Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 71 1 2 3 11 51 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Discutii generale despre scoala

    Ideea threadului este una simpla, vorbim despre scoala si orice este legat de invatamant.

    Cati dintre voi dati bacul anul acesta? la ce ati ales sa dati? unde vreti sa continuati mai departe?

    Eu o sa dau la Matematica (scris), Romana (oral-scris), Fizica (scris), Engleza si Tic (competente). Vreau sa merg la politehnica (electronica) . Sfaturi ceva cei care au terminat politehnica?
    Attached Images Attached Images school.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Fizica ? Urasc fizica. O detest.

    Ce parere aveti despre inghetarea anului scolar ? Credeti ca o sa aibe loc in 2009-2010 ? Eu sper din suflet ! Daca ar ingheta as avea timp berechet sa-mi invat si sa-mi repet orice la orice materie, si sa scap de rusinoasele note de prim an in liceu ( 3, 4, 5, 6, eu [ fost ] elev de nota 9 si 10 ) !

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Fizica ? Urasc fizica. O detest.

    Ce parere aveti despre inghetarea anului scolar ? Credeti ca o sa aibe loc in 2009-2010 ? Eu sper din suflet ! Daca ar ingheta as avea timp berechet sa-mi invat si sa-mi repet orice la orice materie, si sa scap de rusinoasele note de prim an in liceu ( 3, 4, 5, 6, eu [ fost ] elev de nota 9 si 10 ) !
    sa fiu sincer chiar nu mi-as dori inghetarea anului scolar, vreau sa scap cat mai repede de bac.

    de ce sa urasti fizica? e foarte frumoasa doar ca treb sa ai rabdare nici mie nu mi-a placut la inceput. in plus mie mi se pare ca este destul de usor bacul al fizica.

  4. #4 SP
    Member Cata25's Avatar
    Depinde foarte mult și de profesor.
    Dacă ai unu care stă și citește ziarul și te pune să conspectezi lecțiile, nu prea o să-ți placă fizica.
    On: dar bacul la info ce are?

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post
    Depinde foarte mult și de profesor.
    Dacă ai unu care stă și citește ziarul și te pune să conspectezi lecțiile, nu prea o să-ți placă fizica.
    On: dar bacul la info ce are?
    e adevarat ca sunt la profil mate-info, dar la politehnica dau admitere din fizica si matematica, iar progama la fizica pentru admitere include progama de bac. si mai bine invat la doar 3 materii (mate-fizica-rom) si nu la 4.

  6. #6 SP
    Member Cata25's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    e adevarat ca sunt la profil mate-info, dar la politehnica dau admitere din fizica si matematica, iar progama la fizica pentru admitere include progama de bac. si mai bine invat la doar 3 materii (mate-fizica-rom) si nu la 4.
    Ce se face la politehnică (electronică)?
    Adică nu ai nevoie de info și acolo?

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post
    Ce se face la politehnică (electronică)?
    Adică nu ai nevoie de info și acolo?
    la politehnica sunt mai multe falcutati. la automatica ai nevoie de informatica foarte mult, la electroinica mai putin.

    falcutatile de la politehnica bucuresti:
    • Facultatea de Inginerie Electrica
    • Facultatea de Energetica
    • Facultatea de Automatica si Calculatoare
    • Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei
    • Facultatea de Inginerie Mecanica si Mecatronica
    • Facultatea de Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice
    • Facultatea de Ingineria Sistemelor Biotehnice
    • Facultatea de Transporturi
    • Facultatea de Inginerie Aerospatiala
    • Facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor
    • Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor
    • Facultatea de Inginerie cu predare in limbi straine
    • Facultatea de Stiinte Aplicate

  8. #8 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    si pana la urma cum e cu zilele libere din perioada noiembrie-decembrie 2009 ?!

  9. #9 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Nu stiu... la noi la scoala ni sa spus ca probabil va fi in perioada 25 noiembrie - 8 decembrie...

  10. #10 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    .....Sfaturi ceva cei care au terminat politehnica?


    Inarmeaza-te cu multa rabdare, nervi de otel, treci pe la ore cat se poate de des, chiar si atunci cand e agenda mai incarcata (o iesire la un suc, o joaca, un somn bun) si nu uita sa te distrezi, da-o incolo ca se termina ea vreodata .

    Acum serios, nu e dracul atat de negru daca iti place ceea ce faci, daca inveti ce iti dau idiotii aia acolo si daca te duce putin capul e usor .

  11. #11 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Last year Politehnica - Automatizari Calculatoare....... Then I'm out baby
    0 restante

  12. #12 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Sa vezi ce simpatic e masterul

  13. #13 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Este adevarat ca acum nu mai depinde de fiecare scoala in parte mini vacanta? Ca eu trebuia sa iau vacanta pe 25, si mi a zis un coleg ca cica a zis la televizor ca vacanta se va da in toata tara la fel de catre guvern sau ceva in genul. Adica eu nu iau vacanta joia asta ci joia viitoare.

  14. #14 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Da, asa e Mariusik. La noi la scoala vroiau sa nu ne dea zile libere de frica ca va trebui sa recuperam, dar s-a primit ordin de la minister ca va fi liber in 30 noiembrie si vom lua vacanta din 14 decembrie.

  15. #15 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Mie-mi convine. Am avut o sapt. vacanta . Iar inca 5 zile incepand de vineri seara

  16. #16 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Cand dati tezele ? Maine eu am la limba romana si vineri la biologie. FFFFFFFFFFUUUUUUUUUUU-

  17. #17 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Joi la romana... miercuri la mate

  18. #18 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Vineri la romana. Marti la mate...
    Cat credeti ca luati?
    Eu la romana, 3 si la mate 2

  19. #19 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Sunt si eu a 12a. Dau bac la romana, mate, fizica. In plus, sunt la bilingv deci trebuie sa mai dau o materie in franceza, pe langa examenele cunoscute de franceza. Am ales fizica. Mai iau atestat la informatica. Vreau sa intru undeva unde sa pot sta linistit, sa am la dispozitie ce imi trebuie si pur si simplu sa fiu zen

    Am teze joi (mate) si deja nu mai stiu restul

  20. #20 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    maine am teza la info :-ss (deep #@!% ) . dupaia ii lejer : vineri fizica si sapt viitoare mate si romana . si dupaia vacanta <:-p , party si iesiri la munte cu prietenii . abea astept . oricum va tin pumnii la toti succes . sa luati numa 10 (desi eu la info ma multumesc si cu 7 )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 71 1 2 3 11 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 26-10-2021, 14:01
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts