Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Recomandare sistem 2.0

  1. #1 SP
    Senior Member pooaul's Avatar

    Recomandare sistem 2.0

    As vrea sa imi recomandati un sistem de boxe 2.0 pentru un living room. (Locul fiind exact pentru 2 sateliti)
    Boxele o sa fie conectate la un TV. Din pacate spatiul pentru ele nu este unul foarte mare. Undeva in jurul a 320mm inaltime si 200x200mm latime+lungime.

    Cel mai mult folosite pentru vizionat filme + muzica.

    Momentan ce am gasit sa se potriveasca cu ce am nevoie:
    Boxe Microlab B 77 - PC Garage
    Boxe Microlab B-73 - PC Garage

    Buget pana la 500ron.
    Thanks

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ti-as recomanda sa mai pui un pic si sa mergi pe M-Audio AV 40. Pe amazon vad ca se apropie de pretul tau: M-Audio Studiophile AV 40 | Active Studio Monitor/Desktop Speakers for Composing, Mixing & Recording): Amazon.co.uk: Musical Instruments. In ro. le vad la 649 RON, dar sigur le gasesti mai ieftin: Boxe active hi-fi | Boxe active M-Audio Studiophile AV40 - pereche - Sono.ro. Ca 2.0 sunt best-buy cam peste tot (la buget mic, desigur). Si ti se incadreaza si la dimensiuni: 22.2 cm (H) x 15.2 cm (W) x 18.4cm (D).

    Sincer eu as mai mari un pic bugetul si as face loc si pt. un subwoofer... pentru a mege pe asa ceva: Klipsch Pro Media 2.1 THX Certified Speakers: Amazon.co.uk: Hi-Fi & Speakers. Stiu, e aproape dublu fata de bugetul tau... dar merita! Trust me! Toti cei care le-au luat la recomandarea mea, imi multumesc de cate ori ne intalnim.

  3. #3 SP
    Member seven1994's Avatar
    Monky sau si alti useri,imi puteti recomanda si mie un soundbar cu subwoofer pt tv?Doresc sa il folosesc pentru filme,asa ca vreau sa aiba un bass decent si la volum mic.Daca se poate pana in 600 lei

  4. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by seven1994 View Post
    Monky sau si alti useri,imi puteti recomanda si mie un soundbar cu subwoofer pt tv?Doresc sa il folosesc pentru filme,asa ca vreau sa aiba un bass decent si la volum mic.Daca se poate pana in 600 lei
    399 lei, pret foarte bun pt ce ofera Soundbar 2.1 PHILIPS HTL2163B/12, 120W, Bluetooth, USB | ALTEX

  5. #5 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am vazut si eu oferta.Nu stiu,cred ca o sa il cumpăr sa vad ce e de el.Nu am pretenții mari,doar un bass decent la volum mic(vizionare filme in apartament).Momentan am un homecinema de la lg mai vechi legat la tv prin jack ,sistemul are 300w parca(nu bag mana in foc).In filme bassul e aproape absent(gen când sunt focuri de arma) chiar la sunet mediu.Pe PC îmi amintesc ca avea un bass mediocru spre decent,dar nu ca acum

  6. #6 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    http://m.cel.ro/boxe/boxe-edifier-c2xd-l/

    Eu ti-as recomanda si un Edifier R1800T

    http://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/r1800t-iii/

    Pt mine bass-ul e suficient in muzica si jocuri , nu l-am incercat in filme. Bass reflex-ul il are pe fata asa ca nu o sa ai probleme de pozitionare. Bass scurt , corect ...recomand auditie in apartament ..nu in magazin. Pt magazine avem z5500
    Cu soundbar-ul eu nu ma prea inteleg dar te pot ajuta cu un sfat gen "asa nu" ..evita Yamaha entry level(fac amplificatoare/amplitunere/mini sisteme foarte bune, boxe f slabe ).
    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  7. #7 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    eu am un soundbar de la samsung cu subwoofer, e foarte tare basul scos chiar si din 60w, de obicei in tin pe volum 10-12 din 50 altfel deranjez vecinii
    sincer am cumparat soundbarul cu emotii dar legat pe cablu optic tosslink iti schimbi parerea

  8. #8 SP
    Member seven1994's Avatar
    Djleo666,imi poti spune modelul?

  9. #9 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    sincer nu gasesc cutia si e prin si pe perete. dar din cate vad phillipsul ala e peste samsungul meu!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare Boxe / Sistem By naz in forum HiFi
    Replies: 65 Last Post: 12-03-2017, 15:39
  2. Recomandare sistem 2.1 By tudomih in forum HiFi
    Replies: 15 Last Post: 08-10-2013, 21:42
  3. Recomandare sistem pentru Battlefield 3 By mihalex in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 31-03-2012, 21:12
  4. Replies: 3 Last Post: 08-03-2012, 19:49
  5. Recomandare sistem audio VW Golf 4 By Mariusik in forum Auto & Moto
    Replies: 10 Last Post: 27-01-2012, 03:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts