Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 31 of 31

Thread: Teapa olx

  1. #21 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Pai asa poti sa cumperi orice sa primesti marfa si sa reclami ca e teapa si paypal sa va dea banii inapoi.
    Pai aveam dovada conversatiei cu el,totul,de la momentul in care imi da mailul sa-i virez banii,apoi contul si parola oferite si promisiunea ca se intoarce intr-o jumatate de ora cu un cont nou,dupa care,pauza....dar banuiesc ca paypal nu are translatori pentru fiecare tara in parte.

    ---------- Post added 06-10-2018 at 16:29 ----------

    Ce cont de facebook avea?

    ---------- Post added 06-10-2018 at 19:48 ----------

    Cred ca am facut o gafa,in incercarea mea de a-mi recupera banii pe paypal.Am vrut sa sesizez frauda,dar in loc sa selectez ""disputes and claims",am dat din gresealä pe "unauthorized acces".Ca raspuns,am primit"Case closed.Transaction not covered",astfel nemaiputand sa raportez nimic.Se mai poate face ceva in privinta asta?

  2. #22 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Data viitoare iti sugerez sa te uiti si tu dupa semne:


    1. Poza jocului facand screenshot la telefon ...in 2018
    2. Numaru lui de telefon pe google da return la o femeie traducator de limba engleza in god damn Beriu
    3. Nu cumperi niciodata un cont de steam/origin/playstation ...nu ai idee cat de usor e sa dai recover la un asemenea cont daca stii datele initiale cum ar fi data nasterii si/sau ce card a fost folosit si ce s-a cumparat pe el


    In alta ordine de idei banii pe paypall se recupereaza usor daca ai dovezi, singura modalitate in care nu poti sa dai recover e daca selectezi family and friends sau ceva de genu. Avand in vedere ca ai facut gafa aia...tough luck.

  3. #23 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    "Lenesul mai mult alearga si scumpul mai mult pagubeste". Proverbele noastre merg si in 2018 desi ma mir cum cineva mai crede chestii de genul inca ... Cum zicea cineva mai sus, ai platit o lectie de viata. Pacat ca profesorul inca gaseste cursanti. De pe olx doar discuri sa iei si si alea DOAR cu verificare.

  4. #24 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    "Lenesul mai mult alearga si scumpul mai mult pagubeste". Proverbele noastre merg si in 2018 desi ma mir cum cineva mai crede chestii de genul inca ... Cum zicea cineva mai sus, ai platit o lectie de viata. Pacat ca profesorul inca gaseste cursanti. De pe olx doar discuri sa iei si si alea DOAR cu verificare.
    Bine zis. Si eu mi-am luat o teapa/doua pe olx sub forma unor discuri zgariate. De atunci daca e sa cumpar ceva, iau doar local si ma intalnesc cu vanzatorul sau disc sigilat. Tranzactii online fac doar cu servicii serioase, PS store sau site-uri majore.

  5. #25 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Si-a facut deja 'nspe mii de conturi,cel pe care l-am raportat vad ca l-au inchis cei de la olx.Acum foloseste aceeasi descriere,incercand sa pacaleasca lumea.Nu ma las,pana nu il pun cu botul pe labe...Acesta e noul lui anunt https://www.olx.ro/oferta/fifa-19-ps...tml#b57373ef4e

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Omule, no offence, dar nu o sa rezolvi nimic cu olx. omu-si poate face 1000 de conturi in 5 zile daca are nevoie si-i merge treaba.

    Ce ai tu de facut si nu am inteles daca ai facut sau nu, e sa-i contactezi pe cei de la paypal, sa le spui ca ai fost "scam"-uit si ai vrea sa opresti/anulezi tranzactia. Desi din ce-mi dau seama, a trecut deja destul de mult timp si banii probabil deja si i-a retras din cont.

  7. #27 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Omule, no offence, dar nu o sa rezolvi nimic cu olx. omu-si poate face 1000 de conturi in 5 zile daca are nevoie si-i merge treaba.

    Ce ai tu de facut si nu am inteles daca ai facut sau nu, e sa-i contactezi pe cei de la paypal, sa le spui ca ai fost "scam"-uit si ai vrea sa opresti/anulezi tranzactia. Desi din ce-mi dau seama, a trecut deja destul de mult timp si banii probabil deja si i-a retras din cont.
    Cu paypal n-am reusit nimic,dar nici nu-mi convine faptul ca omului ii "merge bine afacerea".

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce anume ai incercat cu paypal si ce nu a mers? Am cunostiinte care au patit asemanator si ai rezolvat cu paypal in primele 24h.

    Ba chiar unei colege de munca i-a fost clonat cardul si folosit pentru cumparaturi de peste 2.000£ in UK (cand ea era in Romania) iar banca nu a vrut sa o ajute iar paypal i-a blocat si restituit toti banii. Ideea e sa stii ce si cum sa le zici.

    Incearca linistit sa-i strici afacerile, eu doar iti spun, realistic vorbind, pe el nu-l afecteaza cu nimic ce faci tu.

  9. #29 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Niciodata nu mi s-a parut un deal bun chestiile astea cu conturile, chestiile astea se fac doar cu o persoana pe care o cunosti.

  10. #30 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Sau mai bine stai in banca ta. Adica e de ajuns efectiv sa zici anu nasterii sau raspunsu la intrebarea secreta care era pusa initial...adica securitatea aia e pusa FIX pentru first user. Daca esti al 2-lea user pe cont si tu crezi ca esti mega safe...oooh boy, buckle up buckaroo

  11. #31 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Sau mai bine stai in banca ta. Adica e de ajuns efectiv sa zici anu nasterii sau raspunsu la intrebarea secreta care era pusa initial...adica securitatea aia e pusa FIX pentru first user. Daca esti al 2-lea user pe cont si tu crezi ca esti mega safe...oooh boy, buckle up buckaroo
    Eu nu la asta m-am gandit initial.Am crezut ca sunt conturi pe care userul respectiv le face cu scopul de a descarca un anumit joc,luat la promotie sau stiu eu ce discounturi au ,dupa care il vinde...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Aveti grija ce cumparati de pe OLX By teller in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 63 Last Post: 26-11-2019, 00:04
  2. Console pe OLX By seth666c in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 11 Last Post: 17-11-2016, 21:24
  3. Teapa pe PS Store sau ghinion? By paulone in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 10-10-2015, 16:46
  4. Teapa sau realitate ? By DeeJay-RainY in forum Offtopic
    Replies: 17 Last Post: 31-08-2014, 03:11
  5. Teapa pe internet By liviu15 in forum Offtopic
    Replies: 50 Last Post: 30-06-2010, 06:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts