Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 119 of 158 FirstFirst ... 19 69 109 117 118 119 120 121 129 ... LastLast
Results 2,361 to 2,380 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2361 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Daca se inghesuie inseamna ca nu iau nota de trecere la examen. Au deficit pe tara de cel putin 25%. Dar la noi in tara nu merge niciun domeniu, ca asta e realitatea, suntem slab pregătiți in toate domeniile. Nu avem resursa umana capabila. Ca sa fii sigur de protecție 100% trebuie sa fie 1 la 1 raportul cetatean politist, dar asa ceva este imposibil.

  2. #2362 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Man lasă alea că nu îți trebuie 1/1, aia aveau comuniștii de se sifonau toți între ei, investiți în tehnologie și cursuri pentru specializare, scade salariale alea nesimțiți și mai angajează câțiva oamenii.

    Ai tupeu să vorbești când aia vb cu interlopii să o localize pe Alexandra.

    Să îți fie rușine că le cânți în strună, între tine și ministra educației, ma rog fosta nu e nici o diferență, vb de o persoană care a sunat la 112 și aia și-au bătut joc, mai rămâne să spui că ea e de vină ca de ce plm a luat autostopul.

  3. #2363 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    N-ai inteles ce-am vrut sa zic. Eu nu am zis ca s-a actionat corect 100%. Si da, in spiritul legii poti apela la orice cetatean sa te ajute, chiar si interlop sau fost puscarias. Orice om in libertate este cetatean. Si ca sa zica cineva ca ala este interlop, trebuie intai dovedit acest lucru dpdv juridic, nu pe mass media.

  4. #2364 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Anchetatorii au publicat rezultatele testelor ADN in cazul din Caracal..


  5. #2365 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  6. #2366 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Lol o adevarata telenovela la ce se intampla, poate se termina odata si povestea asta.

  7. #2367 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Cumpanasu cere contraexpertiza in străinătate.

  8. #2368 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Cei din PNL vor sa bage in legislatie sa ne ducem sambata la serviciu. Bunnnnnn.

  9. #2369 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Asta asa la o cautare de 2 secunde pe google .






    Iniţiatorul proiectului, deputatul PNL Dan Vîlceanu, susţine că reprezentantul PSD a înţeles greşit.
    • "Circulă o informaţie, interpretată stupid de nişte pesedişti, asupra căreia vreau să fac nişte precizări: Nu am depus nici un proiect în care sâmbătă devine zi lucrătoare. Proiectul de lege pe care l-am propus nu schimbă cu nimic programul de lucru de 40 de ore, ci se referă strict la orele suplimentare care sunt şi rămân opţionale. Proiectul pe care l-am depus nu impune obligaţii nici pentru angajaţi, nici pentru angajatori, ci doar permite celor două părţi să îşi facă programul aşa cum doresc. Astfel, angajatorii îşi rezolvă problema deficitului de personal în perioade aglomerate, iar angajatul primeşte mai mulţi bani dacă doreşte lucreze într-o zi de repaus. Repet, orele suplimentare sunt opţionale, angajatul alege dacă lucrează sau nu, angajatorul nu-l poate obliga, iar proiectul meu nu schimbă acest lucru. Oferă doar posibilitatea plăţii în bani şi nu cu timp liber în cazul în care orele suplimentare sunt prestate într-o zi de repaus săptămânal", a scris Dan Vîlceanu, pe Facebook.

  10. #2370 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^what he said. Nu suport PNL, 80% din el e corupt si e doar PSD dar cu galben, dar nu vad nimic in neregula cu proiectul asta.

  11. #2371 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai asa era și înainte, nimeni nu te obliga să lucrezi sâmbăta decât dacă vroiai și erai plătit suplimentar, nu înțeleg rostul acestui proiect de lege.

  12. #2372 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Va spun eu care e rostul acestei legi, sa te oblige patronul sa vii la munca sambata. Cand o sa te întrebe daca vrei sa vii de buna voie ce zici? Ca nu te duci? Iti zice de luni sa nu mai vii la serviciu.

    Daca PNL o sa vina la putere, o sa ii regretati pe Dragnea, Teodorovici, Olguta si Viorica.

  13. #2373 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Siiigur! Deja plangem dupa Dragnea de ceva vreme, dar sunt lacrimi de ras.
    Mai schimba si tu canalul sau inchide TV si gandeste putin si pt tine. Nu mai lasa pe altii sa afaca asta in locul tau.

  14. #2374 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Va spun eu care e rostul acestei legi, sa te oblige patronul sa vii la munca sambata. Cand o sa te întrebe daca vrei sa vii de buna voie ce zici? Ca nu te duci? Iti zice de luni sa nu mai vii la serviciu.

    Daca PNL o sa vina la putere, o sa ii regretati pe Dragnea, Teodorovici, Olguta si Viorica.
    O sa regretam toti analfabetii zici?

  15. #2375 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Nu ai inteles nimic.

  16. #2376 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    E semnal bun in grota? Sau doar lanterna 3 se vede?



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2377 SP
    Member omega's Avatar
    Evident ca va urma ceva mai rau, dar asta nu are legatura cu cine castiga alegerile.

  18. #2378 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    PNL/USR/etc. - mult mai rau pentru populație/angajati si mult mai bine pentru patroni.

    PSD - invers.

  19. #2379 SP
    Member omega's Avatar
    Sustin romanii cu atata patima partidele astea de zici ca sunt toti membrii de partid. Eu vad ca directia este aceeasi, cu mici diferente. O schimbare reala poate la urmatoarea rascoala, care probabil nu va mai veni niciodata. Mai bine ne certam intre noi care partid este mai tare si asa le facem jocul. Suntem complet dezbinati, ne negam istoria, ne uram intre noi si cred ca ne uram chiar si pe noi insine.

  20. #2380 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    .....img-20191110-wa0023.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 119 of 158 FirstFirst ... 19 69 109 117 118 119 120 121 129 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts