Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 40 of 40

Thread: Windows Mobile

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks Xpl000d! Downloadez acum Windows Insider app... sa vedem ce-o iesi!

  2. #22 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    @xpl000d, deci tu ai 640-ul cu 8.1, si bateria zici ca-i dezastruoasa?
    Well, aici e ciudat, al meu nu are nici cea mai mica problema la capitolul asta. Ti-ai pus windows 10 pe el, cum se misca?

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Wow, sunt 3 tipuri de Insider! Slow, Fast si Release Preview... Jeez...

    ---------- Post added 24-03-2016 at 14:51 ----------

    Hai ca am ales Insider Release Preview. Slow si Fast suna prea "dangerous"

  4. #24 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Wow, sunt 3 tipuri de Insider! Slow, Fast si Release Preview... Jeez...
    MonkY recomand slow. Cele fast sunt cele mai bug-uite.

  5. #25 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Hai MonkY, baga-i tu primul, sa ne zici cum este

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tadaaaam! A gasit un update. Downloading now... prayings for later!

  7. #27 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ai deschis totul pe telefon nu? Insider, etc..

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am deschis doar Insider-ul, dupa care am mers in Phone update. Preparing to install 40%...

    Update: 25 minutes later, still preparing to install (90%). Asta cred ca se pregateste pt. lansare pe orbita...

  9. #29 SP
    Junior Member Xpl000d's Avatar
    @MonkY cu placere . Slow / Fast si release preview face referire la `branch`, adica fast iti trimite update la toate lucrurile care vin din serverele microsoft fara ca ele sa fie verificate pe niste pilot`uri mari, slow au mai fost verificate..ca sa zic asa, deci, ai dreptul sa alegi Windows 10 pe 640 .. merge perfect

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca am reusit pana la urma (Dzeule, dar cat poate sa dureze un update)... si de fericit ce eram cand m-am intors ca sa-l butonez, aveam pe ecran cum ca trebuie sa restartez ca a venit nu stiu ce update... si a luat-o de la capat procesul de instalare! Good one Microsoft! Acum mai bag o fisa...

  11. #31 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, asa mi-a facut si mie. Dupa ce-l de-al doilea, totul e ok, o sa mai trebuiasca sa-ti faci update la apps din store
    Damn, ce bine se misca pe Lumia 640

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, si pe 730 se misca bine. Acum, tot ce are nevoie Microsoft: APPS! M-am saturat ca orice cumpar sa scrie "app available only for Android & iOS"...

    P.S. Facebook-ul e la fel de varza. Are nevoie de Internet Explorer (errrm, Edge) ca sa deschida un amarat de .gif! Wow!

  13. #33 SP
    Junior Member Xpl000d's Avatar
    @ iry, ti am zis ca este o mica mare diferenta intre w8.1 si w10

  14. #34 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Salutare tuturor. Detin un HTC Desire 820, procesor octa-core, 2 gb ram, ecran 5.5 inches, doresc sa va intreb daca merita sa renunt la el si sa trec pe Microsoft (Nokia) Lumia 650. Motivul pentru care as renunta la HTC, in ciuda faptului ca se misca foarte bine, ar fi marimea exagerata.
    Pe Windows Mobile as avea nevoie doar de gps, foto, internet browsing si aplicatie tip office. Telefonul l-as lua la un pret foarte mic prin prelungirea abonamentului la Vodafone. Mai sunt probleme cu unele aplicatii in Windows 10?

  15. #35 SP
    Junior Member Xpl000d's Avatar
    Salut,

    Sincer, te sfatuiesc sa folosesti in continuare acel HTC si uita de 650 daca vrei sa ai acces la anumite aplicatii, mia ales gps. Un singur lucru bun se gasea pe 650 cu W8 si anume `here maps` (gps), acum cu update`ul la w10, aplicatia se deschide si iti apare un minunat mesaj ca nu este compatibil cu w10. Aplicatiile tip office.. da..se misca cat de cat ok, dar aici ma refer daca ai pachetul de Office365, dar (pentur ca este un dar ) Skype for Business se misca foarte greu...ai nevoie de rabdare. Sper sa`ti fie de folos ceea ce am spus mai sus.
    O zi buna.

  16. #36 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Ca sa lamuresc si mai bine problema : am acest HTC Desire 820 de vreun an, nu am avut probleme sau freeze-uri pe Android, dar observ cum majoritatea colegilor au migrat usor ori pe iOS ori pe Windows Mobile. Majoritatea acestora, din ambele tabere, se declara multumita de alegerea facuta. Cum achizitionarea unui iphone este inca prea scumpa pentru mine (nu banii sunt problema ci faptul ca sunt prea multi pentru un "telefon" ), m-am gandit ca poate tabara Windows Mobile vine cu surprize placute pentru mine, un utilizator banal de Android.
    Nu folosesc Facebook, nu folosesc Instagram, vreau doar stabilitate, poze, gps, internet si sa pot deschide documente tip pdf, doc., sau docx. Fara ca telefonul sa se blocheze. Pe HTC Desire 820 nu am patit asa ceva, poate din cauza procesorului sau a memoriei ram, dar pe un Samsung Galaxy S4 anterior, o cam pateam, cand si cand.
    Astept si alte pareri. Multumesc pentru sfaturi, Xpl000d .

  17. #37 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fa un backup, pune Windows, vezi cum iti place si revii daca nu iti convine. Cel mai bine e sa te lamuresti singur daca iti convine sau te satisface sau nu.

    In teorie, Windows ar fi mai stabil. In practica, Windows nu are aplicatii in timp ce Android nu duce lipsa de nimic. Alegerea depinde de multi factori, dar cel mai indicat ar fi sa incerci singur ca sa vezi ce preferi.

  18. #38 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Xpl000d View Post
    Salut,

    Sincer, te sfatuiesc sa folosesti in continuare acel HTC si uita de 650 daca vrei sa ai acces la anumite aplicatii, mia ales gps. Un singur lucru bun se gasea pe 650 cu W8 si anume `here maps` (gps), acum cu update`ul la w10, aplicatia se deschide si iti apare un minunat mesaj ca nu este compatibil cu w10. Aplicatiile tip office.. da..se misca cat de cat ok, dar aici ma refer daca ai pachetul de Office365, dar (pentur ca este un dar ) Skype for Business se misca foarte greu...ai nevoie de rabdare. Sper sa`ti fie de folos ceea ce am spus mai sus.
    O zi buna.
    Here Maps a fost inlocuit, Win Phone 10, cu Maps, aplicatie dezvoltata de MS si care foloseste hartile Here. Functioneaza foarte bine, merge offline, indicatii vocale, etc.

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stie cineva daca pe un Lumia 730 Dual Sim cu Windows 10 Mobile instalat, am vre-o sansa sa activez si eu acel renumit Glance (sau vreo solutie alternativa)? Ceva pt. a tine telefonul always on, sa-mi afiseze si mie macar ceva informatii... daca tot sta useless pe birou in docking station.

    Thanks in advance!

  20. #40 SP
    Junior Member Xpl000d's Avatar
    Se pare ca nu are asa ceva: Why my Lumia 730 has no Glance screen whereas Lumia 640 xl does have this feature? - Windows Central Forums

    "Lumia 730 doesn't support glance due to hardware limitations. "

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 23-06-2011, 17:33
  2. Replies: 0 Last Post: 13-10-2009, 20:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts