Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 74 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #1021 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Ce parere aveti de LG 48CX9? Din motive de spatiu, diagonala astuia ma coafeaza cel mai mult.

    Cel mai ieftin l-am gasit la 7200, oare va mai scadea in curand? PS5-ul merita un TV nou


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1022 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Din cate am inteles, cele de 48" sunt taiate din panouri mai mari si de aici costul destul de ridicat.
    Parerea mea e ca nu merita atatia bani pentru o diagonala asa mica, decat daca vrei neaparat un OLED de 48" si nu ai nicio alta optiune.

  3. #1023 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Din pacate sunt limitat de spatiu. Chestia este ca n-am avut de-a face pana acum cu LG, am mers pe linia Samsung.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1024 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Din pacate sunt limitat de spatiu. Chestia este ca n-am avut de-a face pana acum cu LG, am mers pe linia Samsung.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pe OLED LG is king. Si eu stau la pândă pt un 55CX sau 55B9. Sub 5k RON e targetul. Poate de Black Friday.

    Dacă nu vrei oled poți merge pe 49Q80T de la Samsung.

  5. #1025 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu, vreau neaparat oled. N-am avut pana acum si a sosit timpul


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1026 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Din pacate sunt limitat de spatiu. Chestia este ca n-am avut de-a face pana acum cu LG, am mers pe linia Samsung.
    Fă-ți spatiu, merita efortul pentru un TV mai mare. Experiența e incomparabilă. Din păcate singura opțiune pentru OLED la 48" e LG, si nu se va ieftini anul asta.




  7. #1027 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg cum isi poate face cineva spatiu, daca nu are. Nu e ca si cum mai poate construi o camera sau un perete sau dai jos un dulap ca sa pui un TV. Daca nu ai loc, iei ce poti pe locul respectiv.

    La mine a fost la fel. Am un dulap unde a intrat la fix un 49" si aia am luat. Puteam sa iau un 55, diferenta de bani fiind foarte mica atunci, dar nu aveam cum si unde sa-l pun. Dar oricum, la distanta pe care o am eu, 1.5-2m, e perfect.

    Iar ca TV, eu am un Sony XE90. A fost cel mai bun pe panel la momentul respectiv (in price range-ul meu, pe mid level) si cel mai apropiat de OLED (care iesea mult din buget) si inafara de Android, nu regret investitia nici acum. Panelul este exact cum trebuie cu 10 bits, deci HDR 10 si local dimming.

  8. #1028 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Da, repet, nu am cum sa maresc spatiul, de aceea m-am si oprit la modelul de nai sus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1029 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu am dat jos un dulap pentru TV, dar sunt conștient că nu toată lumea e dispusă să facă asta, motiv pentru care am lăsat videoclipul care explică situația cu LG 48". Mi s-a părut relevant de știut că nu va scădea prețul pentru modelul ăla in viitorul apropiat, tocmai pentru cine nu vrea să își dea jos dulapul și se gândea să aștepte o reducere.

  10. #1030 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu nu pot muta sifonierul pentru un tv, nu am unde sa-l mut


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1031 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Asa arata un 65" pe un birou mare ! Daca un monitor ultrawide de 35" mi se parea maricel, acum este minuscul in comparatie! Nu ramane locul lui aici unde l-am pus acum, il voi pune pe perete sau poate conving fetele sa imi dea mie tot living-ul ! ...am de dus niste negocieri. Legat de experienta nu am cuvinte , este un portal catre o alta lume si spre surprinderea mea nu trebuie sa ma dau prea mult in spate ! De ce nu l-am luat mai mic ? pt ca ma cunosc ...iar peste 2-3 luni sigur mi-as fi spus "ba... dar de ce nu l-am luat eu ,de 65"" Multumit 100%
    Attached Images Attached Images img_2730.jpg img_2721.jpg img_2726.jpg

  12. #1032 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Din păcate singura opțiune pentru OLED la 48" e LG, si nu se va ieftini anul asta.
    OLED-uri de 48" au si Sony si Panasonic, bine panourile tot de LG is fabricate dar optiuni mai sunt, oricum sunt scumpe si la ei. De ieftinit cu siguranță se vor mai ieftinii cu trecerea timpului ca si orice alt produs care prinde vechime pe piața dar probabil nu considerabil de mult.

  13. #1033 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Am dat comanda astazi pentru modelul la care ma stabilisem initial, sper sa fie ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1034 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    CX-ul de 48" l-ai luat? Nu ai mai avut răbdare pana de black friday? Cx-urile sunt bune, eu zic ca o să-ți placă, nu doar pt gaming ci si filme, unele is f spectaculoase in Dolby Vision.

  15. #1035 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Un TV nou pentru consola mea!

    Nu cred ca l-as fi gasit la un pret mai bun de BF, plus ca toate “bucatile” prezente pe piata din RO, erau de la aceeasi firma din Sibiu.

    Asa ca da, am luat CX-ul de 48’’

    Tinand cont ca va fi primul meu Oled, sper sa ma multumeasca


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1036 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    E diferenta enorma intre oled și restul o sa vezi

  17. #1037 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar



    tl;dr:
    • Cel mai mic input lag: Samsung, cu 3ms mai mic decat LG si Sony.
    • Samsung sufera de blooming, urmat de Sony, iar in scenele cu lumini in camere intunecate se vad bolnavicios. OLED are negru perfect.
    • Best motion sharpness: LG, apoi Sony.
    • Best screen uniformity: LG, apoi Sony.
    • Highest brightness: Samsung.
    • Sony nu suporta 4k 120hz, chiar daca are hdmi 2.1. Poate ironic ca tocmai televizorul de la Sony nu functioneaza optim cu PS5.
    Concluzie: LG CX e cel mai bun televizor pentru gaming, cu exceptia cazului in care iti bate soarele in ecran si ai nevoie de o luminozitate mai mare.


    Edit: Merita sa va uitati la 3:48 ca sa va faceti o idee despre cat de vizibil e efectul de blooming la Samsung.

  18. #1038 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Deci am facut cea mai buna alegere cu CX-ul. TV-ul a sosit, acum asteptam luna viitoare sa soseasca si consola


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1039 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Deci am facut cea mai buna alegere cu CX-ul. TV-ul a sosit, acum asteptam luna viitoare sa soseasca si consola


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Super ! poti pune un screen cu ce setari pt imagine ai ramas? Esti multumit de el , ceva pareri?

  20. #1040 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled/settings


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 74 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts