Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 49

Thread: Sondaj Opinie Sala Gaming

  1. #1 SP
    Senior Member siNcE's Avatar

    Lightbulb Sondaj Opinie Sala Gaming

    De ceva vreme ma bate gandul sa deschid o sala de gaming in Constanta.
    Ma gandem sa pun 14 Ps3-uri intr-i sala mare si o camera privata cu 6-8 Ps3-uri pentru campionate. Ps3-urile vor fi dotate cu Samsung LCD de 84cm (HD ready) care cred ca sunt de ajuns ca diagonala + scaune gaming + ultimile aparitii in materie de jocuri. O data pe luna as tine un concurs in functie de jocuri si de cererile clientilor (bineinteles premiile acordate de mine).
    Eram curios ce parere aveti despre acest proiect, tinad cont ca se ridica la ceva investitia? Oara va merge? Pareri, ce pret ar trebuie sa fie o ora, sa fac cu abonamente, reduceri, long-night, etc.

    exclamation.jpg

    Multumesc

  2. #2 SP
    Member klausn's Avatar
    Este un proiect foarte bun,pe care orice GAMER si l-ar dori in orasul lui,inclusiv eu.In Constanta nu stiu daca merge sau nu treaba,nu cunosc cum sta treaba in oras.

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Vorbeste cu RonnaN1 si cu tipii cu sala din Cluj daca vrei detalii mai clare, financiare si altele.

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Klaus View Post
    Este un proiect foarte bun,pe care orice GAMER si l-ar dori in orasul lui,inclusiv eu.In Constanta nu stiu daca merge sau nu treaba,nu cunosc cum sta treaba in oras.
    In Constanta mi-as dori mai mult sa il deschid ca imi place mai mult orasul personal. Am si o locuinta in Bucuresti pe Calea Vitan, unde ar fi o alternativa. Plus ca in Constanta stiu mult mai bine lumea si nu as avea probema sa se umple sala cu "ciori", dar in Bucuresti e prea mare orasul sa poti face fata unei astfel de probleme.

    ---------- Post added at 03:34 PM ---------- Previous post was at 03:33 PM ----------

    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Vorbeste cu RonnaN1 si cu tipii cu sala din Cluj daca vrei detalii mai clare, financiare si altele.
    M-am gandit sa vorbesc cu Ronnan, o sa il intreb, dar eram curios de pareri in general. Orice parere conteaza

  5. #5 SP
    Senior Member huber's Avatar
    dar esti constient ca fara 35000e nici nu are rost sa te apuci plus timpul pe care trebuie sa il irosesti dupa licente plus localul .

  6. #6 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    dar esti constient ca fara 35000e nici nu are rost sa te apuci plus timpul pe care trebuie sa il irosesti dupa licente plus localul .
    Cam 20-30 000E am calculat eu investitia pentru aparatura, 5000E amenajare ca am echipa pentru asa ceva. Locul l-as avea. Ideea este ca este un risc destul de mare si nu mi-ar conveni sa raman cu aparatura sa caut sa o vand intr-un final.

  7. #7 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Si ca sa iti dau o mica sugestie eu iti recomand sa incepi cu 10 console si 10 tv-uri si sa iti lasi loc sa te extinzi , asta daca ai loc , inca o idee ar fi si un mini bar de unde gameri sa isi poate cumpara un suc , o apa plata si poti sa faci si oferte de genul cumperi un suc presti 5-10 minute in plus depinde ce adaos iti pui tu.

  8. #8 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    O alta sugestie de-a mea ar fi: Fara mancare sau snack-uri. Se vor umple gamepad-urile de ulei si jeg.

  9. #9 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    E foarte buna ideea lui Huber in legatura cu baruletul cu sucuri, ape, etc. (No alcohol!), si cu ideea daca cumpra produse de la bar sa mai primeasca minute (foarte tare, nu m-as fi gandit), 10x bro. Dar are dreptate si Uziwood in legtura cu snacks-urile... tare imi e ca nu se va tine cont de gamepad-uri si se vor murdari.

  10. #10 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    daca vrei sa deschizi o sala de gaming asigura-te ca sunt gameri ca sa iti iasa profit

  11. #11 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu stiu ca sunt gameri in Constanta. Ma gandesc ca poate si cei care baga c.s si dota, poate trec pe Killzone si alte jocuri Inca nu e batut in cuie daca incep proiectul sau nu. Am un prieten care testeaza salile de net, etc. sa vada ce parere au si oamenii.

  12. #12 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Pentru tine ti-ar merge foarte bine s-o pui undeva pe langa Mamaia ca asa stii ca vara, ai o sansa foarte mare sa vina foarte multi copii care mai merg cu parintii pe la mare.

    Si eu sincer, daca as vedea o sala de console cat sunt la mare, as da o fuga o ora doua pe acolo

  13. #13 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Pentru tine ti-ar merge foarte bine s-o pui undeva pe langa Mamaia ca asa stii ca vara, ai o sansa foarte mare sa vina foarte multi copii care mai merg cu parintii pe la mare.

    Si eu sincer, daca as vedea o sala de console cat sunt la mare, as da o fuga o ora doua pe acolo
    M-am gandit si la alternativa asta. Si eu as da o fuga sincer, dar nu stiu cati sunt asa de dornici ca noi cand vin la mare sa se duca la sala de ps3 in loc sa faca o baie la mare, sau sa stea la o terasa, un club, etc. Plus ca vara are doar 2 luni Bobby, mai nou vine lumea doar in weekend in numar mai mare si acolo ar trebui sa inchiriez spatiu.
    Daca era si la noi sezon macar 6-8 luni se merita. Dar pentru 2 luni sa o tin deschisa si cu "?" daca vine lumea nu se merita.
    Oricum, mersi pentru sugestie.

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu e vorba de numarul gamerilor din Constanta, ci e vorba de cati ar fi dispusi sa plateasca. Daca au o mentalitate de genul "de ce sa platesc sa ma joc, cand pot sa ma joc acasa pe PC jocuri gratis" nu va merge

  15. #15 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Nu e vorba de numarul gamerilor din Constanta, ci e vorba de cati ar fi dispusi sa plateasca. Daca au o mentalitate de genul "de ce sa platesc sa ma joc, cand pot sa ma joc acasa pe PC jocuri gratis" nu va merge
    Soo true erik95. Dar eu sper sa fie oameni care joaca de dragul atmosferei care se creaza intr-un astfel de loc. Imi aduc aminte prin liceu acum ani buni ca aveam Counter acasa si nici nu ma atingeam de el. Ma duceam la sala unde ma uita D-zeu cu orele. Era o atmosfera foarte misto. Plus ca poate sunt multi care prefera sa vine sa joace la sala anumite jocuri decat sa le cumpere. Eu stiu, zic si eu..

  16. #16 SP
    Member mariuck's Avatar
    parerea mea la toata treaba asta sta in felul urmator ... tu investesti aprox 35000 euro... si pui ora sa zicem.. 5 RON=1.3euro.. la 10 console asta inseamna 10.3 euro pe ora daca sunt toate ocupate .. asta ar inseamna destul de mult timp.. sa iti scoti investitia... sa nu mai zic de profit.. plus ca trebuie sa tii pasul cu cele mai noi jocuri... parerea mea e ca e cam riscant.... dar pana la urma tu iti faci calculele mai percise si hotarasti in final..

    LE: sa nu mai zic de riscul in caz de nu merge ... ca ramai cu atata aparatura.. care nu stiu cum o sa vinzi.. o posibilitate e sa faci rate daca nu mai merge treaba le dai inapoi.. si pierzi mai putin
    (si la rate platesti dobanda) ~ sa faci o afacere nu e atat de usor chiar daca ai bani ~

  17. #17 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by mariuck View Post
    parerea mea la toata treaba asta sta in felul urmator ... tu investesti aprox 35000 euro... si pui ora sa zicem.. 5 RON=1.3euro.. la 10 console asta inseamna 10.3 euro pe ora daca sunt toate ocupate .. asta ar inseamna destul de mult timp.. sa iti scoti investitia... sa nu mai zic de profit.. plus ca trebuie sa tii pasul cu cele mai noi jocuri... parerea mea e ca e cam riscant.... dar pana la urma tu iti faci calculele mai percise si hotarasti in final..
    Sunt constient de profit. Oricum in orice lucru care vrei sa iti mearga, profitul trebuie sa il scoti constant si in timp (spun asta din experienta). Eu unul asa gandesc si nici nu caut sa dau vre-un tun Oricum s-a cam exagerat cu banii. Dupa calculele mele 15 000 - 20 000 ar fi investitia.

    LE: Imi dau seama cum sta treaba cu afacerile, nu ar fi primul "lucru" initiat de mine. Si recunosc ca ce am deschis pana acum nu a avut succes. Dar in viata trebuie sa si risti si poate iese ceva.

  18. #18 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Iti dau eu un sfat..in ziua de azi nu prea cred ca vin gamerii ,,inraiti`` acolo la sala,vor veni doar pustanii disperati de fifa si wrestling (sau batai).Te sfatuiesc ca consola de baza sa alegi Playstation2..e mult,MULT mai convenabil.

  19. #19 SP
    Member mariuck's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Sunt constient de profit. Oricum in orice lucru care vrei sa iti mearga, profitul trebuie sa il scoti constant si in timp (spun asta din experienta). Eu unul asa gandesc si nici nu caut sa dau vre-un tun Oricum s-a cam exagerat cu banii. Dupa calculele mele 15 000 - 20 000 ar fi investitia.
    sa dai tun pe vremurile astea e practic cam imposibil
    adica sunt multi oameni cu idei si bani care nici asa nu prea dau tunuri....

    ce ai mai putea face e sa mai faci o chestie pe langa sala de ps3.. gen un loc cu perne imense/narghilea TV-uri mari cu meciuri sucuri/cafea/etc.. si ce nu scoti intr-o parte scoti in cealalta si vice versa.. bineinteles treaba asta daca iti permite spatiul

  20. #20 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by steauacroitoru View Post
    Iti dau eu un sfat..in ziua de azi nu prea cred ca vin gamerii ,,inraiti`` acolo la sala,vor veni doar pustanii disperati de fifa si wrestling (sau batai).Te sfatuiesc ca consola de baza sa alegi Playstation2..e mult,MULT mai convenabil.
    Si asta e o idee la care nu m-am gandit. Eu ma gandeam sa fac ceva in pas cu "lumea". O sa ma intresez pe unde mai exista altfel de sali sa vad exact cum sta treaba. Daca se merita sau nu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Sala Xbox By adrianx in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 66 Last Post: 23-01-2019, 19:21
  2. Sala Gaming (X360) - Cluj-Napoca By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 280 Last Post: 04-02-2016, 10:42
  3. Sala Xbox Brasov? By Plasture in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 16-05-2013, 14:04
  4. Sfaturi Sala Jocuri By andrai886 in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 29-12-2012, 14:27
  5. Sondaj de opinie: Cat v-a tinut xbox-ul 360? By nurv in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 168 Last Post: 27-06-2010, 19:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts