Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 114 of 158 FirstFirst ... 14 64 104 112 113 114 115 116 124 ... LastLast
Results 2,261 to 2,280 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2261 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pensia minima va fi de 704 lei din septembrie, dar ca sa se ia acea pensie trebuie indeplinite anumite conditii... si nu, nu se aplica celor ce au iesit anticipat la pensie.

    Vad ca s-a vorbit doar de pensii marite, salarii marite, si preturi mari la combustibil... Altceva mai stii?

  2. #2262 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai preturi mari la combistibil = TOATE preturile marite.

    Dar da, inafara de PRETURI marite si lipsa a ce s-a zis mai sus (autostrazi, drumuri, spitale, scoli, si cam tot ce se poate face intr-un stat normal), nu, cred ca suntem chiar bine. Adica, inca nu avem taxa pe aer...

    Aaaa, mai e faza cu miting-u in care au tras cu gaze in oameni si i-au batut la ordinele "raposatului mustacios" si a partidului condus de el.
    Aaaa, nu. Mai e si faza cu diaspora pe care nu i-au lasat sa voteze.
    Aaaa, nu. Mai e si faza cu jignirea populatie si faptul ca se credea mai presus de orice.
    Aaaa, nu. Mai sunt vreo 50 de chestii, dar prea multe pentru a fi enumerate.

    Iar tipu asta de pe forum care tot jigneste oamenii, nu inteleg de ce nu este banat pentru comportament.

  3. #2263 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Bravo romani, bravo Romania! Hai ca am demonstrat ca se poate si stim ce vrem. De-acum incolo, tot inainte.. sper! Timpul si progresul nu asteapta pe nimeni!

  4. #2264 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai preturi mari la combistibil = TOATE preturile marite.

    Dar da, inafara de PRETURI marite si lipsa a ce s-a zis mai sus (autostrazi, drumuri, spitale, scoli, si cam tot ce se poate face intr-un stat normal), nu, cred ca suntem chiar bine. Adica, inca nu avem taxa pe aer...

    Aaaa, mai e faza cu miting-u in care au tras cu gaze in oameni si i-au batut la ordinele "raposatului mustacios" si a partidului condus de el.
    Aaaa, nu. Mai e si faza cu diaspora pe care nu i-au lasat sa voteze.
    Aaaa, nu. Mai e si faza cu jignirea populatie si faptul ca se credea mai presus de orice.
    Aaaa, nu. Mai sunt vreo 50 de chestii, dar prea multe pentru a fi enumerate.

    Iar tipu asta de pe forum care tot jigneste oamenii, nu inteleg de ce nu este banat pentru comportament.
    Mai baiatule, tu ai vazut cum o iei pe cocoasa de la jandarmii din Franța sau din UK?

  5. #2265 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai, eu nu inteleg cum iti permiti sa ma faci pe mine mincinos sau sa mi te adresezi cu "mai baiatule". Cine esti tu colegule forumist de-ti permiti lucrurile astea?

    Si ce legatura au jandarmii din Franta sau UK? Stam in tara aia?
    Si politia din state intai trage si dupa aia te intreaba de sanatate, daca nu reactionezi pozitiv la ce-ti spune sa faci, dar la noi sunt sugrumati de liste legi infecte date de niste prapaditi care se cred zei.

  6. #2266 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Pensia minima va fi de 704 lei din septembrie, dar ca sa se ia acea pensie trebuie indeplinite anumite conditii... si nu, nu se aplica celor ce au iesit anticipat la pensie.

    Vad ca s-a vorbit doar de pensii marite, salarii marite, si preturi mari la combustibil... Altceva mai stii?
    Daca vrei anticipat la pensie asta e. Zi mersi ca exista si aceasta posibilitate sa se iasa la pensie cu 5 ani inainte.

    Lasa ca vin astialaltii si desfiinteaza pensiile anticipate si o sa mareasca varsta de pensionare la 70 de ani, ca asta e trendul in UE.

  7. #2267 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Esti dus cu pluta omule daca nu vezi scumpirile din tara din ultimii 2-3 ani. Cred ca e bine sa stai acolo in bula ta.

    Ma uitam la profilu tau si scrie ca ai 40 de ani, dar nu zice si de unde esti. Desi dupa cum vorbesti de cola la jumate, eu nu cred ca ai 40 de ani.
    Si nici nu cred ca esti bugetar, asa ca faptul ca tie ti-a "crescut simtitor nivelul de trai" nu inseamna ca a crescut datorita lu mustacios sau proastei aleia, ci pentru ca ai gasit o pozitie buna intr-o firma straina sau poate s-a nimerit ca fix atunci sa ai o marire sau o schimbare de job/pozitie.

    Iar daca tu crezi ca preturile s-au umflat din cauza "privatului hapsan cu burta mare" esti super naiv. Toate preturile au crescut, logic, din cauza cresterii preturilor carburantului. Care se reflecta in tot restul.

    Un plin de benzina, pe care acm 2-3 ani il faceam cu 200 lei, acum il fac cu 320-350 lei. Si am aceiasi masina de 5 ani.
    Un cos de cumparaturi cu aceleasi alimente, chiar de la aceiasi producatori (deh, suntem constanti in familie) saptamanal, pe care inainte dadeam 150-200 lei (cu tot cu "ceva bun" de baut sau dulce, sau whatever) acum ma costa minim 300 lei. De mentionat ca fac cumparaturi 95% doar din Auchan, Carrefour sau Cora. Iar comparatiile pot continua fara probleme.

    Nici nu vreau sa intru in alte detalii pe care le-ai zis tu acolo, pentru ca simt ca vorbesc cu un perete intr-o camera fara ecou.
    E fostul user catalineatza, cel care a fost banat de n ori pentru tâmpenii, trolling, flame.

  8. #2268 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mai, eu nu inteleg cum iti permiti sa ma faci pe mine mincinos sau sa mi te adresezi cu "mai baiatule". Cine esti tu colegule forumist de-ti permiti lucrurile astea?

    Si ce legatura au jandarmii din Franta sau UK? Stam in tara aia?
    Si politia din state intai trage si dupa aia te intreaba de sanatate, daca nu reactionezi pozitiv la ce-ti spune sa faci, dar la noi sunt sugrumati de liste legi infecte date de niste prapaditi care se cred zei.
    Imi permit sa va fac exact cum va permiteti voi sa ma faceți pe mine drăgălași colegi forumisti.

  9. #2269 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe mine nu ma intereseaza ce tampenii debitezi, cat timp nu ma jignesti. Nu ma intereseaza nici cine esti sau cine ai fost anterior.
    Ai deja vreo 3-4 reports din partea mea.

    Si nu, eu nu te-am facut mincinos, doar te-am ironizat pentru cand m-ai facut tu pe mine. Nu inteleg de unde tupeul asta...

  10. #2270 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Asa l-a invatat daddy dragnea. Hai cocos, las-o!

  11. #2271 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Tupeu de pesedeu...
    Asa sunt toti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #2272 SP
    Junior Member CosmiNL's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pe mine nu ma intereseaza ce tampenii debitezi, cat timp nu ma jignesti. Nu ma intereseaza nici cine esti sau cine ai fost anterior.
    Ai deja vreo 3-4 reports din partea mea.

    Si nu, eu nu te-am facut mincinos, doar te-am ironizat pentru cand m-ai facut tu pe mine. Nu inteleg de unde tupeul asta...
    Atata stiu ei sa faca, e greu sa fi civilizat cand stingi becul cu bolovanul si nu mananci muraturi ca nu iti incape capul in borcan. Asta e votantul psd, au toti acelasi placi rasuflate cu strainii care ne iau libertatea, multinationale, soros si alte gaini intergalactice de genul asta.

    Cand ii iei la puricat majoritatea imediat incep sa pufaie ca raman repede fara argumente si incep sa arunce cu jigniri, csf n-ai csf

  13. #2273 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Mai baiatule, tu ai vazut cum o iei pe cocoasa de la jandarmii din Franța sau din UK?
    Tu stii, asa-i? Te-au prins vecinii la furat din magazine?
    Banuiam eu ca nu esti decat un asistat social de cea mai joasa speta.

  14. #2274 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ha ha ha

    LIVETEXT PSD își păstrează majoritatea : Marcel Ciolacu este noul președinte al Camerei Deputaților - Hotnews Mobile

    Sa vina moțiunea de cenzura.

    ---------- Post added 29-05-2019 at 17:49 ----------

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Tu stii, asa-i? Te-au prins vecinii la furat din magazine?
    Banuiam eu ca nu esti decat un asistat social de cea mai joasa speta.
    Limbaj de om incult.

  15. #2275 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ocult poate. Umbla cu flacara violet pe la usa PSD

  16. #2276 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Limbaj de om incult.
    Nah, doar m-am coborat la nivelul tau. Cu tine doar asa trebuie discutat, poate te trezesti la realitate.

    ps: nu iti place? dracnea folosea acelasi limbaj cand chema lumea in baie, remember? Ma asteptam sa-ti placa

  17. #2277 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Nu te pune cu prostul că are mintea odihnită, te bate sigur, are multa experiență

  18. #2278 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Asta ar fi una dintre glume
    Attached Images Attached Images 61454714_2169761856434812_4939881361621123072_n.jpg

  19. #2279 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Joke's on you, Dragnea sta singur in celula ca la hotel, tot pe banii nostri.

  20. #2280 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E in carantina primele nu stiu cate zile, asa se face cu multi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 114 of 158 FirstFirst ... 14 64 104 112 113 114 115 116 124 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts