Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Probleme cu bateria

  1. #1 SP
    Member Prototype93D's Avatar

    Probleme cu bateria

    Am si eu o problema cu un LG P350 Optimus Me. In urma cu vreo 3-4 luni bateria a inceput sa nu se mai incarce pana la 100%, se incarca pana la 96%. In urma cu 2 luni bateria se incarca maxim pana la 70%. Am descarcat bateria si am scos-o din telefon, iar apoi bateria s-a incarcat pana la 100%, dar la urmatoarea incarcare a revenit "chestia" cu 70%.
    In prezent, bateria se incarca extreeeeeeeeem de greu........Se incarca cu aprox. 10% la 2 ore si jumatate, dupa care la 51% se opreste, desi pe display imi arata semnul ca se incarca.
    Nu imi dau seama daca problema e de la baterie sau de la telefon fiindca in ultima vreme a inceput si telefonul sa faca cateva figuri: sa se inchida brusc, sa se blocheze pentru 20 sec, sa mearga mai greu in unele momente (oricum, chestiile astea apar mai rar).
    Nu mai functioneaza faza cu descarcarea bateriei pana la 0.
    Am avut la un moment dat cardul de memorie virusat (nici acum nu-mi dau seama cum s-a virusat), dar l-am curatat ulterior, deci nu cred ca problema e de acolo. Si inca o chestie, telefonul e din iunie 2012.
    A mai patit cineva acest lucru? De la ce sa fie problema?

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, am patit tot la un LG, un Optimus One P500. S-a intamplat acum 3 saptamani cand l-am folosit pentru prima data in 2 ani. Am incercat 3 incarcatoare si nu a vrut. Solutia? L-am incarcat in masina la USB. Nu am mai incercat si la un PC pentru ca nu am mai avut nevoie de el, dar vezi daca asa se incarca normal.

  3. #3 SP
    Member florent's Avatar
    Schimba bateria , evident ca e defecta ... De fapt, ti-as recomanda sa schimbi telefonul , ceva cu Android 4.x se misca mult mai bine , chiar si o marca ieftina gen Prestigio merge decent

  4. #4 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Da, am patit tot la un LG, un Optimus One P500. S-a intamplat acum 3 saptamani cand l-am folosit pentru prima data in 2 ani. Am incercat 3 incarcatoare si nu a vrut. Solutia? L-am incarcat in masina la USB. Nu am mai incercat si la un PC pentru ca nu am mai avut nevoie de el, dar vezi daca asa se incarca normal.
    O sa incerc sa il incarc la PC sa vad daca merge.

    ---------- Post added 05-07-2014 at 18:43 ----------

    Quote Originally Posted by florent View Post
    Schimba bateria , evident ca e defecta ... De fapt, ti-as recomanda sa schimbi telefonul , ceva cu Android 4.x se misca mult mai bine , chiar si o marca ieftina gen Prestigio merge decent
    Nu prea m-as risca sa mai dau banii pe alta baterie. Am un prieten care a avut un LG P690 si avea probleme cu bateria, doar ca la el bateria se descarca foarte repede. A luat alta baterie si aceeasi chestie. Pana la urma era vina telefonului.

    ---------- Post added 05-07-2014 at 22:45 ----------

    L-am incarcat la PC si a mers mai bine. S-a incarcat in 3 ore pana la 84% dupa care nu a mai crescut. Oricum, tot e mai bine decat deloc Merci tudyniuz pentru sfat!

  5. #5 SP
    Member florent's Avatar
    Decarca aplicatia Battery Doctor pentru a incarca bateria atat cat trebuie . Daca nu mai creste nivelul bateriei dupa un anumit procent e clar ca e problema cu ea

  6. #6 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Se poate totusi sa fie si de la soft.Eu am un Galaxy Gio, vechi ce-i drept.L-am rootat si i-am flashuit un ROM mai bun care ii foloseste mai putine resurse, mult mai optimizabil, etc.Iti recomand asta avand in vedere ca baterystats.bin se corupe cu timpul, ceea ce inseamna ca-ti poate indica nivelul bateriei eronat.
    Gasesti pe xda ghiduri destule.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cat tine bateria la smartphone-ul tau? By MonkY in forum Android
    Replies: 13 Last Post: 11-07-2013, 09:54
  2. Probleme cu bateria dupa update la IOS 6 By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 10-07-2013, 13:53
  3. Probleme pc By PumaS in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 19-09-2011, 03:55
  4. Probleme By paunstefan in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 20-09-2010, 21:13
  5. Probleme By bubu32 in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 04-03-2010, 22:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts