionez ca eu sunt pe generatia 2016, c6 si am 4.30.95 instalat.

  18. #278 SP
    Member Hazer's Avatar
    Am GTX 1080, ar trebui sa mearga. O sa instalez si eu sa fac o proba. Ai testat cu aceeasi varianta de film?

    Am incercat sa fac downgrade, dar aparent generatia 2017 are o protectie suplimentara fata de cele 2016 si nu se mai poate face downgrade.

  19. #279 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post

    Aveti vreo idee de ce apare acea sacadare? Se intampla aleator la schimbarea scenelor o data la cateva minute si doar la unele filme 4K HDR. Folosesc playerul TV-ului si am conectat la el un HDD prin usb 3.0.

    Nu-mi dau seama prea bine, dar parca a aparut problema dupa update la 4.70.10. Am B7..

    Cei cu oled, ati intampinat asta?
    Așa pățesc și eu, același model. Nu numai la faza aia, destul de des.

  20. #280 SP
    Member Hazer's Avatar
    E bine acuma ca stiu ca nu sunt singur . Pentru mine cel putin este foarte deranjanta chestia. Ti-a aparut problema dupa ultimul update sau face de cand ai tv-ul? Eu cand l-am luat aveam versiunea 3.60 si nu-mi aduc aminte sa fi facut asa, dar poate ma insel.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 31-01-2015, 00:11
  2. Sony HDR 10 si PS3 By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 20-02-2009, 19:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts