Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 16 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 307

Thread: Recomandare TV 4K HDR 10, Dolby Vision

  1. #141 SP
    Member legokid220's Avatar
    Nu este sistemul lor, e android.. in state pe mai multe modele au Hbo go, iar pe aceleasi modele la noi nu este.
    De ce ai vrea mizeria aia Voyo? Simti ca nu.ti ajung gunoaiele de filme de la tv? Mai ales alea de la pro tv

  2. #142 SP
    Senior Member nina's Avatar
    si eu as vrea o recomandare un tv 4k cu hdr si cu panel bit depth 10 bit 3000 ron,poate 3500 ron
    nu vad la sony 43xe7005 sa arate nicaieri acel panel bit depth,in schimb xe7003 arata 10 bit(8bit+frc)

  3. #143 SP
    Member GoroMare's Avatar
    43xe7005 este tot ( 8bit+frc), si nu poate afisa " Wide Color Gamut " necesar pentru a afisa cel mai " smecher " HDR . Daca vrei ceva mai bun mai trebuie sa pui bani

  4. #144 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    Salut baieti, imi poate spune daca unul dintre urmatoarele televizoare au HDR? La descrierea lor vad LG 60UH7707 (HDR Super), iar la LG 55UH7507 (HDR Pro).
    Ce televizor de la LG imi recomandati cu HDR 10 si Dolby Vision si cu "herti" mai multi (pentru console), iau in calcul si optiunea unui LG OLED55C6V, dar ca led normal?
    Am verificat si "rtings.com", dar LG am gasit doar modelul 55UH8500Z, care vad ca nu este prezent in oferta celor doi mari vanzatori de produse electronice din Romania.


    AlexB


    Eu in final am ales varianta LG 55SJ850V, inca nu il am instalat pe pozitie.
    Montarea si calibrarea este gratuita la televizoare marca LG 4k cu diagonala de cel putin 55". Revin cu pareri dupa instalarea in perete.


    AlexB

  5. #145 SP
    Member mastakilla's Avatar
    As vrea sa achizitionez acest Tv., ma ajutati cu ceva pareri?Televizor LED 152 Cm LG 60UH8507 4K UHD Smart Tv 3D Ultraslim

  6. #146 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    Eu in final am ales varianta LG 55SJ850V, inca nu il am instalat pe pozitie.
    Montarea si calibrarea este gratuita la televizoare marca LG 4k cu diagonala de cel putin 55". Revin cu pareri dupa instalarea in perete.


    AlexB
    Doar montarea a fost gratuita, televizorul se vede bine, nu am eu ochiul unui critic. Am vorbit deja cu cineva sa vina sa faca o calibrare profesionala. Se pare ca factorul "backlight" este destul de prezent si mi s-a explicat ca in zona in care exista o imagine fie ea cat de mica, chiar si un punct de culoare, acea partea se va vedea mai luminata cu alb, ma asteptam la mai mult. Totusi la 5300 ron, an de productie 2017, citire subtitrari, hdr, 4k si etc este rezonabil. Mai multe pareri cand voi avea si Xbox One X.


    AlexB

  7. #147 SP
    Member MrGad3tGuy's Avatar

  8. #148 SP
    Member sahara's Avatar
    Vin și eu cu o rugăminte. Încet încet e cazul sa schimb bunul Panasonic G20. RIP plasma, dacă mai erau nu mă mai gândeam.
    Vreau un TV de 49-55" HDR 4K, 3D dacă este posibil. Va finfolosit pt gaming și filme. Foarte important sa pot reda 4K de pe kodi pe el. Va fi prins pe perete, mă gândesc ca, curbat nu își are rostul. Buget max. 9000 RON.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #149 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    Vin și eu cu o rugăminte. Încet încet e cazul sa schimb bunul Panasonic G20. RIP plasma, dacă mai erau nu mă mai gândeam.
    Vreau un TV de 49-55" HDR 4K, 3D dacă este posibil. Va finfolosit pt gaming și filme. Foarte important sa pot reda 4K de pe kodi pe el. Va fi prins pe perete, mă gândesc ca, curbat nu își are rostul. Buget max. 9000 RON.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://altex.ro/televizor-led-smart...ng-ue65ks8002t

  10. #150 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Sau scazi diagonala la 55 fata de ce a pus Vladthegamer și ei OLED:
    https://www.avstore.ro/televizoare/lg-oled-55b6j/

  11. #151 SP
    Member Dell 17's Avatar
    B6 nu are 3d. Poți cauta un lg c7.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  12. #152 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by GoroMare View Post
    Sau scazi diagonala la 55 fata de ce a pus Vladthegamer și ei OLED:
    https://www.avstore.ro/televizoare/lg-oled-55b6j/
    Super ok și OLED-ul.

  13. #153 SP
    Member sahara's Avatar
    Mulțumesc. Întrebarea mea, mai sunt probleme cu HDR la oledurile Lg? Am citit ca B6 ar avea ceva issues cu ps4 pro. De asemenea, știți ce box funcționează cu kodi HDR? Am wetek core și nu gasesc dacă știe sau nu. Mersi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #154 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @sahara: wetek e un player, semnalul hdr este codat prin hdmi, prin urmare orice tv care stie sa decodeze hdr ar trebui sa afiseze corect imagini hdr. Nu cred ca ar trebui sa-ti alegi tv-ul in functie de player.

  15. #155 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    Mulțumesc. Întrebarea mea, mai sunt probleme cu HDR la oledurile Lg? Am citit ca B6 ar avea ceva issues cu ps4 pro. De asemenea, știți ce box funcționează cu kodi HDR? Am wetek core și nu gasesc dacă știe sau nu. Mersi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu a avut issues cu ps4 pro. Singura problema era ca nu avea hdr game mode, dar s-a rezolvat prin update.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  16. #156 SP
    Member sahara's Avatar
    E c6 la 9000, sa-l iau?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #157 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    E c6 la 9000, sa-l iau?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sa știi ca a fost și mai ieftin de atât, eu l-am văzut și la 8.000. E modelul de anul trecut.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  18. #158 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu am luat de la emag cu 7500 lei C6-le.

  19. #159 SP
    Member sahara's Avatar
    In cazul asta mai pot aștepta. Ești mulțumit?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #160 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Foarte multumit. Iar 3D-ul face toti banii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 16 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 31-01-2015, 00:11
  2. Sony HDR 10 si PS3 By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 20-02-2009, 19:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts