Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Pareri OnePlus One

  1. #1 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Pareri OnePlus One

    Chiar ma gandeam sa achizitionez un OnePlus One. E in buget si la specificatii e chiar ok. Merita?

    Daca nu ce alt telefon tot in bugetul lui as putea lua ?

  2. #2 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu am auzit decat lucruri bune despre el. Nu l-am testat personal, insa mi se pare ca Tudy (daca nu ma insel) l-a avut la un moment dat. Ca raport performanta/pret, nu cred ca ai putea gasi un telefon mai bun. Din cate am vazut, telefoanele din seria Nexus ar fi de asemenea niste variante foarte bune - nu doar ca au un hardware excelent si sunt accesibile ca pret, ruleaza si stock Android. Ce imi displace la OnePlus e sistemul lor de invitatii, dar pentru modelul pe care il vrei tu, nu mai este cazul.

    Eu spun ca merita.

  3. #3 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    E ok telefonul. Insa eu as merge pe Nexus 5, cred si acum ca e cel mai bun telefon pe android, arata si bine, se misca excelent, primesti intotdeauna update-urile noi, etc

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mergi cu incredere pe OPO daca nu vrei as te muncesti Android. Asta vine cu cyanogen din fabrica si e mult mai permisiv decat stock android, plus ca nu au pus gunoi-ware in el ca si Samsung.

  5. #5 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu am avut Nexus 3, 4 am vrut 5 ca am fost foarte multumi t de Nexus, dar am ales OnePlus pentru ca il gasesti in aceeasi bani, e mai mare, mai puternic ca hardware si se misc excelent, bateria tine bine.
    Daca-ti permiti mergi pe OnePlus 2, pentru inca 400 lei, si o sa ai un telefon de ultima generatie, 4g ram, fingerprint, numai nebunii.
    Plus ca daca nu o sa-ti placa OnePlus One, desii nu cred, il poti schimba oricand cu alte telefoane.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Vezi ca a aparut si generatia a doua. Eu l-am avut pe primul si m-a impresionat atat la performante, dar si la autonomie, ecran sau camera. Pretul redus cred ca vine de la materialele putin mai slabute din prima generatie, dar nu e cu nimic mai slab decat Nexus 5 pe care l-au mai amintit si altii. Daca il iei dintr-un magazin care iti ofera si o garantie la el nu ai treaba, altfel ai mare grija pentru ca in caz de ceva va fi mai greu sa rezolvi eventuale probleme avand in vedere cat de mica e firma producatoare.

    Eu il recomand, e un telefon bun, are performante bune, o camera surprinzator de buna si un OS care personal mi-a placut mai mult decat Android stock. Nu are cum sa te dezamageasca, mai ales la pretul redus.

  7. #7 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Am vazut telefonul la eMag. Si la fel, ma gandesc la garantie...

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nu ar trebui sa ai probleme cu eMag atunci, eu zic ca il poti lua linistit. Daca nu ti-l repara in termenul legal, ori iti dau altul ori iti dau banii inapoi. Eu zic ca e ok sa il iei de la ei.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate am vazut in oferta eMag nu mai exista OnePlus One si OnePlus Two decat ca resigilate si in rest "Acest produs nu mai face parte din oferta eMAG". Ceea ce pare un pic suspect. In momentul acesta apar 6 bucati resigilate...

  10. #10 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    What....de dimineata puteam sa ii dau comanda. Acum vad si eu ca nu mai face parte din oferta e-mag.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Pareri LG G4 By David-RO in forum GSM
    Replies: 0 Last Post: 17-09-2015, 23:11
  2. OnePlus One: Nexus eater! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 86 Last Post: 04-08-2015, 18:05
  3. OnePlus 2 anuntat oficial! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 01-08-2015, 09:54
  4. Skrillex - Pareri By Anderul in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 43 Last Post: 14-01-2013, 16:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts