Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 16 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 307

Thread: Recomandare TV 4K HDR 10, Dolby Vision

  1. #121 SP
    Member kpy_here's Avatar
    LG B6 55 inch + Xbox One cadou la 7999
    https://m.evomag.ro/TV-Multimedia-LE...I-2743322.html

  2. #122 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Am cumparat un XE90 139cm pret 6999 reducere de 1000 de la Media Galaxy si pot supene ca este senzational , am jucat homefront si second son in format HDR ( am ps4 slim) si este superb. Daca doriti sa achisizionati un tv de la sony va recomand sa cuparati game de la XE90 in sus , aceste avand HDR10 and HLG si X1 Procesor
    Sony KD-55XE9005 review | TrustedReviews
    https://mediagalaxy.ro/televizor-led...5xe9005b-negru

    Ps. Puteti sa imi dati o lista cu jocurile care suporta HDR pana in ziua de astazi ? eu am cautat si am gasit doar The last of us, second son, Horizon: Zero Dawn, Deus ex, Uncharted 4. Multumesc anticipat.

  3. #123 SP
    Member cipvas's Avatar
    Pune mâna și cumpara PS4 Pro dacă vrei sa vezi ceva cu adevărat fain.

  4. #124 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Salut. Ma gandesc sa sar si eu la un tv cu HDR. Spuneti-mi ce parere aveti de urmatorul:
    Televizor LED Curbat Smart Samsung, 138 cm, 55KU6172, 4K Ultra HD - eMAG.ro
    Vad ca are HDR PRO, e totuna cu HDR 10, sau e inferior? Vreau sa il folosesc pe un PS4 Pro, Xbox One S si ocazional cate un film, fara programe tv si activitati de astea.

  5. #125 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Seria KU6xxx nu are panel pe 10 biti ci pe 8 biti.
    Asta scrie pe site-ul Samsung:
    "However because this is an*8-bit*panel, it cannot display the full range of HDR colours. It can receive and play HDR inputs however."
    Incepand cu KS7000 gasesti panel 10 biti si HDR cum ar trebui sa fie.
    Chiar daca e mai scump, as face un efort si as lua un KS. Asa cauta si un prieten un model 4K entry level (oferte pe la 3500-4000 pentru 55") pana la urma a luat un 55KS9000 cand a fost 5000 lei. Si e foarte incantat de el.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  6. #126 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Da, dar si diferenta de pret e semnificativa. Daca totusi e panel pe 8 biti, nu afiseaza corect continutul HDR? Mai pe romaneste, cu TV-ul asta, pot vedea de pe PS4 Pro jocurile in HDR la calitatea aceea laudata? Adica sa fie mai mult decat pe vechiul 4k ce il am, 55PUH4900/88.

  7. #127 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Calitatea cred ca va fi undeva la mijloc, mai buna decat vechiul tau Tv dar mai slaba decat pe te Tv-urile care au paneluri pe 10 bit . Deci cu modelul ales de tine nu vei avea acea calitate laudata . Mai trebuie sa strangi banuti

  8. #128 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    La nivelul asta de pret, nu cred ca gasesc inca un curbat la dimensiunea asta, fara sa mai pun inca atatia bani. Nu? Deci va trebui sa ma multumesc cu ce este

  9. #129 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Panel-uri pe 8bit, panel-uri pe 10bit... eu stiu o treaba: daca vrei sa fi 100% sigur ca ai HDR si Dolby Vision atunci trebuie sa primesti confirmarea (intr-o forma sau alta) ca TV-ul tau e capabil de 1000 nits. Altfel e mult marketing la mijloc, specs fake si ceva poveste cusuta cu ata de ce culoare vreti voi
    Asta e STANDARD pt HDR si Dolby Vision. Punct.

  10. #130 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Ești în eroare, oled-ul de la LG nu ajunge la 1000 de nits și ma refer la b6.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  11. #131 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Mark..., Hdr nu inseamna doar 1000 Nits. Sunt mai multi factori care creeaza Hdr Bun. Citesti mai mult pe Rtings daca chiar vrei sa te documentezi. S-a mai discutat despre asta pe forum mai in spate

  12. #132 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Salut baieti, imi poate spune daca unul dintre urmatoarele televizoare au HDR? La descrierea lor vad LG 60UH7707 (HDR Super), iar la LG 55UH7507 (HDR Pro).
    Ce televizor de la LG imi recomandati cu HDR 10 si Dolby Vision si cu "herti" mai multi (pentru console), iau in calcul si optiunea unui LG OLED55C6V, dar ca led normal?
    Am verificat si "rtings.com", dar LG am gasit doar modelul 55UH8500Z, care vad ca nu este prezent in oferta celor doi mari vanzatori de produse electronice din Romania.


    AlexB

  13. #133 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Dacă tot mergi pe LG LED , Cumpara Led UH8507 , 8500 este in USA. Uite Link cu cu cel mai mic pret . E cel mai bun Led al lor,
    https://m.evomag.ro/TV-Multimedia-LE...I-1711400.html
    Ai și un Subwoofer Wireless Bonus
    Dacă nu vrei subwoofer -ul și mai pui 100 lei , îți ei cu diagonala de 60 Inch. Tot le ei

  14. #134 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Multumesc GoroMare,



    Ma uitasem si eu la acest model si banuiam ca ar fi un echivalent. Ce imi poti spune legat de HDR Super si HDR Pro, ambele sunt folosite de LG la modele diferite, este doar promovare sau echivalentul HDR 10.

    Deasemenea vad ca are 200 Hz, acestia sunt reali? Nu ma pricep foarte bine si de aceea intreb (Fake Refresh Rate Conversion: Samsung Clear Motion Rate vs Sony MotionFlow vs LG Motion Clarity Index).


    AlexB

  15. #135 SP
    Member GoroMare's Avatar
    HDR super și Pro sunt doar denumiri comerciale . Singurul care are panel pe 10 bit este modelul 8507, care îndeplinește cele mai multe puncte pentru un HDR de calitate, Chiar dacă nu atinge luminozitatea maxima a unui Samsung din seria Ks, HDR este bun. Cele cu HDR Pro sunt mult inferioare , nu au paleta de culori care sa depășească 90 % și contrastul e mai mic.
    Panelul este pe 120 Hz reali la acest model. 200 marketing, dar cele mai bune modele de pe piața au 120 Hz reali, restul sunt pe 60 reali. Mergi liniștit pe modelul asta, îți recomand pe cel de 60 Inch. La 5000 lei este un pret F bun

  16. #136 SP
    Member felixanu's Avatar
    Am și eu nevoie de o recomandare. Un TV 4k, diagonala 123cm, utilizare pentru filme și jocuri, momentan am Xbox one și PS3, dar voi achiziționa și ps4 pro. Buget 3000 Ron. Multumesc!

  17. #137 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Am mai intrebat si niste amici care sunt pe forum, dar nu prea raspund pe topic si va intreb si pe voi.

    Este cineva posesor de televizor LG SUHD? Imi poate spune ceva pareri despre led-urile de la LG?

    Sunt in proces de achizitionare a modelului LG SUHD 55SJ850V (model 2017) si caut mai multe pareri.


    AlexB

  18. #138 SP
    Member legokid220's Avatar
    eu am alta intrebare. de ce pe televizoarele Sony nu este HBO Go .. iar Netflix 4k nu mie se pare deloc 4k, mai degraba 2k .....

  19. #139 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Probabil nu au dezvoltat aplicatia HBO Go pentru sistemul lor de operare.
    Nici pe SAMSUNG cu Tizen nu exista Voyo de exemplu.

  20. #140 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Poți da din aplicația hbo go de pe tel sau tableta sa vezi pe TV, chiar dacă nu are. Iar pe Netflix, e vorba de streaming, îți dai seama ca sunt comprimate. Exista ceva diferența între filmele 4k de acolo și blu ray 4k.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 16 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 31-01-2015, 00:11
  2. Sony HDR 10 si PS3 By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 20-02-2009, 19:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts