Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 63 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #321 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    iar daca nu au copii sa moara, ca nu are cine sa le plateasca pensia.

  2. #322 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    iar daca nu au copii sa moara, ca nu are cine sa le plateasca pensia.

    pai vezi, incurajam si natalitatea (glumesc, desigur)

  3. #323 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Glumim, dar nu ești sănătos.
    Fiecare om si-a plătit pensia lui, de asta e dependenta de salariul luat de-a lungul timpului. Sistemul actual e bolnav ca nu contorizează cat a cotizat fiecare (ex. am cotizat in total 30.000 de euro, stiu ca nu s-a atins nimeni de ei, la 65 de ani ii primesc pe toți). Problema e ca cineva mi-a furat banii si acum depind de muncitorii actuali, ceea ce nu are sens (primii oameni ce au beneficiat de pensie nu au plătit pensia altcuiva in tinerețe, deci fiecare isi susține pensia, nu pe a altora).

  4. #324 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Dragnea si Grindeanu invitati la investirea lui Trump. Sa anunte cineva administratia SUA ca Dragnea e un condamnat si mai are un dosar pe rol.

  5. #325 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Mayhem
    Eu iti dadusem si varianta in care sa plateasca scoala daca nu vrea sa lucreze in sistem.
    Dupa spusele tale, in Romania, banul decide caracterul omului. Si totusi suntem plini de cocalari cu bani needucati si someri. Cred ca de fapt nu au destui bani.
    De fapt acum inteleg de ce imi cere spaga la spital, cu cat primeste mai multi bani cu atat devine om mai bun.

  6. #326 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Sa anunte cineva administratia SUA ca Dragnea e un condamnat si mai are un dosar pe rol.
    De ce, sa stie ca vorbesc pe picior de egalitate? Sau cautai integritatea in politica si ai gasit-o in administratia SUA?

  7. #327 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cat de onesta e SUA e alta poveste, integritatea tine mai mult de considerente morale. Eu vorbesc de condamnati, ma indoiesc ca exista asa ceva in administratia SUA.

  8. #328 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  9. #329 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cum a zis cineva pe facebook, Dragnea a platit mai putin ca i-a facut Donald reducere, l-a mai trimis dupa bere, dupa tigari, i-a mai pus mana la pasarica lui Grindeanu pe sub masa, de-astea...

  10. #330 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Nu inteleg efervescenta asta cu privire la prezenta lui Dragnea in SUA, ca si cum s-ar fi dus sa trateze includerea Romaniei in cel de-al 51-lea stat al Statelor Unite !

    Si, cica, Melescanu s-a intalnit azi cu absadadorul Klemm , citez de pe luju.ro: "nu se comporta ca o sluga in fata ambasadorului". Ma iertati, ete pixu, slugi am fost, slugi ramanem.

    I-o fi zis ceva 'de la obraz', ma lasa rece, asta pt ca e democrat si vin replublicanii la putere, si urmeaza sa-si ia talpasita...

    PS. tudy, cand e vorba de invitatii oficiale se deconteaza de la buget.
    eagle, ai ramas la fel de infantil !

  11. #331 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Slugi?
    Dacă nu erau statele europene sau America eram și acum la coada vacii.
    Ce dracu crezi că noi ca români putem să facem bine?

  12. #332 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    PS. tudy, cand e vorba de invitatii oficiale se deconteaza de la buget.
    Nu l-a invitat nimeni, ce sa caute asta acolo? Ca ce, lider de partid cautat in doua dosare penale? Ce treaba are el cu SUA si Trump? A platit din banii nostri sa se duca acolo sa isi dea aere la intoarcere.

  13. #333 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Insisti prosteste cu treaba asta. Invitația a venit din partea lui Elliott Broidy, vicepreședintele comisiei prezidențiale de inaugurare.

  14. #334 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eh hai, mai râzi şi tu un pic, din păcate doar râsul ne-a mai rămas, fantil sau infantil. Nu fi ursuz că nu le place femeilor.

  15. #335 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Merge cineva la protest in aceasta duminica in Piata Universitatii? ..din pacate eu nu am cum sa ajung, nu am loc de intors.
    Asa pe net, ne agitam noi degeaba, cu astia trebuie sa iesi in strada.

  16. #336 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Eh hai, mai râzi şi tu un pic
    Ne paste o amenda din partea CEDO de vreo 80mil./PE AN (conditiile din inchisori). Ma, nu stiu cum sa-ti explic, dar nu prea imi vine a rade.
    Sper ca Ecman sa iasa in strada si atunci.

  17. #337 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Ce să spun? O să plătim o amendă. La cât au furat nenorociții ăia din închisori asta nu e nimic.
    Prefer să plătim amenda asta anual și să știu că hoții ăia sunt unde trebuie.
    Tu înțelegi că tot ce se fură este și din buzunarul tău?

  18. #338 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Ce are s.ula cu prefectura?! "E grele" pt tine, las-o moarta!

  19. #339 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Încearcă să-ți controlezi limbajul. Este de râs.
    Am spus că prefer să plătesc amenzi și să știu că hoții sunt în închisoare.
    Este greu?

  20. #340 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Iohannis in strada! Tare! Destul de inedit, imi place ca are atitidine. Din pacate nu intelege ca, nu pot face obiectul gratierii condamnarile date cu suspendare, bicaz: legea gratierii se refera la "pedepsele private de libertate".

    PS. Einherjar, te astept in privat sa-ti explic propozitia cu pricina. Nu te speria, nu vorbeam de ce ai tu in pantaloni.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 63 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts