Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 74 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #621 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Încearcă și ceva de la Sony, din cate am înțeles stau mult mai bine, când vine vb de clouding

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  2. #622 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Nu prea ma incanta Android Tv ca si interfata. Eu folosesc foarte mult aplicatia DS Video (poate confirma cineva ca exista pe Android TV?) si din acest motiv inclin catre Samsung pentru ca sunt singurii care au aceasta aplicatie pe TV.
    Insa normal ca imaginea este ce conteaza cel mai mt asa ca daca prind la un pret bun un 65XE9005/9305 sau un 65ZD9 de anul trecut, probabil ca voi incerca. La fel si cu LG OLED 65C6. Sau 65KS9500 de la Samsung.
    Insa cum am mai spus, nu arde. Asa ca vedem ce voi lua/gasi.

    ---------- Post added 13-04-2017 at 17:49 ----------



    La 3:52 este prezentata o problema asemanatoare cu ce ma deranjeaza pe mine la KS9500. Ok, la mine se manifesta mult mai serios.
    Insa daca varful de gama de la Sony pe 2017 are un asa comportament...
    Deci nu as putea sa stau cu un asemenea TV si sa pun lumini ambientale ca sa mai atenuezi din acest efect.
    Inteleg ca e o limitare a tehnologiei edge lit, cu ledurile amplasate sus si jos insa eu fiind obisnuit cu JS8500 (tot edge lit) care are barile negre de sus si jos complet negre cand ma uit la filme, nu ma pot obisnui.
    Acest Sony XE9305 e super pe HDR insa daca nu ma pot uita la un film seara fara sa apara acel blooming sus sau jos pentru mine e NOPE.

  3. #623 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu nu intelegi de ce tot vrei sa te chinui atat, daca te deanjeaza cloudingul.
    Exista o solutie si e la acelasi pret cu ce vrei tu. Se cheama OLED. Diferenta este de la cer la pamant din punctul asta de vedere fata de orice LED.

  4. #624 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu View Post
    Azi vin baietii de la Nemo sa il ridice si sa il duca la Media Galaxy. Am cerut banii inapoi. Nu mai vreau incercari cu 55KS9002.
    Am zis ca poate mai incerc in categoria 65" ceva gen 65KS7500. A fost pe la 7500 la emag acum cateva saptamani. Sau 65KS8000. Vad reviewuri pe youtube de la diferiti oameni si nu par sa aiba problemele care au fost la cele 2 TV uri cumparate/testate de mine. Unele erau modele de US. Asa ca ori e loterie ori la noi ajung cele mai slab calitative. Sau ambele.
    Ai incercat LG ? Se pare ca tu ai o simpatie pt Samsung ! Daca nu ai aflat deja iti voi spune eu : se duc la vale urat de tot, atatea buleli au dat inclusiv cu modelele de QLed 2017 sa nu mai vb de telefoane! La CES 2016(daca nu sti ce inseamna vezi google) au venit cu frigigere smart si aspiratoare . Pe cand Lg (nu nu sunt actionar si nici angajat la ei) au castigat cel mai bun televizor al anului.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  5. #625 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    Clar,mergi pe LG,overall e mai bun.Poti sa iei LG B6,sau E6 daca ai bani,sunt super televizoare.Ma gandeam sa imi iau si eu B6,la pretul ala e un best buy.Eu nu am avut decat Sony si panasonic,ma gandesc sa iau un Oled anul asta.

  6. #626 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Un oled este upgradeul perfect pe care il poti face, nu numai pt filme ci si pt gaming. Am trecut de la un led foarte bun, sony 55w905 la un oled, lg 65c6 si e cu totul altceva! Nu numai upgradeul de dimensiune 55>65, de rezolutie 4k>1080p, de hdr>sdr dar si imaginea overall. Acel contrast perfect face orice joc sa arate mult mai bine. Personal cred ca merita un oled de 55 chiar si vs un led de 65. Este ASA de bun!

    Gamingul il fac pe un ps4 pro si pt filme uhd hdr mi-am luat un one s. Daca aveti orice intrebare legata de aceste jucarii si cat de bine se inteleg una cu alta, nu ezitati!

    Cons: scumpe ca dracu'

  7. #627 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Simpatia pentru Samsung vine de la faptul ca sunt singurii care ofera aplicatia DS Video(am mai povestit despre ea) plus ca au un OS foarte ok si simplu de folosit incepand cu 2015. Iar ce am luat de la ei in ultimii 2 ani au fost foarte ok.
    Pana la ks9002 care a fost dezamagitor. TV-ul actual full HD 55J6200 imi place mult mai mult la vizionare de filme cand e intuneric in camera.
    De la LG as lua doar OLED. Si cum m-am decis pe 65", pentru a simti cu adevarat upgrade-ul, ma lovesc de preturile destul de mari pentru aceasta diagonala.

    LG 65B6 12000-13000.
    LG 65C6 14500.
    Sony 65ZD9 18000.
    Samsung 65KS9500 13000.

    Ultimul oricum iar va fi o loterie. Cu toate ca nu e edge led, tot LED e si vine cu limitarile lui. Dar si cu avantajele lui.

    Momentan nu sunt dispus sa platesc mai mult de 10000 lei pe un TV. E un prag psihologic. Si nu cred ca va ajunge sub aceasta limita unul din TV-urile de mai sus. Cel putin nu anul asta.
    Dar cum am zis si mai sus, nu arde. Urmaresc de pe margine si daca apare o oferta buna, sar pe ea.

  8. #628 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Ia un c6 doar daca vrei curbat si 3d. In rest e identic cu un b6. Chiar nu vad rostul altor tvuri cand ai un asa buget. WebOs 3.0 e cel mai fain sistem de operare imho si tot am incercat tvuri de-a lungul timpului.

  9. #629 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Si mie mi se pare WebOS-ul foarte bun si rapid, spre deosebire de Tizen. Am avut un LG cu WebOS 2.0 si acum unul cu 3.0 si mai am un Samsung cu Tizen din 2015.
    Toate aplocatiile mi se pare ca se misca mai rapid pe WebOS, interfata este mai user friendly. Ce-i drept am vazut ca au imbunatatit ceva si cei de la Samsung pe versiunile din 2016, dar parca tot mai au de lucrat.
    Cu Android am testat un Sony acum un an si ceva si mi se parea ca agata rau, tot dadea erori si n-am fost deloc convins. Poate au mai imbunatatit pana acum.

  10. #630 SP
    Member gabytro's Avatar
    M-ati distrat cu LG urile voastre sunt aia care se chemau Goldstar inainte, nu?
    NICIODATA nu o sa fie LG peste samsung. De 10 ani le urmaresc si samsung e mai bun PE DEPARTE. Iti iei Lg doar cand n ai bani de samsung; asta e singurul lor avatanaj: pretul.

  11. #631 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Scuze, dar ești pe lângă.

  12. #632 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    M-ati distrat cu LG urile voastre sunt aia care se chemau Goldstar inainte, nu?
    NICIODATA nu o sa fie LG peste samsung. De 10 ani le urmaresc si samsung e mai bun PE DEPARTE. Iti iei Lg doar cand n ai bani de samsung; asta e singurul lor avatanaj: pretul.
    Ce ai fumat fratioru ?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  13. #633 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    M-ati distrat cu LG urile voastre sunt aia care se chemau Goldstar inainte, nu?
    NICIODATA nu o sa fie LG peste samsung. De 10 ani le urmaresc si samsung e mai bun PE DEPARTE. Iti iei Lg doar cand n ai bani de samsung; asta e singurul lor avatanaj: pretul.
    Da, pe partea de LED sunt buni (nu foarte buni, dat fiind chiar exemplele de mai sus unde gama premium de la Samsung are probleme cu clouding, bleeding & other stuff). La OLED in momentul actual LG sunt cam singurii producatori de panouri, chiar si Panasonic si Sony cumpara de la ei panourile..

  14. #634 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    M-ati distrat cu LG urile voastre sunt aia care se chemau Goldstar inainte, nu?
    NICIODATA nu o sa fie LG peste samsung. De 10 ani le urmaresc si samsung e mai bun PE DEPARTE. Iti iei Lg doar cand n ai bani de samsung; asta e singurul lor avatanaj: pretul.
    Pai nu mai urmari atat. Poate iti si cumperi cate unul, sa nu mai murdaresti tastatura aici pe forum.
    Noi ne dam cum parerea din experiente proprii si din faptul ca detinem sau am detinut ambele marci.
    Welcome to 2017!

  15. #635 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Obvious bait is obvious. I-ati intrat fix in plasa.

  16. #636 SP
    Member gabytro's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Pai nu mai urmari atat. Poate iti si cumperi cate unul, sa nu mai murdaresti tastatura aici pe forum.
    Noi ne dam cum parerea din experiente proprii si din faptul ca detinem sau am detinut ambele marci.
    Welcome to 2017!
    Ai si tu dreptate..ma chinuiesc si eu sa mi iau un tv de mult timp..pun cate 10 lei pe luna na asta e..mai greu pt unii. Si am zis sa vb si eu p aici sa par ca am, dar de fapt am unu vechi ..abia mai merge. Cand ma fac mare vreau sa fiu keanu..sa am tv uri multe

  17. #637 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu era vorba de asta. Fiecare isi ia ce poate, cu cat are. Dar daca arunci cu pareri in stanga si in drapta fara sa argumentezi, cam ce parere sa ne facem despre tine?
    Eu am spus din proprie experienta parerea despre fiecare, nu m-am apucat sa spun ca X brand este de cacao doar ca se nu-mi place mie cum suna sau mai stiu eu ce. In 10 ani s-au schimbat multe, au disparut branduri mari, au aparut altele etc.
    Daca ai ceva pertinent de spus care pote ajuta vizitatori topicului in as alege un televizor, bine, daca nu, n-are rost sa postezi doar sa iti faci reclama. Spor la vanzari!

  18. #638 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ti-ai gasit si tu cui sa explici. Unii sunt la nivelul ala la care lauda ce au ei si atat, ca in rest totul e prost si nasol. Probabil si despre masini ar avea aceleasi pareri categorice bazate pe nimic.

  19. #639 SP
    Member florent's Avatar
    Ce parere aveti de modelul acesta ? Televizor LED Smart 3D Panasonic, 100 cm, TX-40CX400E, 4K Ultra HD - eMAG.ro
    Merita acum 4k ? Am cablu RDS ( non-hd ) . Un Xbox One se vede mai bine pe 4k sau pe 1080p ?

  20. #640 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Avand in vedere ca multe jocuri pe Xbox nu sunt nici 1080p, nu merita trecerea la 4k doar din acest motiv. Daca ai Xbox One S, atunci poate ar merita pentru unul cu HDR, dar eu unul nu sunt asa convins de tehnologia asta inca. Poate ar merita, daca ai de gand sa iti iei Scorpio.
    Legat de RDS (non-HD), nu conteaza asta. Pana si cu abonamentul analogic prinzi toate canalele HD direct din tunerul TV-ului, daca are DVB-C, exceptand cateva care sunt codate. Trebuie doar sa cauti in mod digital. Asta este valabil pe cam pe toate TV-urile 1080p din 2011 incoace.
    Totodata, 3D-ul pe un TV de 100cm va fi foarte putin pronuntat in filme, iar 4k pentru aceasta dimensiune merita doar daca il folosesti pe post de monitor. Deja de la o distanta de peste 1m, incepi sa nu mai sesizezi diferenta intre 4k si 1080p.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 74 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts