Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 63 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #1121 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Tu ai citit articolul sau doar titlul?

  2. #1122 SP
    Member mladin86's Avatar
    Ar fi culmea ) Hotul striga hotul ! .

  3. #1123 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Tu ai citit articolul sau doar titlul?
    Am citit articolul despre el pe RISE PROJECT, blogul investigatorilor finantati de PNL , articol publicat fix inainte de primul tur, menit sa-l compromita in alegeri si sa asigure victoria lui Iohannis cu Dancila contra-candidat.
    Barna avea sanse mari sa intre in turul 2 daca nu aparea articolul asta si probabil ca azi l-am fi avut pe el presedinte.

    https://www.riseproject.ro/articol/a...pre-dan-barna/

    ---------- Post added 14-03-2021 at 17:45 ----------

    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Ar fi culmea ) Hotul striga hotul ! .
    Nu ne mai facem bine ca natiune daca inlocuim hoti cu alti hoti.

  4. #1124 SP
    Member ymess's Avatar
    On topic:
    - menit sau nu, ce se intampla cu RISE project e departe sa influenteze vreo schimbare de rezultat.
    - victoria lui iohannis a fost asigurata cu 1 an si ceva inainte cand a acceptat propunerea in care Viorica a ajuns prim ministru. Asta e parerea mea, a fost un an de Dancila ca prim ministru la schimb cu un candidat usor in turul 2. Altfel Iohannis se temea de suspendare si referendum, a mers la sigur, nu se putea schimba nimic cu Barna.
    - recunosc ca am ceva personal cu USR-PLUS si nu neaparat ideologic, mai degraba cu niste figuri centrale din acest partid, dar clar nu cu toti. De exemplu sunt fericit pe plan local cu unii reprezentanti, dar cei cu functii inalte - parerea mea e ca sunt penibili.
    - dupa atatia ani, USR / PLUS in afara de boom-ul initial, nu a mai fost capabil sa creasca. Cred ca la locale si prezidentiale, au undeva la sub 15%?
    - Doua partide acum speculeaza situatia: PNL (ei sunt la guvernare in principiu) si trag sforile cu starea de urgenta / alerta cat mai pot, si AUR (isi dubleaza / tripleaza electoratul pe zi ce trece).
    - Aproape orice popor voteaza dupa cum isi simte buzunarul, adica daca se simte sau nu mai sarac. Asta e indicatorul adevarat, nu sondajele, nu statisticile, ci doar ei, cum considera invidiual daca au sau nu mai multi bani in buzunar. Si americanu care dupa cifrele istorice (si de bine si de rau) ale lui Trump inclina balanta in tabara cealalta (sau dupa al doilea mandat catastrofal al lui Obama). Asa si romanul, voteaza tabara care ii creste (pensia, salaru, etc) si se duce in tabara opusa in caz contrar. Poti face discutii si presupuneri, dar eu cred ca la urma urmei asta inclina balanta intr-o parte.

    Mai mai sau mai putin on-topic, rant-ul legat de Covid:
    - am multe opinii legate de statistica si modelare matematica, am facut sa zic o mini-specializare in zona asta si am si un pic de experienta in domeniu. In sensul ca, vreau sa va expun parerea mea (eu zic ca e pertinenta) si sa trageti si voi concluziile.
    - locuiesc in Timisoara, loc unde testarea pe cap de locuitor e nesperat de buna. Partea rea e ca orice test, inclusiv PCR-RT da foarte multe fals pozitive. Personal, daca eu merg sa ma testez si stiu ca nu am nimic, e f posibil sa fiu confirmat pozitiv. Cred ca cine iti face testul te intreaba daca le zici ca ai simptome, daca ai, nici nu cred ca te baga in vreun laborator, te confirma pozitiv direct.
    - acuratetea de 90 si ceva % la test PCR cred ca se refera la populatia infectata, nu se refera la precizie. Deci nu cred ca avem o unealta de testare foarte exacta nicaieri in lume la scara larga, daca iei individual sa studiezi virusul il poti detecta, dar la scara larga testarea e groaznic de imprecisa.
    - Cifrele publicate nu au absolut nicio legatura. Banuiala mea e ca fiecare judet si-a urmarit interesul. Judete mai "sarace" nu testeaza, deci nici nu raporteaza, ca pentru ei sa inchizi N baruri si M restaurante si altele - e o paguba prea mare.
    - Singurul numar real de imbolnaviri e din spitale. Cei care aveti cunostinte care lucreaza in spital - acolo se stie exact cati pacienti vin zilnic cu forme severe de Covid, ala e singurul indicator care va ajuta sa va dati seama de cum stam de fapt.
    - Sunt constient ca orice guvern ar fi fost in aceasta situatie in ultimul an, nu ar fi putut sa gestioneze aceasta situatie. Singura masura care ar fi prevenit situatia ar fi fost dupa parerea mea carantinarea institutionalizata la granita pentru toti care intrau in tara, indiferent de tara din care veneau. Stiu ca e o masura drastica, si probabil incalca un drept fundamental din constitutie. Asadar, nu prea avem decat sa trecem prin asta.
    - Am intrat anul trecut in lockdown la comun cu turma tarilor europene.
    - Cred ca virusul e periculos. Nu cred ca are vreo legatura neaparata cu imunitatea. E o manifestare random care cred ca la baza se ia dupa cod genetic. Adica daca un membru din familie are o forma several, e un pic mai probabil ca si ceilalti inruditi sa aibe la fel. Undeva la 80% din oamenii infectati cu Covid nu cred ca fac distinctia intre o raceala obisnuita. In schimb cred ca 10-20% trag una groaznica, iar pentru un procent nu stiu cat, e cea mai nasoala "raceala" din viata lor, de aici pentru unii e fatala.
    - Deci virusul are 2 moduri: 80% banal, si 20% foarte agresiv. Asa e si la transmitere: 80% cred ca nu transmit virusul, ci doar 10-20% sunt super spreaderi (infecteaza foarte usor zeci de alti oameni). De asta poti sa ai in familie covid si sa nu ia niciun alt membru, sau e posibil ca sa fie infectati in masa. Si da, infectarea asimptomatica e evidenta.
    - tot ce a comunicat OMS la inceputul pandemiei (vedeti ianuarie - martie 2020) acum pare ridicol. Deci parerea mea e sa scoatem din discutie acesti clovni.
    - sunt de acord ca niste restrictii ar fi necesare, dar sa fim seriosi, nu ca nu s-au respectat, dar nu si-au atins niciun obiectiv. Si mai rau, unele sunt absolut ridicole.
    - La inceputul anului trecut sa porti masca avea sens. Cercetatorii lui peste sunt impartiti, unii interpreteaza datele aratand ca mastile ajuta, iar altii arata ca nu e nicio diferenta. Din ce am vazut eu, le dau dreptate celor care arata ca ele ajuta, desi procentul e neclar, efectul pozitiv e evident. La lucrarile care arata contrariul, parerea mea e ca si un paper peer-reviewed sau intr-un jurnal de top poate contine grosolanii statistice sau interpretari logice de toata jena. Nu am vazut nicio lucrare dupa parerea mea sa arate ca nu au efect si sa fie logica si fara greseli de interpretare statistice.
    - Acum avem o transmitere necontrolabila, la inceput daca o incetineam probabil mastile la nivel colectiv ar fi facut diferenta, acum nu cred ca mai pot schimba soarta.
    - Nu are niciun sens sa porti masca in spatiul liber daca nu e nimeni in jurul tau. In continuare, in Romania nu poti face asta. Politistii au ordine clare sa isi faca norma de amenzi.
    - Nu are niciun sens sa faci un lockdown in conditiile in care am avut inainte si nu au mers. Am avut rabdare cat am avut, a trecut un an si ne-am intors in acelasi punct. Restrictiile din supermarket, din cafenele / restaurante, nu au absolut nicio logica. Bine, ele au o logica elementara, ca deh, se aduna oamenii, dar nimeni nu e in stare sa gandeasca mai departe de atat. Nimeni nu ia in considerare ventilatia, nimeni nu ia in considerare tinerii care, daca le tai cluburile si terasele atunci ei se aduna undeva in locuinta cuiva.
    - Sunt si eu tanar, si recunosc, tinerii sunt principala sursa de spreaderi.
    - Asa ca daca masurile nu au efect, nu vreau sa mai iau parte la niciuna. Daca aveam incredere in masurile de restrictie, le respectam, dar sunt bazaconii.
    - Partea buna, dupa parerea mea, toata mascarada ar trebui sa se termine la inceputul lui iunie cel tarziu. Virusul nu are nevoie decat de o incetinire, si daca creste exponential, asa o sa si scada.
    - Punctul de inflexiune cred ca e la 30-40% din populatie imunizata.
    - Cred ca pentru Romania, cele 5M de vaccinuri care vin luna asta, sunt arhisuficiente incat sa avem sub 1000 de infectari pe zi incepand din iunie, si eventual sa ajungem la extrem de putine.
    - Ce ma deranjeaza, e ca Arafat deja are in gand cele 10K imbolnaviri zilnice. Virusul fara indoiala creste, dar nicidecum spune Arafat cifra din pix. Asa ca e o chestiune de timp (1-2 saptamani cred) pana cand iar ajungem in situatia asta.
    - Acesti "conducatori" au spus ca noi cei care am mers la munte in perioada asta suntem de vina pentru numarul mare de imbolnaviri. Acest lucru este o mare mizerie din partea lor. Sunt cateva cazuri care intr-adevar, contribuie la asta, dar mizeria generala e 100% mana celor care au dat restrictiile.
    - Declaratia este o masura in bataie de joc. Nimic nu se schimba, doar ca oamenii isi mai scriu hartia asta zilnica si incep sa isi piarda locurile de munca.
    - Vaccinurile sunt safe. Sunt experimentale, asa este, dar mortalitatea e evidenta (singura cifra reala e cati oameni au murit anul trecut fata de un an obisnuit). In Spania au murit de 80% mai multi oameni fata de un an obisnuit, ca sa va faceti o idee.
    - Cel mai "legit" vaccin e J&J, care o sa apara si la noi, ca e cea mai clasica formula si folosita de ani de zile. Dar daca aveti sansa sa va vaccinati, cu Pfizer, Moderna, Astrazeneca sau ce o mai fi, eu zic ca puteti sa o faceti. Nu stim pe termen lung ce cauzeaza, dar daca din atatea milioane problemele cauzate sunt extrem de rare (le numeri pe degete la propriu) atunci nu cred ca fac ceva diferit. O pastila banala sau un tratament comun ar putea avea efecte mai severe pe termen decat vaccinul.
    - Imunitatea la Covid tine aproape sigur un an de zile, eu cred ca si mai mult de atat, in cazuri f. rare mai putin de atat. Rata reinfectarii e sub 0.001%, si alea 0.001% mai degraba sunt fals-pozitive al testului de Covid.
    - Aceasta bataie de joc cu masurile in pandemie sper sa fie platita intr-un final. Eu voi protesta la fiecare manifestatie de acum inainte, atat timp cat masura mi se pare rezonabila. Nu protestez pt vaccin, nu pentru masca, dar protestez pentru TOATE abuzurile comise.

  5. #1125 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    - Aceasta bataie de joc cu masurile in pandemie sper sa fie platita intr-un final. Eu voi protesta la fiecare manifestatie de acum inainte, atat timp cat masura mi se pare rezonabila. Nu protestez pt vaccin, nu pentru masca, dar protestez pentru TOATE abuzurile comise.
    Stai pana te vaccinezi si tu, primesti diploma de participare ca in clasa a 4-a, dar in parc tot cu masca trebuie sa stai. Eu mi-l si imaginez pe Kafka cum sta pe o tereasa in rai la un whiskey si rade de noi ca au trecut 100 de ani si tot in cartile lui ne regasim.

  6. #1126 SP
    Member ymess's Avatar
    Asa este @Espiritus. Cei care au imunitate pentru ca au invins virusul, in aproape toate cazurile nu dau virusul mai departe.
    Cei cu vaccin, transmit dar vizibil mai redus, pana la 90% mai redus din capacitate.
    Daca am 50 de prieteni si toti suntem imunizati, pai de ce sa nu dam bairam?
    Asta e un exemplu de abuz, care cu siguranta a inceput deja in randul celor 1M care s-au vaccinat.
    Eu ies la protest impotriva acestui abuz.
    Intre timp Arafat ne mai taie o ora de circulatie, si cu nesimtire ne explica cum ne organizam noi timpul.
    Toata Europa incepe sa protesteze, sper din suflet sa ne strangem in numar cat mai mare.

  7. #1127 SP
    Member smits's Avatar
    e ca si cum ai pune un plasture micut pe rana deschisa

  8. #1128 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Sa iesi si sa protestezi in strada inseamna ori PROSTIE CRUNTA ori sa ai o intentie CRIMINALA pentru ca tocmai acum coronavirusul e mult mai PERICULOS.
    Cand stii ca e pandemie, ce cauti in strada sa protestezi?

    Puteti sa protestati in masa foarte bine pe internet, sa va adunati cateva milioane de useri pe Facebook si sa-i injurati pe Catu si Iohannis pe paginile lor de Facebook, dar nu iesi in strada si sa te mai si inghesui. Macar ii faci sa-si inchida conturile de rusine si tot e ceva.

    Gandeste-te ca sunt persoane care nu s-au imunizat, gandeste-te ca poti sa le transmiti coronavirusul parintilor si bunicilor tai, poate chiar copiilor ca si ei pot sa moara.

    Nici eu nu sunt de acord cu vaccinarea obligatorie daca vaccinurile respective ( ca sunt de la Astra Zeneca, Pfizer, Moderna , Sputnik sau J&J) sunt experimentale. Da, nu e ok sa te vaccinezi cu ceva creat in graba intr-un an.
    Vreau sa astept pana apare un vaccin eficient care sa nu-ti provoace nici macar un efect advers minim, care sa-si confere IMUNITATE PE VIATA impotriva coronavirusului, asa cum iti ofera cel anti-rujelola, anti-variola, anti-turbeculoza si anti-polio.

    Dar ar trebui sa se introduca vaccinarea obligatorie in ce priveste gripa sezoniera, rujeola, turbeculoza, poliomielita , variola si hepatita, fiind vaccinuri testate si aprobate de zeci de ani.


    Nu accept sa ma vaccinez cu ceva experimental, e dreptul meu sa nu fiu cobai si sunt dispus sa astept si 10 ani sa port masca , sa pastrez distanta, sa respect regulile de igiena si protectie.
    La cati bani se investesc zilnic, s-ar putea sa apara unul eficient mai repede, in 2-3 ani.

    ---------- Post added 15-03-2021 at 13:27 ----------

    LOL


    Cred ca Preafericitul tine DOLIU!

    Bine ar fi sa DEMOLEZE SANDRAMAUA AIA ca sigur se gasesc niste contracte ilegale facute de Firea. Daca se depisteaza vreun contract ilegal, la revedere catedrala, constructiile se sisteaza si faptasii merg la puscarie!

    Cu materialele respective s-ar putea construi un spital, da-o dracu de treaba!

    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...amului-1468297

  9. #1129 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Adevărul
    Octav Bjoza a fost demis din funcţia de secretar de stat. „Făuritorii Marii Uniri au murit lângă noi în temniţe, iar un urmaş de-al lor m-a destituit“

    Fostul deţinut politic Octav Bjoza, de 82 de ani, a fost demis luni de premierul Florin Cîţu. Decizia a fost publicată în Monitorul Oficial. Fostul deţinut politic spune că a aflat aseară că actul de destituire a fost publicat în Monitorul Oficial.

    „Este una din cele mai ruşinoase decizii ale PNL. Marii făuritori ai Marii Uniri au murit lângă noi în temniţe, iar acum, un urmaş de-al lor şi-a permis să mă destituie. Este o ruşine, o pagină ruşinoasă a Partidului Liberal“, spune Bjoza.

    Octav Bjoza, subsecretar de stat pe problemele deţinuţilor politic şi revoluţionarilor, a fost demis luni. În funcţia de secretar de stat fusese desemnat pe vremea guvernării PSD.

    (...) Pensia sa de inginer este de aproape 2.000 de lei. „În urmă cu trei ani, pensia mea de inginer, cu 20 de ani de studii, arestat şi în timpul studenţiei, era de aproape 2.000 de lei, iar Ion Ficior avea 6.000 de lei“, dezvăluite fostul deţinut politic. Indemnizaţia lui de deţinut politic „este cu 400 de lei mai mică decât a unui revoluţionar impostor. Primesc 700 de lei pentru fiecare an de detenţie. După câţiva ani, am primit somaţie să mă prezint de urgenţă la Casa Judeţeană de Pensii Braşov şi să restitui încasări necuvenite, de un leu pe lună pe trei ani retroactiv. Aşa am restituit 72 de lei“, mărturiseşte Bjoza.
    Octav Bjoza a fost demis din funcţia de secretar de stat. „Făuritorii Marii Uniri au murit lângă noi în temniţe, iar un urmaş de-al lor m-a destituit“

    Și un update:
    Quote Originally Posted by G4Media
    Premierul Florin Cîțu l-a demis pe Octav Bjoza din funcția de subsecretar de stat. Motivele invocate: Acuzațiile la adresa evreilor că sunt vinovați de aducerea comunismului în România și solicitarea ca ”urmașii criminalilor de război, naziștilor sau fasciștilor” să beneficieze de drepturi

    Premierul Florin Cîțu a anunțat marți demiterea lui Octav Bjoza din funcția de subsecretar de stat, pe care îl acuză că încearcă să mistifice istoria prin punerea pe umerii comunității evreiești a aducerii comunismului în România și că solicită drepturi din partea statului pentru urmașii criminalilor de război, naziștilor sau fasciștilor, potrivit unui comunicat de presă transmis de guvern.

    (...) ”A pune în discuție dimensiunile Holocaustului și a încerca să pui pe umerii comunității evreiești aducerea comunismului în România este nu doar o încercare de a mistifica istoria, ci și un gest periculos pentru valorile democratice.

    Mai mult, încercarea de a justifica și de a aduce argumente pentru ca urmașii criminalilor de război, naziștilor sau fasciștilor, să beneficieze de drepturi din partea statului român (prevăzute de Legea nr.232/2020) este un afront și o mare nedreptate față de toți cei care au suferit din cauza ororilor comunismului și Holocaustului.

    O asemenea atitudine a unui demnitar al statului român este extrem de periculoasă pentru valorile democratice câștigate și apărate cu multe sacrificii în ultimii zeci de ani. Este o abordare incompatibilă cu statutul de membru al echipei noastre guvernamentale și de înalt responsabil al Guvernului României.”
    Premierul Florin Cîțu l-a demis pe Octav Bjoza din funcția de subsecretar de stat. Motivele invocate: Acuzațiile la adresa evreilor că sunt vinovați de aducerea comunismului în România și solicitarea ca ”urmașii criminalilor de război, naziștilor sau fasciștilor” să beneficieze de drepturi

  10. #1130 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Deși nu îl plac pe Câțu îi dau dreptate, ce legătură are Politica cu Rasa.

    Nu cred că avea vreo importanță dacă era Evreu, Chinez sau Român.

  11. #1131 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Am văzut primul articol și am fost contrariat de ceea ce am citit. Apoi a apărut comunicatul premierului Cîțu (al doilea articol) și am înțeles despre ce este vorba. Între timp au apărut și alte reacții.

    Primul articol e complet lipsit de context. Ce ușor putem fi manipulați dacă nu facem un efort să ne diversificăm sursele de informare.

  12. #1132 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Catu e un mare IPOCRIT!
    Ar trebui sa-si dea el demisia pentru apelativul cu "teroristii".

  13. #1133 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ba da nici numele nu poti sa-l zici corect ffs

  14. #1134 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ba da nici numele nu poti sa-l zici corect ffs

    1. Nu scriu cu diacritice pe forumuri. Cum nici tu nu scrii.
    2. Arata ciudat "Citu".
    3. Sunt obisnuit sa pun litera "â" in mijlocul unui cuvant/nume si nu "î" cum scriau comunistii pe vremuri. Asa m-a educat scoala postdecembrista. Cum nu folosesc diacritice, rezulta Catu, care arata mai bine decat Citu.
    Ca el asa are numele scris pe buletin sa fie sanatos.

    Ma rog...ce rost are?
    Oricum in cateva luni o sa-l uitam cu totii. La cum se comporta in ultima vreme clar nu apuca finalul anului in functia de premier. A luat-o razna si il inteleg, e pana la urma prim-ministrul unui S H I T hole country ca Romania in timp de PANDEMIE.
    Trebuie un OM TARE , PUTERNIC si RECE in astfel de vremuri.
    Dar de ce a acceptat sa devina prim-ministru daca e slab si usor compromis emotional?
    Oh, wait, uit ca PNL-ul nu e genul de partid care sa fie interesat de aspecte precum "leadership puternic" sau "buna administratie a tarii in interesul cetatenilor ", ei au venit din 2019 la guvernare cu lalele si garoafe galbene doar pentru ciolan, dar le-a stricat pandemia planurile, inclusiv planurile de vacanta ale lui Iohannis cand se astepta ca tot mandatul o sa fie prin vacanta acum ca Dragnea a ajuns la puscarie.

    Eu unu abia astept sa vina Raluca Turcan premier, aceasta Dancila in varianta PNL-ista.
    Sa ingroape PNL-ul de tot, la fel cum o alta blonda faimoasa a ingropat PDL-ul, iar o alta blonda a dus PSD-ul la 20% .

    ---------- Post added 17-03-2021 at 01:34 ----------



    Ce fericiti erau in seara aceea! Cand stiau ca vor veni 5 ani de prosperitate si glorie si vacanta si imbogatire din bani publici, fara rivali ...............si ce sa vezi, vine un virus mic din China si le strica socotelile.Iar acum sunt injurati si huiduiti pe net si pe strada fiindca au luat niste masuri dure.

    Nah, GHINION!


    ---------- Post added 17-03-2021 at 01:38 ----------

    Imi aminteste de revolutia portocalie, cand tot asa, alti liberali de "dreapta" erau fericit ca au castigat al doilea mandat, erau euforici ca au reusit sa distruga PSD-ul.

    Si un an mai tarziu o criza economica baga in faliment Romania si ii vedeai scuipati pe strada, huiduiti, injurati pentru ca au fost nevoiti sa ia masuri dure , iar azi ......oh, well, liberalii portocalii nu mai exista. Unii sunt transferati la PNL, altii au ajuns prin puscarii, multi sunt anchetati.

    Sa traiti bine!





    Cine castiga pana la urma?

    Un partid bolsevic si ROSU!

  15. #1135 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Dupa 4 luni sunt de parere ca Vlad Voiculescu ar trebui sa demisioneze.
    Trebuia sa fi ramas consilier la primarie si nu si-ar fi ingropat cariera politica in halul asta, iar in 2024 avea o sansa sa devina presedintele Romaniei.

    Nu e deloc potrivit pentru functia de ministrul sanatatii. La ministerul sanatatii trebuie sa fie un tehnocrat de profesie MEDIC cu experienta de minim 20 de ani, cu realizari, cu prestatie buna, foarte apreciat de majoritatea pacientilor sai.
    De cand e VV ministru sunt prea multe scandaluri, prea multa incompetenta, iar opozitia PSD-AUR ii arunca in carca toate spitalele incendiate, mortii ingropati in gropi comune si pacientii bolnavi non-Covid evacuati in bataie de joc de la Foisor , chit ca nu e el in mod direct vinovat.
    Dar faptul ca el ca ministru apare fara masca si mai si recidiveaza reactionand la modul obraznic deja face o imagine proasta guvernului.
    Tot mai multi romani vor face ca el si nu vor mai purta masca pe strada sau in magazine.

    PNL-USR-PLUS au pierdut deja 10 procente din cauza prestatiei lui VV si AUR devine tot mai vocal acum. Incompetenta nu face decat sa dea apa la moara anti-vaccinistilor si protestatarilor anti-masca.
    Incep sa-i regret pe ministrii aia de la PNL, Victor Costache si Nelu Tataru. Daca era dupa ei, situatia era mult mai bine gestionata, eram in stare de argenta asa cum trebuia, vaccinarea si testarile erau obligatorii.
    Si cred ca si Arafat ca ministru s-ar descurca mai bine.



    ---------- Post added 12-04-2021 at 21:00 ----------

    Stire de ultima ora : dupa incendii , evacuari si morti de la vaccin si gropi comune, inca un dezastru de pus in carca guvernului si incompetentei lui VV, PNP-USR-PLUS pierc inca un procent in favoarea lui AUR.
    Pacienti ajunsi la ATI, morti din cauza unei defectiuni la instalatia de oxigen.
    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...oxigen-1493249

  16. #1136 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Tara lucrului bine favut! They say.....

    Well....

  17. #1137 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Iohannis: ROMANIA NORMALA!

    Barna: FERICITI IN ROMANIA




    Cateodata ma intreb de ce dracu nu am stat acasa la toate alegerile din 2019-2020 .

    Nu era mai bine daca castiga Dancila alegerile prezidentiale si il lasam pe Dragnea in pace sa devina premier?

  18. #1138 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Nu........ 5 caractere

  19. #1139 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    Nu........ 5 caractere
    Normal ca nu.
    Dar poate zic si eu.....cu Dancila premier pe toata durata anului 2020 am fi avut nu 25 000 de morti si 1 milion de infectari, ci 250 000 de decese si 10 milioane de infectari.

    Daca PSD se afla in 2020 la guvernare, pandemia i-ar fi adus SFARSITUL DEFINITIV al acestui partid de bolsevici si infractori.
    Ar fi terminat romanii ce a inceput in 1989.

    Si urma zeci de ani de guvernare liberala.
    Daca ramaneau in opozitie in 2020, PNL-istii se mai pregateau in timpul ala prin opozitie, mai faceau planuri cum sa combata pandemia, n-ar fi fost prinsi nepregatiti cum s-a intamplat cu ei la guvernare si ar fi venit cu teme clare de campanie. Castigau alegerile in decembrie 2020 si romanii ii vedeau acum ca pe niste salvatori, in timp ce PSD devenea istorie.


    Nu stiu daca Ludovic Orban ar trebui laudat ca a salvat sute de mii de romani de la deces si vreo cateva milioane de romani de la infectare, sau ar trebui facut idiot pentru ca a sacrificat PNL, un partid cu o istorie de 100 ani de existenta.....

    Pentru ca a dat-o jos pe Dancila de la guvernare prin motiunea de cenzura in 2019, si pentru ca a guvernat in plina pandemie, PNL o sa ajunga garantat la gunoi alaturi de PNT si PDL, alte partide liberale care au guvernat in plina criza. Si posibil chiar si USR ca s-au lacomit si astia sa intre la guvernare prea devreme cand n-au experienta necesara.



    Asa, n-a facut nicio mare afacere.
    In 2024 o sa revina PSD si o sa vina si AUR la guvernare.
    Si iar pierdem inca 5-10 ani de pomana in care ne-am putea dezvolta ca tara.

  20. #1140 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Nu mai există PNL. Avem doar PDL cu sigla PNL.

    Iar Ludovic Orban (și cei din jurul lui) ar fi trebuit să dispară după poza asta:
    Attached Images Attached Images poza_32.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 63 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts