Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Cont suspendat de PSN

  1. #1 SP
    Member geosnyper's Avatar

    Cont suspendat de PSN

    Salutare!
    Am si eu nevoie de un sfat,va rog!
    In decembrie ,astia de la PSN mi-au suspendat contul pentru 7 zile(pe buna dreptate) pentru niste mesaje adresate unui individ.

    We are writing to inform you that your account has been temporarily suspended. We have made this decision based on your online activity in Message on 15/12/2017.


    Hate speech – including but not limited to racism, cultural abuse, xenophobia or homophobia – is against our Code of Conduct.




    The suspension will last 7 days and will be lifted on 26/12/2017. You will not be able to access online multiplayer, PlayStation Store and other network features until the suspension is over

    Ok,am meritat din plin,lectie invata!
    Ieri cand am vrut sa intru,m-am trezit cu contul din nou suspendat pt o luna desi nu am mai tastat nimic ,nimanui😕 sibse pare ca tot pentru acelasi mesaj.

    We are writing to inform you that your account has been temporarily suspended. We have made this decision based on your online activity in Message on 15/12/2017.


    Harassment and cyberbullying – including threats or other intimidation – is against our Code of Conduct.




    The suspension will last 1 month and will be lifted on 01/02/2018. You will not be able to access online multiplayer, PlayStation Store and other network features until the suspension is over.

    Le-am trimis un email in care i-am rugat sa reanalizeze situatia pt ca au facut un abuz si mi-au suspendat contul pt aceeasi prostie de doua ori,dar vad ca nu raspund!
    Ce as putea sa fac?
    Multumesc!

  2. #2 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Sa astepti raspuns, au fost sarbatori si la ei, sunt mai lenti in perioada asta.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Pai de asta sunt frustrat!
    Cand vine vb sa te arda ,ti-o da din orice pozitie fie sarbatoare sau nu dar cand ii rogi ceva se fac ca ploua si-o fac cu viteza melcului turbat!

  4. #4 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu ar fi fost mai bine sa “n-o comiti tu”? Just saying...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu ai ce raspuns sa astepti, deja situatia a fost reanalizata si au decis ca o saptamana nu e de ajuns.

  6. #6 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Ar fi fost ,dar na...lesson learned...!
    Nu stiu daca e cineva care sa nu fi trimis un hate mes.,si daca nu a trimis inseamna ca nu"pune suflet"☺!
    Totusi nu prea cred sa fi fost asta motivul"al reanalizarii"!
    Adica ce-nseamnaca primul moderator a fost asa de incapabil sa-si dea seama de "super greseala mea"?
    Nu stiu ,zic si eu!

  7. #7 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Ba da, se intampla sa fie reanalizate la cerere sau nu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Mda,asta e! Cred ca ma resemnez si continui cu contul de Romania!
    Multumesc pt raspunsuri si sa nu faceti ca mine☺!

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E posibil sa te fi "reclamat" un alt user, chiar si pentru o problema mai veche. Vezi si tu ce "prieteni" ai si cu cine te iei la tranta

  10. #10 SP
    Junior Member tasetasian's Avatar
    Harassment and cyberbullying
    bine ti-a făcut..... poate va învățați minte

  11. #11 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Poate persoana respectiva care ai zis ca ai dat mai multe mesaje ti-a dat report pe fiecare mesaj in parte

  12. #12 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Quote Originally Posted by tasetasian View Post
    Harassment and cyberbullying
    bine ti-a făcut..... poate va învățați minte
    Prietene! Am o varsta������������! Si stiu ce inseamna cyberbulling! Daca esti printre ce-i care sunt "cyberbullizați" ...e problema ta!
    Eu doar i-am f...t D-zeiii si Alahiii si Budistiii mamicutei lui! Iti pare "saibărbuling"?
    Am copii probabil de o varsta cu tine si detest si eu rahatul asta de bataie de joc!
    Doar am avut o zi proasta la servici si copiii pe cap si am explodat!
    Hai sa fii sanatos copile

  13. #13 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Tocmai pentru ca ai o varsta ar trebui sa te abtii de la asemenea practici. Dar se pare ca ai o problema cu nervii

    ... mai cunoastem


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #14 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Poate persoana respectiva care ai zis ca ai dat mai multe mesaje ti-a dat report pe fiecare mesaj in parte
    Doar asa se poate! Ca au fost vreo 2 injuraturi!
    Dar totusi...dobitociii astia de la psn...nu vad ca mesajele au fost in aceeasi zi la interval de o ora maxim!
    In fine,ce-i al meu e pus deoparte☺

    ---------- Post added 03-01-2018 at 20:47 ----------

    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Tocmai pentru ca ai o varsta ar trebui sa te abtii de la asemenea practici. Dar se pare ca ai o problema cu nervii

    ... mai cunoastem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prietene,vorbim despre nervi cand o sa ai doi copii,servici in ture si culmea si casa in constructii!
    Iti garantez ca nu stiii ce-s aia nervi!
    Doar cautam sa ma relaxez si-am dat de "ză pleiar" care mi-a aprins fitilul! Mai aveam un pic si-mi faceam ps4 +Bf1 cu clapița.
    E uman a te enerva!
    Hai sa fii sanatos!

  15. #15 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Copiii nu ar trebui sa te faca fericit? Dar de la Dumnezeu, alea alea. Tu vorbesti de ei ca de povara.

  16. #16 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Cont suspendat de PSN

    Quote Originally Posted by geosnyper View Post
    Doar asa se poate! Ca au fost vreo 2 injuraturi!
    Dar totusi...dobitociii astia de la psn...nu vad ca mesajele au fost in aceeasi zi la interval de o ora maxim!
    In fine,ce-i al meu e pus deoparte☺

    ---------- Post added 03-01-2018 at 20:47 ----------



    Prietene,vorbim despre nervi cand o sa ai doi copii,servici in ture si culmea si casa in constructii!
    Iti garantez ca nu stiii ce-s aia nervi!
    Doar cautam sa ma relaxez si-am dat de "ză pleiar" care mi-a aprins fitilul! Mai aveam un pic si-mi faceam ps4 +Bf1 cu clapița.
    E uman a te enerva!
    Hai sa fii sanatos!
    Cred ca sunt de varsta apropiata cu a ta, desi tu, fiind cu fitilul inca aprins ne bagi pe toti in aceeasi oala. Noi suntem toti copii, tu esti singurul matur cu familie, copii si, colac peste pupaza surmenat/stresat whatever.

    Un sfat din partea unui “copil”, cand ai un nivel ridicat de stres si vrei sa te relaxezi intr-un joc, ori iesi cand frustrarea atinge cote periculoase (inchizi ps-ul si faci altceva), ori treci pe offline si joci altceva.

    Tu, mai ai putin si ne iei la palme virtuale si pe noi, cei care am postat aici, de aceea spun ca fitilul inca nu l-ai stins.

    Ti-am dat niste sfaturi, ba chiar un indiciu.. pe care tu l-ai ratat pentru ca deh.. a venit din partea unui “copil”.

    Da-l dracu de ban, life goes on si sanatatea este mai importanta iar arderea de neuroni pentru niste chestii care nu merita este total contraproductiva.

    Cert este ca nici online nu este sanatos/frumos/de bun simt sa procedam la spam de sudalme asupra unei persoane. Sunt curios daca-l aveai in fata ta pe individ, ce faceai? Il tintuiai in cuie de perete? Pe bune? Din cauza unui joc?

    Cam atat.. “prietene”.

    PS: topicul asta o ia rau pe aratura, ideal ar fi un lacatel pe el... zic si eu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17 SP
    Member geosnyper's Avatar
    Doar mi-am dat cu presupusul la felul cum m-ai abordat!
    N-am niciun fitil aprins,s-a stins de mult si nu iau pe nimeni la palme!
    In caz ca n-ai citit bine...am spus ca-mi asum prostia(daca stii ce-nseamna asta) doar ca nu stiu de ce am incasato de doua ori pt aceeasi tampenie!
    Stai linistit "maturule" ca ma descurc si fara sfaturile tale despre calm si viata!
    Multumesc celor care n-au fost "offtopic" si mi-au explicat cum sta treaba ,cat despre tine prietene ,daca la palme te-a dus gandul ...ti le poti da singur caci de la.mine nu vezi niciuna ,ca-s calic si nu dau la nimeni!

    Ps. Si ca sa-ti raspund a intrebare. Daca era langa mine ii mai desfaceam o bere caci erau vremuri cand jucam golden eye in 4 pe un ecran si unul langa altul si nu pleca nimeni batut sau "tintuit"!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cont PSN By gabytro in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 20-09-2014, 23:19
  2. Cont PSN UK By t3od0r in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 15 Last Post: 04-02-2013, 18:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts