Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Intrebare microfon

  1. #1 SP
    Member Sadismek's Avatar

    Intrebare microfon

    Salut! Am cumparat microfonul asta: Microfon Zalman ZM-MIC1 - PC Garage

    Am o problema cu el, mai specific cand il introduc in portul jack de la laptop nu merge. Nu se mai aude sunetul de la boxe si nici nu inregistreaza. Am incercat sa il caut in Recording Devices in Realtek Studio, dar nu apare nicaieri. Am nevoie cumva de o placa de sunet externa pentru a-l putea folosi?

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ca sa nu mai deschid un now thread, voi posta aici.

    Guys, ma intereseaza, pentru a-l face cadou prietenei, sa cumpar un microfon compatibil iPhone/iPad, pe Jack (caz in care trebuie sa aibe 4 inele pe mufa) sau pe cablu Lightning. Momentan foloseste castile de la iPhone, dar calitatea pe muzica, e praf (logic).

    Problema cea mai mare este bugetul si anume un max 300-350 ron (fiind Decembrie, mai am de cumparat tone alte cadouri).

    Initial am zis ca modelul acesta este perfect si ca pret si ca tot si cum am un prieten care pleaca saptamana viitoare in US, deja era planul facut. Dar am citit prea multe review-uri proaste, legate de calitatea cablului sau chiar de produse venite direct defecte (ei o sa fie cam aiurea cu retur in US, daca e cazu), incat am cam renuntat la idee.

    Ar mai fi asta, dar efectiv nu am cum sa mai pun inca 100 ron (sunt fix pe fix, cu salariu pe decembrie si asta dupa ce am renuntat la un joc pentru mine)

    Bine, daca efectiv nu exista alternativa mai buna (lavalierele ies din discutie), va ramane asta si ma voi imprumuta de diferenta.

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai la ce il foloseste de nu e bun un lavalier? Am vazut de curand asta:

    RØDE Microphones - VideoMic Me

    E vreo 60$ in SUA. Poate te tenteaza.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu, vrea strict pt inregistrat muzica (o chinuie talentu, dar ea macar are, spre deosebire de mine ). + ca vrea sa-l tina in mana.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Casti+microfon pt PS3 By t3z3u in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 19-01-2015, 16:06
  2. Problema inregistrare microfon By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 08-04-2010, 15:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts