Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 63 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast
Results 721 to 740 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #721 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Orice agarici, hot va incerca sa te intimideze. Nu inseamna ca poate sa si faca ceva. Vrea sa renunti. Daca ai principii lupta pentru ele. Daca doar ne plangen nu vom face nimic. Incearca tara asta sa ne proasteasca peste tot. Eu zic ca trebuie sa mai prostim si noi. Ei se asteapta sa stam degaaba. Chiar daca te plimba de colo-colo.

  2. #722 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Ai o sursa cu paragraful ala? Din cate stiu regulamentele din scoli/licee se aplica doar in incinta unitatii de invatamant. Am pus in attachment paragraful care se refera la proteste din regulamentul liceului la care am fost.
    Here it is.
    Attached Images Attached Images 16730595_1257697070994036_1959881993496752971_n.jpg

  3. #723 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cu siguranță se aplica doar in incinta scolii. Oricum in statutul elevului scrie asa:

    drepturi de asociere si de exprimare:

    ...

    -dreptul la protest, in condițiile prevazute de legislația în vigoare, fara perturbarea orelor de curs

    ...

  4. #724 SP
    Banned cryyo's Avatar
    http://m.luju.ro/gestapo-pentru-lich...a-nu-declar-ce

    Dragnea, LA PUSCARIE! La puscarie si cu CCR care cerea modificarea mai multor articole din codul penal inca din 2016, pe motiv de neconstitutionalitate, basca a respins sesizarea lui Iohannis cu privire la OUG 13, si asta este inacceptabil.
    La puscarie si cu cei din Comisia de la Venetia pt ca recomanda schimbarea codurilor penale cu privire la abuzul in seviciu, in care, daca nu exista prag se pot face abuzuri (pot da exemple).

    Am inteles ca va fi chemat la DNA Grindeanu, probabil pt OUG 13. La puscarie si asta, si pt ca ministrii lui il sustin, la puscarie si astia! Evident avem de aface cu un grup infractional.

    PS. Ciolos, pe final de mandat, cumpara munitie in valoare 1,6 miliarde!!! euro, 'noaptea ca hotii', fara licitatie. O fi abuz in serviciu, ca nu ma pricep? Cine iasa in strada sa #reziste ?!

  5. #725 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    N-ai leac...

  6. #726 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Numai surse obscure...

    Acum am plecat de la serviciu, fac vreo 30min din Pipera pana la p-ta Victoriei. Nu e graba, o sa stau destul acolo.
    P.S. Mi-am luat coif de staniol ca sa nu ma afecteze psihotronica de 7W

  7. #727 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Tu chiar crezi ce scriu ăia? Pe bune?

  8. #728 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    N-ai leac...
    Mai usor cu "trasul de trompa". Iti suna cunoscut? Sunt cuvintele tale, cand le aplici?
    Tu ai leac la mistouri?! Sau astepti o leac(a) pana iau ban, sa ai si tu o satisfactie...

    PS. Dante3, "Ia cu paine" de la cryyo! Tudy, nu e atac la persona, e citat. Ghici de unde...

  9. #729 SP
    Member marv's Avatar
    abia astept sa intre Dragnea la puscarie.

  10. #730 SP
    Banned cryyo's Avatar
    SRI nu a auzit de separatia puterilor in stat si face protocol de colaborare cu DNA. Intrebarea "de ce" ne pune pe ganduri ?!?!
    Colaborarea intre magistrati si serviciile de informatii este interzisa prin Legea 303/2004.
    Da, da e obscur saitul si documentul e plastografiat
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1487869756393.jpg

  11. #731 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fara semnaturi pe document poate fi la fel de fake ca ultimul leak cu Samsung S8. Si eu pot scoate un document de genul la imprimanta.

  12. #732 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Asa sunt de curios uneori sa vad discutia completa... Din nefericire imi amintesc repede ce orgii am citit in ultimele saptamani pe threadul asta si mai bine las setarile de la forum asa cum sunt.
    Attached Images Attached Images capture.png

  13. #733 SP
    Member marv's Avatar
    De obicei evit sa folosesc un astfel de limbaj si va rog sa nu lasati copiii sa citeasca asta, dar simt ca trebuie sa iau atitudine si sa spun ca:

    Mi se pare ca cei din conducerea PSD nu sunt oameni foarte cumsecade.

  14. #734 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Asa sunt de curios uneori sa vad discutia completa... Din nefericire imi amintesc repede ce orgii am citit in ultimele saptamani pe threadul asta si mai bine las setarile de la forum asa cum sunt.
    La fel sunt si eu, abia ma abtin sa nu apas acolo dar stiu ca tot mie imi fac rau

  15. #735 SP
    Banned cryyo's Avatar
    "Una din cauzele majore ale deprofesionalizarii unor anchete DNA trebuie cautate inclusiv in colaborarea cu Serviciul Roman de Informatii. Pana la decizia Curtii Constitutionale din 16 februarie 2016, care a scos complet SRI din achetele penale, influenta serviciului asupra anchetelor DNA a crescut constant. Pe baza protocoalelor incheiate dupa trocul Basescu-Ponta si numirea noilor sefi in 2013, colaborarea s-a transformat de-a lungul a trei ani intr-o mica invazie.

    Mai multi procurori DNA au raportat situatii in care ofiterii SRI participau la audieri, instalati in birourile procurorilor. Potrivit surselor din sistem, ofiterii erau prezenti zilnic in institutie, unde isi faceau aparitia de cele mai multe ori neanuntati. “Cei de la SRI veneau si cu denuntatorii lor, pe care-i gaseam martori protejati in unele dosare si inculpati in altele. Veneau de mana cu oameni aflati sub influenta lor”, semnaleaza unul din anchetatorii cu care am stat de vorba in documentarea acestui articol". - Tapalaga, HotNews

    Daca HotNews aduce critici la adresa DNA, mai ramane Digi si niscai servicii secrete straine sa o lase din manuta, cum ar fi CIA, si ii transmit de la perdeluta: pa, pa, du-te la un meci de baschet!

    Darren White (fostul sef al US Secret Service) a sustinut-o candva, chiar merge cu dansa la o friptana si o tuica fiarta, 'dupe' care i-a dat un picior in fund. Cine mai doreste, cine mai serveste?
    Ar trebui creat un poll: "cat credeti ca mai #rezista Kovesi?"

    Tudy, procurorul general Lazar recunoste documentul. Si nu numai el.

  16. #736 SP
    Member marv's Avatar
    sau "cat credeti ca mai rezista Dragnea fara sa intre la inchisoare?". Stii cum zic, cryyo?

  17. #737 SP
    Banned cryyo's Avatar
    marv, buna intrebare. Excelenta, chiar. Abia astept sa vad ce se intampla

  18. #738 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  19. #739 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Nimic nou sub soare:
    "noaptea ca hoții",
    "carati cu autocarele"
    "dintii din gura"
    "fara creier"
    "la sarmale"
    "ființe decerebrate"
    I-a scapat aia cu 'galetile', dar a compensat bine cu 'sarmale'.

    O, doamne, desigur: "Diferența e că acolo erau oameni liberi (cei din Victoriei), care au venit de capul lor, pe când la mitingurile PSD sunt oameni aduși"

    "Nu poate concepe (PSD) că, cu 3,3 milioane de voturi, nu poate conduce toată România, așa cum are chef"
    Asa, si cine ar trebui sa o conduca, strada?!

    PS. Ce-i aia "noaptea ca hotii"?! Am auzit expresia asta pana mi s-a acrit

  20. #740 SP
    Member marv's Avatar
    daca dupa atata timp nu intelegi la ce se refera "noaptea, ca hotii" si nu ai citit nici un articol sau un comentariu din care sa deduci sensul expresiei, inseamna ca poti linistit sa renunti la abonamentul de internet ca nu-ti foloseste la nimic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 63 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts