Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Microsoft Lumia 640 sau Nokia Lumia 735?

  1. #1 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    Microsoft Lumia 640 sau Nokia Lumia 735?

    Marea intrebare: ce sa aleg intre cele doua? De ceva vreme ma bate gandul sa trec pentru o perioada la Windows Mobile (2nd phone).
    Acum am tot studiat piata, si pentru ce am eu nevoie cele doua modele de mai sus sunt ok.
    Ce sa aleg insa? Lumia 640 de la M$ e modelul mai nou, insa 735-ul imi face cu ochiul, mai ales din cauza ecranului amoled (640 are ips).
    Pe forumurile de specialitate se spune ca wm10 o sa se lanseze prima data pe modelele exclusive M$ si ca 640-ul chiar ar fi primul care primeste update-ul.

    Sfaturi, idei, orice este binevenit.
    Multumesc
    Attached Images Attached Images nokia-lumia-640-2.jpg 00.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Maestre, si eu am ales un Windows Mobile pt. al doilea telefon... si tot asa, am avut cateva "cerinte". Una dintre ele era clara: "sa fie AMOLED". Prin urmare, 640 nu e OK. A doua, sa nu fie totusi prea mare... iar 640-ul la 5" este totusi mai mare si mai greu - nu cu mult, dar e mai greu de manevrat. A treia conditie, sa fie dual-sim. Aici e motivul pt. care a trebuit sa renunt la 735 si sa merg pe 730.

    Daca vrei neaparat 4G si nu ai nevoie de dual-sim, eu ti-as recomanda sa mergi pe Lumia 735. Ca performante sunt cam identice iar ca pret, daca vrei sa dai cat mai putin pe un telefon cu Windows Mobile, atunci mergi pe 640. Parerea mea, hac!

    P.S. Windows 10 vor primi toate, stai linistit!

  3. #3 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Eu am luat un 640! si mi-s foarte happy cu el!

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    735 e superior din toate punctele de vedere; se vede si la pret, de altfel.

  5. #5 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Multam mult baieti de sfaturi, o sa vad la ce ma hotarasc in cele din urma
    Mai citesc una, alta intre timp. Probabil 735-ul o sa fie

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nokia anunta Lumia 930 By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 11 Last Post: 05-05-2014, 15:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts