Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 66

Thread: Recomandare Boxe / Sistem

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Recomandare Boxe / Sistem

    Dupa 3 ani de chin, s-a ars si sistemul meu 2.1 si m-ar interesa sa-l inlocuiesc. Vreau ceva ieftinel, care sa sune decent. As merge pe 2.0 sau 2.1 (de preferat).

    Vreau sa le folosesc pt. calculator/ console intr-o camera relativ mica.

    In concluzie, ma intereseaza ceva care sa se auda decent (volum) cu o calitate buna audio si sa fie ieftin. Stiu ca cer multe, dar cred ca e al 3-lea lucru pe care mi-l cumpar in urma recomandarilor de pe CG... asa ca merg pe incredere!

    Thanks!

    P.S. Astea ma incantau mult ca pret, insa nu stiu ce calitate audio au: MEDIA GALAXY | Boxe IT LOGITECH LS21 980-000056, 2.1, 7W, PC, negru

    P.S.2. Ca idee, sistemul asta il aveam si mi-a placut foarte mult: http://www.emag.ro/boxe-delux-2-1-dl.../pd/EF4CMBBBM/

  2. #2 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Daca ai putea zice si bugetul ar fi mult mai bine sa-ti putem recomanda un sistem bun.

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu am un buget fix. Am zis deja, ceva ieftin... si am dat si un exemplu de boxe de 120 lei Logitech.

    Nu ma intereseaza sa aiba o putere sa te dea pe spate. Doar calitate decenta sa pot sa ma uit la un film pe Youtube, sa ma joc ceva.

  4. #4 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Poate gasesti ceva in genul Microlab Solo 7c , chiar 6c, suna demential pt pretul lor.


    http://www.mallworld.ro/cumpara/boxe...aign=shopmania


    Ceva de genul , bineinteles vezi daca e pe urechea ta..

  5. #5 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Uita-te la acesta, e destul de decent...
    Boxe Edifier M1380 Black - PC Garage

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe astea le-am luat acum vreo patru ani si merg struna. Se aud superb si sunt destul de puternice:

    Boxe Philips SPA5300/10 2.1 - PC Garage

    Poate le gasesti mai ieftine si prin alte parti, link-ul l-am pus doar ca sa vezi modelul.

  7. #7 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Daca tot era thread deschis, am zis sa nu mai fac inca unul.
    Si eu sunt interesat de un sistem 2.1 si ma gandisem la asta: Boxe Edifier M3200, Sistem 2.1, 34W RMS, telecomanda
    am un buget de 200-300 ron.
    exista ceva mai fain in banii astia?

  8. #8 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

  9. #9 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Boxe Edifier R1280T r1280t Microlab FC330 nu are tweetere
    Edit: Acum depinde daca vrei neaparat 2.1, eu unul as mai strange ceva bani pentru ceva mai bun tinand cont ca boxele/sistemul nu-l schimbi des...

  10. #10 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da, vreau 2.1 din lipsa de spatiu.
    astea vad ca nu au subwoofer. se aud bine? la ce folosesc tweetere-le?

  11. #11 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Eu am folosit asta pana sa cumpar alt sistem si se aude foarte bine + bass destul de puternic si are un pret acceptabil

    Boxe IT LOGITECH Z313, 2.1, 25W, PC, negru | ALTEX

  12. #12 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Daca asculti muzica mai mult eu iti recomand 2.0, pentru restul 2.1/5.1, tweeterele sunt pentru frecventele inalte...

  13. #13 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ma intereseaza sa il pun la tv pentru consola. de aia m-am gandit la un 2.1

  14. #14 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Am avut si eu dilema asta si am ajuns sa cumpar un soundbar cu subwoofer Samsung SW 350 la vreo 400 de lei cu toate ca l-am vazut la reducere la emag acum o spatamana-doua cu 350.
    Attached Images Attached Images unnamed.jpg

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Acel Xbox e așezat pe doua cutii cu cd-uri? Sau nu vad bine?

  16. #16 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    si cum e soundbar-ul. da sunet ca lumea? cum se aude bass-ul?

  17. #17 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    si cum e soundbar-ul. da sunet ca lumea? cum se aude bass-ul?
    Foarte ok ba chiar are SI un mod 3d sound in care propaga sunetul spatial in intreaga camera de parca ar fi 5.1 EU stau cu volumul la 12/50 deja de la 20/50 subwooferul rupe la volum SI deranjez copilul plus vecinii de la parter.

    Dant3 da x1 e pus PE doua cutii de cd-uri deh...am ramas cu sechele de la racirea 360-ului. Dar Sa stii ca sunt utile, chiar MonkY recomanda picioruse de cauciuc pt. racirea PE partea de dedesubt..

    ---------- Post added 29-09-2014 at 22:34 ----------

    LE am scris cu picioarele mai sus de pe telefon.
    Ca sa adaug varianta de sandbar a venit cautand boxe de tv+pc+consola cu intrare optica si in jur de 300-400 de lei. Cum boxele de pc gen Microlab sau Edifier aveau doar intrare analogica pe jack de 3.5 m-am orientat si spre alte tipuri de sisteme de sunet si am ajuns la soundbarul asta. Are aproximativ 60W, oricum este mai multa putere decat imi accepta vecinii si se aude bine la volum mediu. E gandit 2.1 adica soundbarul are 4 difuzoare de medii si inalte + subwooferul pentru joase.
    In filme 3D gen Avatar se aude excellent, bine exista si solutii mult mai bune dar si mai scumpe. In bugetul meu nu cred ca puteam gasi ceva mai bun.
    Urmeaza sa il prind pe perete dar abia cand voi renova livingul de gaming
    Si probabil daca noi castiga la Loto voi trece pe o solutie 5.1 sau 7.1 cu receiver + standfloor si bookshelf dar pana atunci mai am bani de strans si de jocuri.


    Dant3 si PS3-ul il tineam tot cocotat pe niste cuburi, imi conferee liniste stiindu-l mai aerisit asa...Doar Wii-ul nu l-am pus pe nimic.

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pune un link te rog, vrea un amic sa cumpere, merci

  19. #19 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Eu l-am luat cu 420 de lei de pe edigital.ro Samsung HW-F350. Acum vad ca sunt alte preturi Samsung HW-F350 Lista de preturi - cel mai mic pret
    Acum vad pret ok la Soundbar LG NB2540 Soundbar LG NB2540, 120W, Bluetooth | ALTEX - 200 de lei

    ---------- Post added 30-09-2014 at 09:09 ----------

    De vazut la BlackFriday promotiile, acum vreo saptamana - doua de eMag Crazy Days a fost Samsung-ul la 350 de lei, probabil vor mai fi promotii in pretul ala.

  20. #20 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da eu nu vreau blutooth wifi si alte balarii. nu inteleg de ce banii aia nu ii baga in boxe mai bune
    suna ok boxele asetea de la LG sau Samsung? ca n-am auzit de nimeni sa le laude.
    am mai gasit si astea: Boxe Microlab FC-330, Sistem 2.1, 56W RMS, lemn

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare sistem 2.0 By pooaul in forum HiFi
    Replies: 8 Last Post: 31-10-2015, 18:50
  2. Recomandare sistem 2.1 By tudomih in forum HiFi
    Replies: 15 Last Post: 08-10-2013, 21:42
  3. Sistem de boxe Logitech Z906 By Florix09 in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2013, 17:12
  4. Replies: 7 Last Post: 11-01-2013, 21:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts