Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 47 of 47

Thread: Monitoare de studio

  1. #41 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu sunt sigur la ce te referi, in specificatiile sursei nu e trecut nimic. Daca as apela la un electronist m-ar costa cat o sursa noua.

    Am incerca astazi un laptop Dell destul de vechi, nu am avut nicio problema conectat prin USB prin interfata Focusrite.

    Altceva in afara de sursa nu cred ca mai poate fi ceva, am incercat multe aparate si doar pe al meu sunt probleme. Cum placa de baza a fost si ea schimbata, mai ramane doar sursa. Habar n-am ce sa mai fac...

  2. #42 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    De curiozitate , ai incercat cu alt OS ? Vezi cu Ubuntu ca poti boota "live" direct de pe stick fara sa il mai instalezi.

  3. #43 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu am incercat. Mai sugerase cineva mai devreme dar nu am apucat. Hai ca incerc odata, nu stiu insa cum va fi cu driverele pentru interfata audio. Exista drivere doar pentru Windows si OSX.

  4. #44 SP
    Member Adr!an's Avatar
    C'mon dude... incearca sa vezi cum e cu 3-4 surse de alimentare diferite oricat de petarde sunt ele. poate o sa ai o surpriza placuta

  5. #45 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nu am de unde sa scot cele 3-4 surse, oricat de petarde sunt ele.

  6. #46 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ca dupa atatea luni i-am dat de cap. De fapt nu i-am dat de cap, am aflat care e problema: sursa.

    Am mutat interfata audio, care e prin USB, pe laptop. Laptopul e in priza, aceasi priza cu cele doua boxe. Mbon, totul e perfect, se aude perfect, nu am noise, static, intererente, nimic! Vis. Apoi, in aceasi priza am si PC-ul. Pc-ul insa e oprit. Cand ii dau drumul, desi interfata audio nu e legata in niciun fel de PC, incepe nebunia cu noise, static, interferente, etc. Daca opresc PC-ul, in momentul in care s-a inchis complet, totul e din nou silentios.

    La recomandarea lui MonkY si Darkie in vara, am luat si un USB HUB cu alimentare externa, dar nu m-a ajutat deloc, nici conectandu-l la PC, nici la laptop, in absolut nicio combinatie.

    Concluzia e foarte clara pentru mine: sursa e bulita!

  7. #47 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A trecut putin peste un an: PC nou, sursa noua, acelasi setup, nu exista pic de probleme. Sursa veche era Cooler Master, actuala e Corsair

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. 2 monitoare la acelasi PC By HoTSaucE in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 18-03-2012, 20:33
  2. 2 monitoare sau 2 lcd in loc de split screen By fylipdan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 06-08-2010, 23:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts