Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 26 of 26

Thread: Sfat achizitie sistem 2.0 / 2.1 / 3.0

  1. #21 SP
    Member fpalexb's Avatar
    djleo666 multumesc pentru sfat, dar cred ca aceasta varianta nu este pentru mine, consider ca trebuie achizitionate niste boxe mai scumpe pentru a fi cel putin la nivelul "Boxe Microlab SOLO9C" si probabil nu este pentru mine ca deasemenea nu mai vreau alte dispozitive sub televizor (stiu ca, calitatea este net superioara in comparatie cu niste boxe simple, fara receiver).

    deepjinx, cel mai bine este sa merg in magazinul lor si sa am o sesiune de ascultat si sa ma decid.


    AlexB

  2. #22 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Salut baieti,



    Redeschid acest topic in urma tentativei de anul trecut dar din lipsa de timp si documentare nu am achizitionat nimic, iar saptamana trecuta eram pe punctul sa achizitionez Edifier S730, cautarile si documentarile mele au fost intesificate, am marit putin bugetul, dar am ramas tot la aceleasi idee, respectiv 2.1 si au reiesit urmatoarele:

    - Audioengine A5+ si Audioengine A8

    - Audioengine A5+ si Klipsch R-12SW sau SVS PB-1000 (care este totusi prea mult pentru buget)

    - Audioengine A5+ si supriza aici - RSL Speedwoofer 10S (nu prea am gasit informatii pe forumurile din Romania, aceasta marca (Rogersound Labs) nefiind prezenta pe piata romaneasca, dar are recenzii bune in afara pe forumuri ca sound&vision, audioholics, hometheaterreview, avsforum)

    Vreau sa leg acest sistem 2.1 la televizor si probabil voi folosi si un DAC Fiio E10K / FiiO Q1 Mark II / Cambridge Audio DacMagic 100.

    Ceva pareri despre RSL Speedwoofer 10S?


    AlexB

  3. #23 SP
    Member omega's Avatar
    Inteleg ca Audioengine A5+ este sigur si batut in cuie. In cazul asta eu iti recomand prima varianta cu Audioengine S8, ca sa ai o consistenta in sunet.
    Poate celelalte subwoofere sunt mai bune (nu stiu pentru ca nu am acultat nicio varianta) dar atunci ar trebui sa renunti la Audioengine A5+ si sa cauti ceva de la acelasi producator.

  4. #24 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Am avut PB-1000 si mi se pare un subwoofer superb pentru pretul acela, dar pentru 30mp cred ca ti-ar trebui PB-2000...
    Restul nu le-am ascultat sa imi fac o parere, 10s de unde il poti lua?

    Cred ca ar fi indicat sa faci o vizita la avstore si sa vezi ce iti recomanda si cum suna .

  5. #25 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Va salut. Nu stiu daca e threadul corect dar am zis sa intreb totusi. Detin un sistem 5.1 Genius, acest are 3 mufe rca, verde, negru si portocaliu. Detin si un tv smart Samsung care are doar intrare optica prr audio. Cum pot face sa conectez sistemul Genius la acest tv astfel incat sa se auda in toate boxele inclusiv subwooferul?

  6. #26 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Daca sistemul tau Genius nu are intrare optica, nu prea ai cum sa transmiti sunetul direct din TV. Doar daca ai iesiri analogice pe Smart TV. Trimiti din sursa pe optic sau hdmi sunetul in TV si conectezi mufele RCA la TV. Daca nu ai iesiri de genul asta iti trebuie un receiver. (astea sunt scumpe si nu se justifica pentru sistemul tau, adica nu se justifica investitia pt boxele astea). Mai bine incearca sa vinzi sistemul asta si sa iti cumperi un home cinema mai modern sau un alt 5.1 cu intrare pe optic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Sfat achizitie ps3 sh By gerbil in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 13 Last Post: 14-12-2015, 13:44
  2. Sfat achizitie smart tv By momi in forum HiFi
    Replies: 9 Last Post: 25-06-2013, 19:46
  3. Sfat Achizitie Xbox By imcristi in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 15-10-2012, 00:19
  4. Sfat achizitie TV pt ps3 By biggynr3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 30-04-2012, 11:02
  5. Sfat achizitie xbox By adslboy in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 22 Last Post: 15-04-2009, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts