Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: ASUS Padfone

  1. #1 SP
    Senior Member ffocus's Avatar

    ASUS Padfone

    Asus PadFone este un smartphone care vine cu o tabletă şi cu un dock la pachet. Smartphone-ul este integrat �n tabletă şi utilizatorul are astfel un ecran mai mare. Dock-ul oferă o tastatură şi creşte autonomia. Asus PadFone va fi lansat �n aprilie 2012.

    Mi se pare mie, sau chestia asta este foarte tare?

    specificatii

    Attached Images Attached Images asus-padfone-6.jpg asus-padfone-2.jpg asus-padfone-3.jpg asus-padfone-4.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    How much?

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din cate am inteles, tableta nu poate fi folosita fara telefon. Este doar un fel de ecran mai mare, cand conectam telefonul. Tot ce are inauntru este o baterie.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pare interesant, daca telefonul isi poate incarca bateria in timp ce folosesti tableta, ar fi o solutie de prelungire a vietii bateriei. Pleci la drum, asculti muzica la telefon, bagi un film la tableta, telefonul se incarca si tu te uiti la film. Chiar sunt curios de mai multe info

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are cum, fizic vorbind, sa le faca pe ambele in acelasi timp. Daca te uiti la un film, e normal sa se consume bateria. In cel mai bun caz, se va incarca bateria interna a telefonului, cand nu folosesti tableta.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai in timp ce tableta ruleaza un film se consuma din bateria, in acelasi timp, telefonul fiind bagat in tableta isi incarca si el bateria din bateria tabletei. Tablea pierde mai multa energie, dar ma gandesc ca de telefon ai mai multa nevoie decat tableta. Desigur, treaba asta o faci doar daca vrei. E doar o treaba de multi-tasking. Cred ca doar PSP-ul si PSV-ul nu pot sa stea la incarcat si sa si ruleze o aplicatie in acelasi timp. Cred ca Asus s-ar descurca mai bine la treaba asta.

  7. #7 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Circuitul energiei ar fi Dock>Tablet>Phone. Deci eu sunt sold, cu fiecare minut in care aflu alte informatii despre nebunia asta. Acel banal stylus, tine loc de headset, cand telefonul este integrat in ecran si primiti un apel.

  8. #8 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Din ce am vazut in comentarii pe youtube, ar fi cam 700€

  9. #9 SP
    Senior Member Krusht's Avatar

  10. #10 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    This is for me

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Asus PadFone este un smartphone care vine cu o tabletă şi cu un dock la pachet. Smartphone-ul este integrat �n tabletă şi utilizatorul are astfel un ecran mai mare. Dock-ul oferă o tastatură şi creşte autonomia. Asus PadFone va fi lansat �n aprilie 2012.

    Mi se pare mie, sau chestia asta este foarte tare?
    Chestia e tare si ma bucur sa vad in sfarsit cum cei de la Asus nu stau precum altii sa scoata copii si clone pe banda... si chiar vin cu ceva original! Din pacate pretul, calitatea materialelor (cel putin din ce am vazut la diverse tablet-uri, notebook-uri si smartphone-uri Asus - poate la acesta se va schimba situatia)... ma fac sa fiu un pic sceptic.

    Also, in 2012 probabil nu va mai merita niciun "tablet" care sa aibe rezolutie mai mica de 1920 x 1080 (nu la un asemenea pret premium). Si mai bizar e faptul ca desi "tablet"-ul e de fapt o extensie a smartphone-ului, au rezolutie si ratio diferit (960x540 vs 1280x800).




  12. #12 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Pe mine ma intereseaza doar telefonul , tableta e urata.
    Sunt curios cum va fi cu garantia . Daca cumpar pachetul tableta + smartphone si vand tableta , pierd garantia .
    Iar stylis - ul functioneaza si cu telefonul ?

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fara tableta, telefonul nu are farmec.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 17-10-2012, 11:35
  2. Replies: 6 Last Post: 15-10-2012, 22:39
  3. Asus Padfone 2 vine pe 16 Octombrie By MonkY in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 24-09-2012, 09:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts