Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 63 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #21 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

  2. #22 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  3. #23 SP
    Senior Member Rasko's Avatar


    Neagu Djuvara (despre Viorel): "Are o mutra de scopit." AHAHAHAHAHAHAHAHHAAHAH

  4. #24 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    "Alegerile noastre" - documentar despre alegerile prezidentiale din 1990-2009.

    Partea I (1990-1996)
    Partea II (2000-2009)

    Foarte interesant, in special pentru cei ca mine care nu a prins mai ales perioada anilor '90.

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma mir ca n-ati zis niciunul nimic despre alegeri. Eu am fost la vot in Paris si am stat 5 ore la coada. Ce credeam eu ca va fi o duminica placuta in urma unui vot ce probabil va dura maxim 20 de minute, s-a terminat cu o adevarata batalie contra personalului ambasadei si a proastei organizari. Tin sa spun ca situatia a fost mai grava decat a fost prezentata la TV. Daca spuneau ca au avut 14 cabine de vot, au fost inutile din moment ce erau doar 6 stampile in tot Parisul. In alte orase precum Londra sau cateva din Germania a fost si mai si. Imi e greu sa imi imaginez ca putea fi mai rau. Am rezistat insa pana la capat si am reusit sa pun stampila unde am considerat ca e ok, imi pare rau insa ca nu a fost lumea lasata sa voteze. Se stie cu cine voteaza diaspora si de ce marea majoritate nu a reusit sa voteze nu a fost un mister pentru nimeni aflat la coada. Peste doua saptamani voi fi prezent la vot la Haga, acolo unde sper sa reuseasca mai multi sa voteze. Sectia de votare din Amsterdam, care a existat in 2009, acum nu mai exista. Ma voi deplasa totusi, nu ma descurajez atat de usor.

    Imagini filmate de mine ale cozilor interminabile:


  6. #26 SP
    Banned Venom's Avatar
    Mie Ponta mi-a spus ca ai fost adus cu autobuzul si cu pancarte pregătite si ai făcut diversiune ca sa blochezi votarea.

  7. #27 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si ca esti basist. Daca nu base e de vina pt situatia din diaspora, atunci cine?

  8. #28 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    Avem o tara tare frumoasa, pacat de lichelele astea.. Nu imi e bine nici cu Ponta nici cu Neamtul ala...
    Dar mie mi se pare aberant ca lumea sa stea la vot ore-n sir, iar ministrul de externe si presedintele (sau ce e el) al ambasadei inca sa mai fie in functie..

  9. #29 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai e aberant. Bine ca zice ponta ca o sa-i demita DACA se mai intampla o data. Normal ca se mai intampla si normal ca o sa-i demite, dar ce dracu mai conteaza daca iese presedinte... we're f*cked.

  10. #30 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Iese Scopitu-i clar, ma mut in Uganda.

  11. #31 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    N-ai auzit ca se rupe Ardealu de iese Tonta? O sa-i zica Republic of Transylvania. How awesome is that?
    • Din ce tara esti?
    • Transylvania

  12. #32 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Dupa dezastrul de ieri de la Realitatea, nu stiu cati dintre voi ati mai pierdut vremea cu dezbaterea de la B1. Daca nu v-ati uitat, aici cred eu ca e concentrat raspunsul la enigma despre "raul cel mai mic".

    Attached Images Attached Images 10380971_10152829029399519_5266441105582193208_n.jpg

  13. #33 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    In sfarsit, o dezbatere moderată ok. Desigur, nu perfect, lui Tonta trebuia sa i se taie microfonul de multe ori ca se baga ca musca-n... lapte. Dar am vazut un Iohannis mai pregatit si i-a dat cateva peste bot.

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Degeaba Luni ne trezim cu

  15. #35 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    Oricum astazi trebuie sa mergem la vot fiecare voteaza cu cine doreste. Schimbarea in bine daca vine sa stiti ca nu vine de sus de la ei, daca ne dorim bine ne facem bine singuri.
    Pana la urma nu ei au puterea, noi o avem daia fac atatea campanii si atatea rahaturi din astea, asteptam prea multe de la ei

  16. #36 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asta e marea problema, schimbarea vine de la "noi", din păcate "noi" îl vrem pe Mickey Mouse

  17. #37 SP
    Banned Venom's Avatar
    Se pare ca avem o speranta sa dovedim camarila rosie. Incredibil, nu ma asteptam, avand in vedere ca la suspendare am fost amenintat pe acest site cu "zborul" daca mai am pareri politice anti USL. Si da, eagle-eye, sunt Basist.

  18. #38 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    WTF, de ce ma mentionezi pe mine? I'm with you, bro

  19. #39 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    WTF, de ce ma mentionezi pe mine? I'm with you, bro
    Scuze, dar de la un post de-al tau, scos din context am inteles ca esti de stanga.

  20. #40 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Se scuza, inamicii-s peste tot, nu stii de unde apar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 63 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts