Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 146

Thread: Brexit

  1. #81 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Măcar noi am scăpat de Mickey Mouse.
    Se reface referendumul 100%, s-au trezit pensionarii mai săraci Mai bagă ăștia o fisă, ar fi culmea să iasă la fel

  2. #82 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Au luat-o toti razna cu referendumuri fara sa stie ce voteaza.
    Mai grav ca dupa apare si adevarul.
    Si intr-o epoca cu prea multe surse de informatie rezultanta este ca cele mai multe te induc in eroare (sau te mint mai coafat).
    De multe ori am impresia ca multi din cei din jur (si mai ales cei cu multi bani ori cu mare putere, tot aia) iau decizii cu totul potrivnice logicii evidente; sau fac totul dintr-o distractie, plictiseala sau ia sa vedem ce-ar fi daca facem si asa, ca deh noi tot vom avea bani si influenta. Alt tip de razboi, al prostiei si ignorantei.

  3. #83 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

  4. #84 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    UK isi arata adevaratele culori... Trist. Foarte foarte foarte trist, aveti grija cei care stati acolo.

    https://www.facebook.com/media/set/?...8638985&type=3

  5. #85 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    data viitoare da si tu cu print screen nu de alta dar la mine nu apare nimic in afara de un warning message de la facebook.

  6. #86 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Sunt mai multe poze care prezinta situatii si mesaje de discriminare de cand cu Brexit.

    Nu ca as fi de acord cu rasismul, insa vina e impartita. Daca imigrantii erau dispusi sa se integreze complet in cultura britanica, odata ce au decis sa se mute acolo, nu se ajungea aici. Dar stim cu totii ca romanii nostri stau la cersit, preferabil cu cortul pe spatiu public, musulmanii au comunitati izolate, dovada clara a inadaptabilitatii lor, si toata lumea se intreaba de ce raportul oameni cinstiti:infractori este mai mic in comunitatiile de negri. Statisticile nu pot fi si ele rasiste, nu?

    Pe de alta parte, cand populatia bastinasa te priveste ca pe ultimul infractor din start, nici nu iti prea arde sa te mai integrezi, nu? Cel mai bine e sa stea oamenii acasa, toata lumea e fericita.
    Attached Images Attached Images capture.png

  7. #87 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Flashback 1930s. Si in Romania s-au intamplat lucruri similare in jurul celui de-al doilea razboi mondial si s-ar intampla si azi daca ar fi circumstantele potrivite. Nu mai zic in Germania din acea perioada, si in multe alte tari unde xenofobia, rasismul si toate *****urile astea au nevoie doar de o scanteie.

    Si nu doar astea... doar ura alimentata de prostie e deajuns. Acum gandindu-ma imi amintesc de scenele alea halucinante de imediat dupa 89 cu minerii dar si cu alti oameni "de bine" care il aclamau pe iliescu si acuzau oameni pe strada ca sunt spioni straini, sau cand aparea unul care indemna la calm si echilibru il luau la bataie.

    PS: cu siguranta exista romani, tigani, musulmani, polonezi si altii care au facu *****uri pe unde s-au dus. Asa cum sunt si americani si englezi si nemti care au facut *****uri. Problema e ca se alcatuiesc artificial grupuri de oameni care apoi sunt etichetati uni lateral. Plm eu sunt roman sadea dar nu ma simt frate cu toti ciorditorii si cersetorii indiferent de etnie.

    PPS: Pardon, statisticile pot fi rasiste, depinde cine le executa. Dar chiar si asa, chiar daca nu sunt, statisticile prezinta un rezultat nu o cauza. Daca tratezi problemele doar adresand efectele si nu cauzele ajungi.... oh well, cam ca noi asa. Nu cred ca negrii sunt genetic predispusi catre infractiuni. Iar educational in cele mai multe cazuri este vorba de perpetuarea unor conditii de viata precare si a unor posibilitati reduse ambele intretinute in mod constient de catre anumite institutii (mai ales in sua unde sistemul de puscarii infundat cu oameni de culoare este unul in mare proportie privat si care castiga mult de pe urma acestui status quo; la fel si toti producatorii de arme sustinuti de nra si la fel si marii producatori si traficanti de droguri).

    keep 'em poor, stupid (uneducated) and hopeless.

    Ah, acu realizez ca asta cred ca e si motto-ul alor nostri. Altfel nu se explica nivelul scazut de alfabetizare, de igiena personala si de bun simt printre conationali.

  8. #88 SP
    Banned cryyo's Avatar
    In continuarea celor spuse de Espiritus, iata o postare (facebook) pe care o consider importanta din perspectiva celor care traiesc acolo :
    Eu sint romanca si cetatean britanic. Muncesc, am un job bun, am prieteni englezi cu gramada, sint apreciata la munca. Si am votat pt Brexit. Trebuie sa se termine cu mizeria asta de mUE, cu niste jegosi de dictatori nealesi de nimeni dicteaza tarilor suverane ce sa faca la nivel local. Sa isi tina Merkel multimea de musulmani nespalati si sa isi vire in cur cotele de migratie. The picture is bigger, ar trebui sa vedeti la nivel planetar ce fel de nasoale se pregatesc. Brexitul a fost un sut in botul noii ordini mondiale. Sint parti in Londra care arata ca Orientul Mijlociu, cu burci si musulmani barbosi cu cururile in aer pe strada rugindu-se la Allah. Eu am venit aici pt civilizatie nu sa ma trezesc urmata de tiganiii romani care au napadit Londra si de musulmani nespalati care nu muncesc 80% dintre ei si stau la cersit beneficii sociale.

  9. #89 SP
    Member Melo's Avatar
    Pai ce-ai facut ma nene ma... acum pitipoancele trebuie sa faca rost de viza ca sa zboare cu low cost-ul pana-n Londra sa se traga in poza, iar tinerii frumosi si liberi din Anglia n-or sa mai poata sa ajunga asa usor la Magaluf, pacat. Le-a ajuns si englezilor, nu mai dura mult si deveneau minoritari in tara lor, iar la cum se dadeau ajutoarele sociale si creditele si la cati bani trimiteau Uniunii Europene primind mai nimic in schimb, nu se intrezarea un viitor prea bun pentru ei, li s-a luat sa tot primeasca ordine de la Merkel.

    Liberalii sunt in fibrilatii, ei iubesc democratia doar cand votul este unul favorabil lor, cand o iau in bot; "democracy sucks si sa-i ia dracu' de batrani" mai pe romgleza. Pai batranii astia au votat cam 70% pentru ramanerea in UE la referendumul din 1975, presupun ca nu le-a fost asa bine tinand cont ca s-au sucit 41 de ani mai tarziu. Acum n-o sa mai poata munci orice Gigel la negru sau doar cu buletinul, n-o sa mai poata primi ajutor social doar pentru ca are plozi, n-o sa mai poata sa-si faca niciun fel de credit ca sa cumpere bunuri pe care oricum nu avea de gand sa le plateasca etc. Or sa primeasca permis de munca doar cei cu adevarat calificati, nu orice terchea-berchea. Toti astia care au votat "Remain" se cred niste Dumnezei pe Pamant, iar aia de au votat "Leave" reprezinta pentru ei niste scursuri ordinare carora le curge scuipat din gura de prosti ce sunt. O fi asa!? A fi sau a nu fi?

    Am fost si eu prin Luton si prin Londra destul de recent. Luton-ul e o jungla, nu prea vezi englezi pe strada si daca-i vezi, ori sunt sparti de drogati, ori sparti de beti, putini englezi normali pe-acolo. In rest, gasesti toate natiile posibile si imposibile, boschetari, cersetori, combinatori de-ai nostri, hoti de buzunare si cate si mai cate. Ferentariul e boboc pe langa Luton, iar nici cu unele zone din Londra nu mi-e rusine.

  10. #90 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pai batranii astia au votat cam 70% pentru ramanerea in UE la referendumul din 1975, presupun ca nu le-a fost asa bine tinand cont ca s-au sucit 41 de ani mai tarziu. Acum n-o sa mai poata munci orice Gigel
    Cred si eu ca nu le-a fost bine ca sunt morti cam toti acum. De fapt, as zice ca probabil le-a fost bine pana au dat coltul. Batranii de acum sunt tinerii din 75. Iar UE nu obliga UK sa accepte munca la negru si locuitul pe terment lung in UK fara forme legale. Asta e o absurditate. Democratia e excelenta atunci cand cei care voteaza sunt informati. Ori majoritatea celor care au votat pentru au aratat dupa ca au votat anti imigranti si anti alb si cam atat, ca nu au inteles in niciun fel implicatiile financiare. Ei credeau doar ca nu vor mai trimite bani catre UE si ca banii aia vor fi redirectionati intern catre chestii precum NHS. Ceea ce nu e cazul. In fine...


    Sunt curios ce a zis John Oliver azi noapte

    Apropos, Scotia e si ea plina de imigranti? Muslumani, indieni, romani-tigani?

  11. #91 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Britanicii au avut intotdeauna o reala problema cu imigrantii independenta de Uniunea Europeana si de recentul avant al Musulmanilor in Europa pe fondul razboiului din Siria. Inainte de treaba asta ei au dat liber la locuitorii din fostele teritorii ale Imperiului Britanic sa vina in UK si sa intreprinda una alta, respectivii vin din tari apropiate Siriei ca localizare geografica precum si alte colonii de pe alte continente, insa ei dau vina pe imigrantii din Europa cum ar fi Romanii(cu doi r sau cu unul singur) cei care vor sa fure si sa cerseasca (independent de cei cinstiti care vin si fac totul legal) si pe refugiatii Sirieni. Confruntandu-se cu o astfel de problema de o gramada de timp ei au luat masuri legislative ZERO (0), raufacatorii s-au inmultit etc. Acum vin si sunt manipulati de niste jucatori comparabili cu smecherii nostri din politica sa voteze ca vor afara din UE ca s-au saturat de imigranti si cumva vor lua masuri legislative (pe care UE nu ii lasa) impotriva inmultirii acestora. O mare minciuna pentru ca situatia va ramane la fel, asa cum spune si colegul raducucosmin, UE nu impune niciunui stat acceptarea ilegalitatilor de tip munca la negru si alte asemenea aspecte legate de sedere, munca si integrare in comunitatea unde au ales sa se stabileasca pe teritoriul UK. Chiar daca vor iesi din UE si vor spune nu R(r)omanilor si Sirienilor tot vor avea pe cap musulmani si alte religii si rase venite din vechile teritorii ale fostului Imperiu. Daca erau baieti destepti manipulatorii astia, si erau tari pe partea de politica veneau la masa cu UE si negociau, uite domnule UE noua ni se pare ca va dam prea mult si ca banii respectivi sau o parte din ei vrem sa-i folosim in alte scopuri, putem negocia o cale prin care sa fim toti multumiti? Asta e ca treaba cu Hitler si evreii, imbecilu dadea vina pe evrei pt. tot ce se intampla prost in Germania de atunci, asa si baietii astia, dau vina pe imigranti si refugiati ca dau ei bani la UE.

  12. #92 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pentru ca era simplu sa dea. E ca si cum noi acum am da vina pe tigani pentru tot ce se intampla rau in Romania si pentru situatia in care a ajuns tara. De parca tiganii au vandut si au cumparat trei sferturi din tara asta si au devenit miliardari de pe urma ei. De parca tiganii l-au votat pe Iliescu de 3 ori in majoritate, de parca tiganii i-au obligat pe parlamentari sa voteze numai beneficii pentru ei si clasa politica si aproape nimic folositor pentru restul tarii. Dar ia sa vezi maine, daca vine unul cu mustanta fistichie si care urla ca un descreierat pe la tv spunand ca a descoperit el faptul ca tiganii sunt marea problema a Romaniei, si ca trebuie eliminati sistematic din viata si din tara, si ca dupa totul va fi bine, cum sare jumate de tara sa il voteze.

  13. #93 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Attached Images Attached Images ab1ryb2_460s.jpg

  14. #94 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Attached Images Attached Images screen-shot-2016-06-25-16.09.42.png

  15. #95 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am telefonul băut sau văd pentru prima dată o poză balbaita?

  16. #96 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Da Mayhem, niste amarati englezii astia! Mai un pic si cersesc la poarta noastra.

  17. #97 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ce e cert, cu toate ca deja probabil ca suna ca un cliseu, e ca cine uita sau nu invata nimic din istorie risca sa o repete. Sunt sigur ca sunt destui alienati mintal care chiar si-ar dori asa ceva, si din ce am studiat in facultate si dupa, am inteles ca omenirea e atat de limitata intelectual incat repetitia este aproape inevitabila, mai devreme sau mai tarziu.

  18. #98 SP
    Member Melo's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Cred si eu ca nu le-a fost bine ca sunt morti cam toti acum. De fapt, as zice ca probabil le-a fost bine pana au dat coltul. Batranii de acum sunt tinerii din 75. Iar UE nu obliga UK sa accepte munca la negru si locuitul pe terment lung in UK fara forme legale. Asta e o absurditate. Democratia e excelenta atunci cand cei care voteaza sunt informati. Ori majoritatea celor care au votat pentru au aratat dupa ca au votat anti imigranti si anti alb si cam atat, ca nu au inteles in niciun fel implicatiile financiare. Ei credeau doar ca nu vor mai trimite bani catre UE si ca banii aia vor fi redirectionati intern catre chestii precum NHS. Ceea ce nu e cazul. In fine...


    Sunt curios ce a zis John Oliver azi noapte

    Apropos, Scotia e si ea plina de imigranti? Muslumani, indieni, romani-tigani?
    Eu vad ca nu-s morti, au votat, iar votul lor a inclinat balanta. Cand poti sa intri doar pe baza de buletin, e imposibil sa stai sa-i gasesti pe toti aia care nu-s in regula din punct de vedere legal dupa "n" numar de zile, luni, ani, tinand cont de numarul imens de imigranti ce intra in tara in fiecare an. Acum o sa-i bage pe toti in aceeasi oala, iar aia care nu-s in regula, ura si la gara sau la aeroport mai degraba. Lasa ca-s mai informati astia de 18-19 ani, de nici nu stiu sa se lege la sireturi, decat aia de 50-60-70 de ani, mi s-a acrit cat aud asta si la noi. Tinerii, laolalta asa, sunt niste entitati care debordeaza de inteligenta si intelepciune, iar aia trecuti prin viata sunt niste ramoliti care nu stiu de capul lor, cam asta vinde mass-media din ziua de azi mai peste tot.

    Scotia are cam 5.5 milioane de locuitori, Anglia de 10 ori mai mult, despre ce vorbim? Evident ca te duci unde sunt mai multe oportunitati. D-asta au si votat "Remain" scotienii, n-au grija imigrantilor si facand parte dintr-o tara mica, le este mai bine in UE.

  19. #99 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Singurul lucru adevarat pe care l-ai spus se refera la dimensiunile scotiei in raport cu anglia. In rest... aia care erau pensionari in 75 iti garantez eu ca sunt morti: matematic. Nu stiu cine a zis initial de batrani dar nu am fost eu. Eu doar am zis ca aia de erau batrani in 75 acum in proportie covarsitoare sunt morti. Daca nu cumva cunosti tu multi oameni de 100+ ani cate au mers sa voteze. Cei care au acum 60-70-80 de ani sunt cei care aveau 20-30-40 in 75. Nu e o parere a mea. E matematic. Si fizic. Stii tu... timpul trece and ****. Nu am zis eu ca aia de 18 ani sunt mai buni. De altfel au aparut destui si din aia care au votat dupa ureche si acum regretau. Eu personal am spus ca majoritatea au votat neinformati sau informati prost. Si apropos, da intrai doar cu buletinul dar asta nu inseamna ca legea britanica iti permitea sa faci orice. Ai dreptul sa expulzezi oameni daca incalca legile tarii respective si legislatia unei tari nu e 100% dependenta de ue. Daca Marea Britanie dorea mai putini imigranti ilegali depindea de ea nu de ue. Singurul lucru pe care are putea sa il evite acum uk este sa ii vina refugiati din siria avand in vedere ca ue voia sa impuna fiecarui stat membru o cota parte. De aia am intrebat de scotia. Care acum vrea sa se desprinda de uk si sa ramana in ue. Aia oare nu stiu ca daca raman in ue o sa le vina un val de sirieni si altii ca ei obligat-fortat? Cred ca sunt ei mai prosti.
    Iar faza cu buletinul vs pasaport...da poate fi ceva mai greu sa intri desi istoria ne spune ca nu e chiar asa. In SUA se intra nu doar pe baza de pasaport ci si cu viza care teoretic nu se obtine foarte usor. Au totusi au aia imigranti ilegal de nu putem noi sa numaram. La o populatie de 6 ori mai mare decat uk au un nr al imigrantilor ilegal de peste 10 ori mai mare. Intr-o tara care cere pasaport... si viza. In fine, eu nu le plang de mila englezilor. Ei gata au devenit "independenti", au votat pentru viitorul copiilor lor, abia astept sa votam si noi romanii la fel. Si toate statele de pe pamantul asta. Nu e mai bine asa? Aia mai destepti si mai curati la treaba lor restul la treaba lor. Facem si un ethnic cleansing si sa vezi ce o sa straluceasca planeta asta de curatenie si arieni. Bonus... nu mai trebuie sa gandeasca nimeni prea mult pentru ca o sa ne ajute geniile preferabil cu mustata

  20. #100 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe mine ma amuza cum britanicii se plang de imigranti romani, polonezi, musulmani, etc, dar dau cetatenie dupa doar 5 ani de zile de stat acolo. Am multi fosti colegi de liceu care au plecat in Anglia pentru facultate iar acum sunt deja cetateni britanici, cu pasaport britanic. Nu ii obliga UE sa dea cetatenie dupa doar 5 ani odata ce au deschis portile. E legislatia lor tampita. Habar n-am de alte tari, in Franta se da dupa 5 ani, in Canada dupa 3. In Olanda unde am stat si eu 4 ani se da doar dupa 15 ani, ca probabil nu vor probleme similare cu englezii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts