Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Recomandari pentru casti in ear...

  1. #1 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar

    Recomandari pentru casti in ear...

    Vreau sa achizitionez o pereche de casti in ear, dar nu prea stiu ce sa cumpar, ele vor fi pentru un smartphone, lumia640, as dori un volum puternic si claritate.

  2. #2 SP
    Member Darku's Avatar
    Buget?
    Sennheiser Momentum In-ear si FiiO EX1 suna foarte ok, mai sunt si alte variante mai performante.
    Lumia 640 am si eu, suna ca un cur.....pe langa un player dedicat ieftin precum FiiO X1.

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu mi-am luat acum un an o pereche de Sennheiser Momentum si nu am regretat, sunt bestiale si fiabile, le recomand.

  4. #4 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Personal ma gandeam pana undeva in 100 RON.

  5. #5 SP
    Member Darku's Avatar
    Vezi ceva Sennheiser din seria CX.
    Un exemplu bun: https://www.avstore.ro/casti/sennhei...-ii-precision/
    In acei bani nu exista mai bun de atat.

  6. #6 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Vreau sa le folosesc pentru muzica și apeluri . Nu sunt pretențios, vreau ceva de buget .De Jabra 75t nu ma pot atinge momentan. Este diferența mare între cele doua, precum este prețul?
    screenshot_20220521-141030_altex.jpg

  7. #7 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Poti sa iti iei casti in rate fara dobanda...

    Eu am ochit niste Sennheiser Momentum True Wireless 3 si o sa le cumpar luna asta sau luna viitoare cel tarziu. Sunt fanboi Sennheiser, can't help it. Am si Momentum 3 de aproape 2 ani si consider ca merita banii si investitia. Daca ajung sa te tina peste 2 ani, calculat la cat ar veni pe luna, rezulta ca nu e o suma foarte mare, cat o pizza si un suc

  8. #8 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Mai bine strang o vreme și le iau fara rate. Am renunțat la Jvc, la momentul actual urmăresc niște Jabra 85t si Samsung Buds 2.

  9. #9 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Eu unul nu as putea strange. Adica pentru niste casti mai entry level la 100-200-300 de lei as plati dintr-un foc, insa la astea mai scumpe un pic, chestia cu ratele mi se pare convenabila. Adica, **** it, se duc banii pe tigari rapid, ce e aia o rata la niste casti de care te poti folosi lejer cateva ore zilnic si echivalent a 2 pachete de tigari pe luna?

    Vezi ca daca esti in Bucuresti sunt cateva showrooms AV Store si poti incerca niste modele la fata locului - sunet, confort in ureche. Problema la astfel de dispozitive e mereu ca nu stii cat de bine se fixeaza, ca toti avem o anatomie diferita a urechii, si e mereu a shot in the dark cand le cumperi. Nici nu cred ca se pot returna. Cel putin nu la AV Store

  10. #10 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Eu folosesc Skullcandy Push de 3 ani si inca ma tin. Ce-i drept le folosesc de 5 ori pe saptamani, cam cate 2 ore pe zi. Sunt multumit de ele. Nu ma deranjeaza cand le port. Sonorizarea e chiar buna, chiar si bass-ul.

    https://www.avstore.ro/casti/skullca...true-wireless/

    M-au costat atunci 500 lei. Si inainte de ele foloseam pe fir Skullcandy Ink'd. Am avut o pereche ce m-a lasat casca stanga prin 2017, si ulterior am mers tot pe Ink'd inca 2 ani, iar din 2019 am trecut pe Wireless

  11. #11 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Chiar asta e prețul lor de lista? Se încadrează în bugetul meu 300-400 lei, nu sunt din București.screenshot_20220609-182137_chrome.jpg

  12. #12 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Nu. Poate a fost cand au aparut, prin 2017. Cel mai probabil e produs end of life si se descotorosesc de ce a mai ramas pe stoc. Ca idee, pe amazon le-am vazut si la 40 de europeni, deci clar nu e ala pretul "normal"

  13. #13 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Deocamdata stau ok in ureche, sunet corect, bass ce trebuie. Un micut delay la comenzi, abia perceptibil, insa e acolo. La Momentum 3 over ear e aproape instanta comanda, dar nu ma astept sa fie identica treaba avand in vedere dimensiunile.

    Sunt bune pentru ca urmeaza sa plec in concediu si chiar nu mai voiam sa car dupa mine povara de Momentum 3 over ear. Cutiuta e cam grea, dar o bag in borseta si am rezolvat-o.
    Attached Images Attached Images 20220714_111000_50_1_50.jpg 20220714_111426_75_1_47.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 11-10-2015, 22:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts