Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Panasonic TX-P42GT20 vs TX-P42G10 vs...

  1. #1 SP
    Member emanuel's Avatar

    Panasonic TX-P42GT20 vs TX-P42G10 vs...

    Salut, ma gandesc sa imi iau un nou tv si am nevoie de niste pareri. Ideea e urmatoarea: vreau o plasma de la Panasonic de 42'. Problema e ca am gasit nu mai putin de 5 modele, si nu stiu ce sa aleg . Deci, daca aveti vreunul din aceste modele, sau va pricepeti la tv-uri, m-ar ajuta mult niste sfaturi.
    Modele:
    - TX-P42G10
    - TX-P42S20
    - TX-P42GT20
    - TX-P42U30
    - TX-P42S30

    G10 e cel mai vechi, dar cand a iesit a primit niste reviewuri foarte bune - era considerat o bijuterie.
    U30 e cel mai ieftin, dar si entry level. Plus ca la specificatii spune 900 lines (in miscare) - ma rog am auzit ca asta nu prea conteaza, dar ma ingrijoreaza mai mult faptul ca s-ar putea sa aiba un procesor mai slab decat restul (asta e o presupunere).
    GT20: cel mai scump, dar are 3D. Acum - 3Dul il lasam momentan deoaparte - ma intereseaza ca si calitate a imaginii. Ma gandesc ca e mai buna, dar cu cat ? pt ca s-ar putea ca in practica diferenta sa nu se prea simta, iar pretul e cu 50% mai mare decat U30.
    Din nreview-uri de pe net am gasit asa: G10 si GT20 sunt foarte bune, S20 e bun, iar despre celelalte 2 nu am gasit apropape nimic (sunt noi).

    Voi ce parere aveti ? Merci mult.

  2. #2 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Vezi ca GT20 a fost inlocuit cu GT30, dar pretul e intr-adevar mare, cam dublu fata de U30 - bine, in general am observat diferente de cate 1000-1500 de lei intre chiar si intre modelele 2D si 3D din aceeasi serie. Iar seria G este peste U si S.

    Probabil o sa se ieftineasca acum G20 si GT20, la diverse lichidari de stoc. Intre astea te-as sfatui, in functie de ce vrei (2D sau 3D). Sunt foarte bune, o sa mai scada pretul si nu cred ca sute de lei in plus pentru 30-uri justifica diferentele intre ele.

    Eu am un G20 pe 46" si sunt foarte multumit de el..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Adio Panasonic plasma... By MonkY in forum Tech News
    Replies: 15 Last Post: 27-12-2013, 16:19
  2. Tableta Panasonic de 20" By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 13 Last Post: 08-09-2013, 19:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts