Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Tv nou fara smart

  1. #1 SP
    Member namename's Avatar

    Tv nou fara smart

    Va salut si am nevoie de parerile voastre. Urmaresc sa imi cumpar un tv nou dar ma pierd printre variante. Poate veniti si voi cu o parere in vederea achizitionarii unui tv cu diagonala de 48" care sa se incadreze, ca si pret, in intervalul 1600 - 1900 de lei. PreciZez ca nu ma intereseaza absolut deloc partea de smart sau alte artificuri. TVul trebuie sa fie doar mare si fullHD, si sa nu fie Samsung. Va multumesc respectuos si anticipat pt. Ajutor.

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La bugetul acela nu gasesti ce cauti tu, doar eventual daca iei ceva gen Akai, Hitachi si alte firme de genul. Eu asta nu iti pot recomanda. Cel mai ieftin de dimensiunea dorita de tine si care nu e o firma in genul celor de mai sus, e asta: Televizor Smart LED Full HD, 121 cm, Sony BRAVIA KDL-48R550C | ALTEX

    Nu se mai fac TV-uri fara functii smart, banuiesc ca ai crezut ca gasesti fara smart si mare la un pret mic, dar diagonala a fost aproape mereu factorul cel mai important in pretul unui TV, nu functiile smart.

  3. #3 SP
    Member namename's Avatar
    Eu il gasisem pe asta LG Electronics 49LF540V - 220volt.ro si speram ca poate mai stiti si voi vreunu.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La banii aia gasesti un Samsung sau Panasonic, dar pe la 40-42", in niciun caz la 48.

  5. #5 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    LG stau binisor la capitolul imagine, din cate stiu, dar trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare cand calibrezi un televizor de la ei.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu recomand LG, am avut vreo 3 in ultimii 5 ani si toate au avut probleme, ba la contrast, ba la culori, ba cu luminozitatea, ba backlight bleed, etc. Deja le consider in aceasi categorie cu Akai, Hitachi si alte firme care asambleaza pe vapor.

  7. #7 SP
    Member namename's Avatar

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Foarte ok, poti lua linistit.

  9. #9 SP
    Member namename's Avatar
    am facut edit la postu anterior si am mai adaugat un link, philipsul vad ca are si 4k . ce recomanzi?

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pretul e foarte bun, dar nu pot spune ca am testat vreun TV 4K din gama low-end. Philips erau ok, in ultimii ani nu au facut insa mare lucru, mai degraba Samsung, Sony, Sharp, etc. Am impresia ca la Emag poti cumpara si returna in 30 de zile, caz in care il poti incerca sa vezi daca te multumeste sau nu.

  11. #11 SP
    Member namename's Avatar
    am inteles, mersi pt sfaturi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 23-09-2013, 15:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts