Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 63 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #101 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    In ultimele pagini observ extrem de mult offtopic si aberatii macabre, dar cand fac eu o observatie(intr-adevar la fel sau mai putin offtopic decat celelalte) apare rapid un leprechaun de-a lu' Voiculescu si mi le sterge.

    Ca sa nu mi se stearga si acest post, cunosc pe cineva care a votat cu Vadim in primul tur. In turul doi nu stiu cu cine a votat, nu mi s-a confesat.

    Inca un ontopic, incercati sa urmariri editorialele lui Cristian Tudor Popescu din ultimele zile, sunt un deliciu.

  2. #102 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Nu inteleg isteria asta generala , daca eu am votat cu Klaus cine imi poate spune mie ca sunt un prost , naiv ca vor ajunge tot oameni lui Base la putere?Dar daca am votat cu Ponta inseamna ca sunt un analfabet sarantoc?Si eu am votat Vadim in primul tur din cauza UDMR care eram sigur ca vor avea in jur de 5% deci material de negociat si am vrut sa anulez acest avantaj , pe Macovei cine a fost capabil sa o voteze si pentru ce? sau pe Udrea.Opinia mea este ca Ponta era mai potrivit ca presedinte din cauza ca este mai capabil a se adapta iar Klaus nu , el este incet in gandire si reactie(nu zic ca i prost) si acesta este criteriul uman pe care ii diferentiez si nu cel al oamenilor pe care ii au in spate si cum vor guverna(oricum guvernul stabileste directiile si nu presedintele ca Base scapa de Ponta daca putea ).Politica(interna si externa) este parerea mea o arta a compromisurilor iar Klaus parca ii cam inflexibil.

  3. #103 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    In ultimele pagini observ extrem de mult offtopic si aberatii macabre, dar cand fac eu o observatie(intr-adevar la fel sau mai putin offtopic decat celelalte) apare rapid un leprechaun de-a lu' Voiculescu si mi le sterge.
    Care-i faza cu Voiculescu ? Ce treaba are respectivul cu ce s-a discutat in ultimile pagini ?!
    Adminii sunt ai lui Voiculescu? Pee buunee ?!
    Rasko, te faci de ras. Chiar imi aduc aminte de posturi ale tale deosebite si chiar pertinete vizavi de jocuri etc, ca acu sa pozezi in cineva marcat de ...de o umbra, cum e cetatenul respectiv, bagat la bulau pe vreo 10 ani. Nu inteleg oful tau, sincer.

  4. #104 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Se vede de la o posta ca nu-l intelegi, dar in acest caz de ce ma fac de ras? Daca tot nu intelegi despre ce vorbesc....

  5. #105 SP
    Member theSrN's Avatar

    perfect adevarat ce zice omu asta in primele 20 minute

  6. #106 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Soon...
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1416420809233.jpeg

  7. #107 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    De mentionat ca din 2 semi-dezbateri s-au vorbit doar bazaconii si pe langa subiect..de politica externa(una din principalele atributii ale intaiului tovaras, unde are autoritate foarte mare) sau despre armata nix

    @flavi_us: tu nu erai cu pnl ?

    N-am mai postat de ceva timp si risc sa dinamitez forumul cu afirmatia urmatoare dar o spun : cine mai crede si are ca argument ptr vot gogoasa cu comunistii ar trebui sa i se alature presedintelui Vadim la spitalul Obregia cand acesta va depune juramantul saptamana viitoare

    E ca aia..cu soldatul japonez care a luptat in WW II si s-a predat abia in 1974 fiindca el credea ca inca e razboi..

  8. #108 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    dar in acest caz de ce ma fac de ras?
    ... ca Voiculescu, d'aia.

  9. #109 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    De mentionat ca din 2 semi-dezbateri s-au vorbit doar bazaconii si pe langa subiect..de politica externa(una din principalele atributii ale intaiului tovaras, unde are autoritate foarte mare) sau despre armata nix

    @flavi_us: tu nu erai cu pnl ?

    N-am mai postat de ceva timp si risc sa dinamitez forumul cu afirmatia urmatoare dar o spun : cine mai crede si are ca argument ptr vot gogoasa cu comunistii ar trebui sa i se alature presedintelui Vadim la spitalul Obregia cand acesta va depune juramantul saptamana viitoare

    E ca aia..cu soldatul japonez care a luptat in WW II si s-a predat abia in 1974 fiindca el credea ca inca e razboi..
    Corect; PNL-ist, nu PDL-ist sau PMP-ist. Din pacate, adevaratul PNL nu mai exista decat in cartile de istorie, acum e doar un PDL cosmetizat, ascuns in spatele unui partid odata cinstit, actualmente corupt. PNL a murit odata cu fuziunea asta.

  10. #110 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Partid cinstit ?there's no such thing ...tudor chiauriu,akos mora,marian rosca,etc ...in fine...blaga la momentul asta e copresedinte iar udrea se zvoneste ca ar fi viitorul presedinte al unei fuziuni dintre pmp si pntcd (sub numele de PNTCD evident).ma intreb ce are zice maniu sau bratianu daca si-ar putea vedea urmasii..

  11. #111 SP
    Banned asperas's Avatar
    Ne-am luat tara inapoi..ce sinistru!

  12. #112 SP
    Banned cryyo's Avatar
    E foarte bine daca si-au luat-o, dar stiu ce sa faca cu ea ?!
    Nu-i bai, daca nu stiu vine diaspora sa-i ajute.

    Imi place ca cei care si-au luat tara inapoi isi dau cu tesla... cand vad cat sau straduit sa nu ne cotropeasca comunistii, si Iohannis si-a tras sef la Cancelaria Prezidentiala pe unul de a fost vreo 8 ani in PSD (consilierul lui Nastase si Vacaroiu). Tara lucrului bine facut. Imi place de mor.
    Ete cum ne-mpresoara comunistii pe nesimtite.

    Ce dracu, tara asta nu e nici a noastra, nici a voastra... ci a lor. Asa a fost de mult si asa va ramane pt multa vreme.

  13. #113 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Totuși de unde si-au luat țara înapoi ?cine deținea "țara" pana acum 2 saptamâni ?

  14. #114 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Go to sleep, go to sleep, nananananana NA! Din 500 si ceva de parlamentari doresc sa fie arestati minim 99%. Restul..start to work for the country!

  15. #115 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

    Politica - tichie de margaritar

    Da.de acord ,daca justiția independenta are probe si va hotărî in acest sens așa sa fie.

  16. #116 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    De urmarit:


  17. #117 SP
    Banned cryyo's Avatar
    De neurmarit !
    Interviul se poate incadra la delirium tremens (intelegem de ce daca ziarul gandul se inchide, e uman). Am reusit sa urmaresc 12min si ceva. Reproduc aprox ceva zis pana in 2min. si ceva, si aproape ca mi-a ajuns: "Propaganda psd a fost adresata unui tip uman prost informat si nu e capabil (atentie cum formuleaza) de relationari mentale, e dispus sa creada ce vede si aude la TV, si in general e o persoana cu un discernamant limitat".
    Asta e o mica mostra dintr-un interviu de vreo 46min. Nu mai am nervi sa comenteaz ce spune cetateanul pana prin munutul 12.

    Bravo Rasko, multumesc!

  18. #118 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    E doar parerea ta, cryyo. Am urmarit interviul si il recomand si eu. CTP chiar spune bine acolo.

  19. #119 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    CTP cand le zice cand o ia pe aratura...e cam instabil asa de fel..cand au iesit pozele cu Bica(sefa DIICOT atunci) si Udrea de la Paris a facut urmatorea afirmatie: doua persoane intr-o vizita privata intr-un oras european ..imi imaginez ca ar fi zis acelasi lucru daca in locul lui Nuti era vreun PSD-ist nu ?

    eu propun sa nu ne mai facem icoane la care sa ne inchinam..niciun om nu e perfect si nu e echidistant in totalitate..fiecare are anumite interese.aaa,ca parerea unuia sau altuia la un moment dat coincide cu parerea noastra e altceva.

  20. #120 SP
    \ tudyniuz's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 63 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts