Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 158 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 ... LastLast
Results 2,541 to 2,560 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2541 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Lasa-ne in durerea noastra. Vezi de treaba ta pe planeta PSD. Nu vezi ca traiesti in alta lume. Daca am fii nesimtiti, ti-am zice direct ca tu esti platit din banii nostrii nu invers. Noroc ca mai suntem si d-astia de muncim la privat si nu sugem din banii tai. Noi ne chinuim sa bagam bani in statul asta, tu prea putin, tu doar te bucuri de munca noastra.
    Sper ca macar de banii pe care ii primesti de la stat sa iti faci treaba cat de cat si nu faci doar act de prezenta, ceea ce multi functionari nici macar nu fac.
    Chiar sper sa vina astia si sa inghete pensiile si salariile, sa fii si tu multumit ca ai avut dreptate si sa plangi dupa mult iubitul partid.
    Era mai bine pe vremea lui Ceașcă! Traiasca partidul!

  2. #2542 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cei care au plecat nu mai contribuie prea mult în tara, într-adevăr, dar tot e mai bine decât sugativele de bugetari. Jumătate din pâine o plătesc statului că să aibă 5 oameni la un oficiu poștal in loc de 1 om și o aplicație moderna pe care eu sau orice coleg am putea-o face într-o lună?



    Nty, bugetarii nu ar trebui să aibă drept de vot.

  3. #2543 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sa mergeti la vot maine pls, also nu uitati ca baba se alege in Martie, nu in Noiembrie

  4. #2544 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Lasa-ne in durerea noastra. Vezi de treaba ta pe planeta PSD. Nu vezi ca traiesti in alta lume. Daca am fii nesimtiti, ti-am zice direct ca tu esti platit din banii nostrii nu invers. Noroc ca mai suntem si d-astia de muncim la privat si nu sugem din banii tai. Noi ne chinuim sa bagam bani in statul asta, tu prea putin, tu doar te bucuri de munca noastra.
    Sper ca macar de banii pe care ii primesti de la stat sa iti faci treaba cat de cat si nu faci doar act de prezenta, ceea ce multi functionari nici macar nu fac.
    Chiar sper sa vina astia si sa inghete pensiile si salariile, sa fii si tu multumit ca ai avut dreptate si sa plangi dupa mult iubitul partid.
    Era mai bine pe vremea lui Ceașcă! Traiasca partidul!

    Tu habar nu ai ce vorbesti. Presupun ca lucrezi la privat, privat care vinde produse si/sau servicii. Din moment ce vor fi bani mai putini, vanzarile privatului la care lucrezi vor scadea, in consecinta salariul tau va scadea sau vei fi dat afara. Capisci?

  5. #2545 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Si ce iti pasa tie ce fac eu la privat? Nu muncesc pe banii tai. Ceea ce vinde in RO firma unde lucrez eu, e aproape nesemnificativ la volumul total. Da, la privat te poate da oricand afara, daca nu faci fata. Daca esti om bun, nu ai griji. Cand nu esti om bun, te duci si stai la stat la caldurica. 'Banii vine, prostii plateste'.
    Nu-ti mai da tu cu presupusul, cand tu nici macar nu stii de ce iti cumperi mai putine paini desi ti-au dat Dragnea si Viorica bani sa iti torni in cap.

  6. #2546 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Culmea, eu cumpăr mai multe paini ca acum 3 ani.

  7. #2547 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    ^^^ Boomer, cand merg azi la vot o sa ma gandesc la tine

  8. #2548 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Culmea, eu cumpăr mai multe paini ca acum 3 ani.
    Inainte mancai la ratie,te pomenesti.Tipic cumparatorilor de tigai si bormasina: isi cumpara en-gros,unii pentru zile nelgre,altii sa faca afaceri din vanzarea ulterioara.Tu cu cat dai painea pe olx? Sau o tii la ciorap.

  9. #2549 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, hai sa ne linistim si sa incercam sa pastram threadu cat mai curat, fara atacuri la persoana si jigniri.

  10. #2550 SP
    Banned asperas's Avatar
    In tinpul domniei Matrozului Chior era Romania asa de divizata! Gunoatele de la Partidul Delapidatorilor Liberi au devenit PNL in loc sa infunde in marea lor parte, puscariile ! Plavanu de Ioha cu secu vechi i-au scos din joc pe Barna+USR recte secu nou ( Coldea) cu Dosarul pus la mezat pt ca mai apoi sa fie scos pt santaj ! DNA stie..crapati ba odata si lasati tara asta in pace! Dintre un mut si 0 barat chiar nu pot alege deci imi voi pastra votul!

  11. #2551 SP
    Junior Member sandrino3867's Avatar
    E incredibil ! Au trecut 30 ani de la asa zisa revolutie si poporul asta e din ce in ce mai cretin, si aici ma refer la ambele tabere. Unii sunt prostiti cu mici, bere, ulei si zahar iar altii sunt prostiti si manipulati (foarte usor) pe facebook si forumuri. Sincer sa fiu mi-e scarba sa mai traiesc in tara asta. Eu nu votez cu niciunul asa ca nu incercati sa ma faceti comunist, psd-ist sau Iohann-ist. Le dau m..e la amandoi.
    P.S. luati exemplu de la unguri si polonezi, popoare adevarate, felicitari lor.

  12. #2552 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Gata, am votat.

  13. #2553 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    In tinpul domniei Matrozului Chior era Romania asa de divizata! Gunoatele de la Partidul Delapidatorilor Liberi au devenit PNL in loc sa infunde in marea lor parte, puscariile ! Plavanu de Ioha cu secu vechi i-au scos din joc pe Barna+USR recte secu nou ( Coldea) cu Dosarul pus la mezat pt ca mai apoi sa fie scos pt santaj ! DNA stie..crapati ba odata si lasati tara asta in pace! Dintre un mut si 0 barat chiar nu pot alege deci imi voi pastra votul!
    La cum ai scris, initial m-am gandit ca ti-a spart Cristoiu contul. "tinpul", "gunoatele", "recte". Insa dupa cum ti-ai batut joc de limba romana, cred ca nici macar Cristoiu nu putea coborâ atat de jos... Anyway, fyi, faptul ca iti vei pastra votul inseamna +1 pentru Dăncilă. So, congrats!
    Quote Originally Posted by sandrino3867 View Post
    E incredibil ! Au trecut 30 ani de la asa zisa revolutie si poporul asta e din ce in ce mai cretin, si aici ma refer la ambele tabere. Unii sunt prostiti cu mici, bere, ulei si zahar iar altii sunt prostiti si manipulati (foarte usor) pe facebook si forumuri. Sincer sa fiu mi-e scarba sa mai traiesc in tara asta. Eu nu votez cu niciunul asa ca nu incercati sa ma faceti comunist, psd-ist sau Iohann-ist. Le dau m..e la amandoi.
    P.S. luati exemplu de la unguri si polonezi, popoare adevarate, felicitari lor.
    Toți suntem niste cretini, multumim. Iar tu esti prea scarbit, asa ca iti voi spune si tie ce i-am transmis lui asperas: faptul ca nu votezi cu niciunul inseamna +1 pentru Dăncilă. Si daca iese ea, cel mai probabil o sa-ti iei "m...a" inapoi intr-un fel sau altul, doar pentru ca tu "nu esti manipulat si nici prostit". Fericitule, care probabil ai votat cu UDMR. Sau Cumpanasu...
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Gata, am votat.
    Veorica iti multumeste. Dar macar tu ai votat... Si Dragnea iti multumeste (de-abia asteapta amnistia).

  14. #2554 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ma amuza rau astia care cred ca daca nu voteaza, nu voteaza

  15. #2555 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ma amuza rau astia care cred ca daca nu voteaza, nu voteaza
    La noi pana si mortii voteaza mai cu spor. Unii din ei care au murit degeaba pe baricade la Revolutie... ca sa poata avea unii fitze de "eu nu votez" si, citez: "ma piș pe el de vot".

    P.S. sid a pierdut 8 ore ca sa poata vota in Malaezia... iar pe unii ii doare in fund sa mearga 5 minute pana la sectia din colt.

  16. #2556 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Tu, sincer, chiar crezi ca in 89 a fost Revolutie?
    Pe de alta parte, fiecare are dreptul de a se duce sau nu la vot. Si fiecare vot anulat e in favoarea lui Viorica. Iti e frica ca te dovedesc pensionarii?

    ---------- Post added 24-11-2019 at 14:29 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La cum ai scris, initial m-am gandit ca ti-a spart Cristoiu contul. "tinpul", "gunoatele", "recte". Insa dupa cum ti-ai batut joc de limba romana, cred ca nici macar Cristoiu nu putea coborâ atat de jos... Anyway, fyi, faptul ca iti vei pastra votul inseamna +1 pentru Dăncilă. So, congrats!

    Toți suntem niste cretini, multumim. Iar tu esti prea scarbit, asa ca iti voi spune si tie ce i-am transmis lui asperas: faptul ca nu votezi cu niciunul inseamna +1 pentru Dăncilă. Si daca iese ea, cel mai probabil o sa-ti iei "m...a" inapoi intr-un fel sau altul, doar pentru ca tu "nu esti manipulat si nici prostit". Fericitule, care probabil ai votat cu UDMR. Sau Cumpanasu...

    Veorica iti multumeste. Dar macar tu ai votat... Si Dragnea iti multumeste (de-abia asteapta amnistia).
    L-as fi votat pe Cumpănașu, dar nu s-a calificat in turul 2.

  17. #2557 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^mama pana acum am crezut ca esti PSDist spalat pe creier, dar cu asta mi-ai confirmat ca trebuie sa fii spitalizat
    Si c-a fost, ca n-a fost revolutie, tot au murit oameni cu un ideal in brate. Hai sa nu-i nesocotim

  18. #2558 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Unele subiecte chiar nu pot fi luate la mișto. Ai o lună să te gândești la asta, tovarășe PS4&PS3.

  19. #2559 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Unele subiecte chiar nu pot fi luate la mișto. Ai o lună să te gândești la asta, tovarășe PS4&PS3.
    Tarziu, tarziu te-ai hotarat man.
    1 luna? Da-i ban forever, si toate cele. Nu are ce sa caute dementul ala aici!

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #2560 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    ^mama pana acum am crezut ca esti PSDist spalat pe creier, dar cu asta mi-ai confirmat ca trebuie sa fii spitalizat
    Si c-a fost, ca n-a fost revolutie, tot au murit oameni cu un ideal in brate. Hai sa nu-i nesocotim
    Indeed

    ---------- Post added 24-11-2019 at 16:37 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Unele subiecte chiar nu pot fi luate la mișto. Ai o lună să te gândești la asta, tovarășe PS4&PS3.
    I-ai dat 1 luna,taman cand trebuie sa vina mosu', ii expira ''licenta''. Daca te paraste mosului ca l-ai banat,nu mai pupi cadouri sub brad

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 158 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts