Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 112 of 158 FirstFirst ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 ... LastLast
Results 2,221 to 2,240 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2221 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Ai "dreptate". Esti super inteligent si se pare ca gandesti doar pentru tine. Ar trebui sa-ti mai cer niste sfaturi de viata. Cine stie, poate ajung si eu in punctul in care o sa-mi permit propria bula in care sa traiesc si sa vad totul roz. Poate chiar imi voi pune vreo icoana cu mustacios la care sa ma inchin in fiecare dimineata

    În prezent, nivelul total al sumelor virate de Rompetrol Downstream către bugetul de stat (taxe, accize, TVA) reprezintă 50% din preţul final al benzinei şi 48% din cel al motorinei. În acelaşi timp, cuantumul accizei din preţul final al carburanţilor este 34% pentru benzină şi de 31% pentru motorină.
    LE: culmea si eu sunt din Bucuresti si merg in Mega Image (deh, sunt peste tot si nu ai cum sa-i eviti) si Lidl si tot au crescut preturile. Am ajuns sa dau pe o legatura de ceapa verde sau ridichi peste 2 lei prin astea.
    Nu mai zic de preturile din piete, unde e mafie pe care nu o controleaza nimeni. Pt ca fiecare trage pentru el. Pt ca deh, nu mai are nimeni frica de politie...

    Sunt curios daca mergi pe strada cu ochii deschisi. M-am convins ca in magazine mergi cu ei inchisi...

  2. #2222 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Asta-i Mircea Badea deghizat.
    Bai nene cum adica ma: de ce sa-i ia averea lui dracnea?

    El nu a furat nimic, a? Dosarul Tel Drum iti spune ceva? Am o veste pentru tine: idolul tau (un mizerabil, o forma de viata) o sa mai ia ani buni de colivie.

    De la a respecta opinia unui om pana la aberatiile tale pe care efectiv le debitezi pe aici e cale lunga.

    Pretul benzinei era 4.6 pana sa castige jegurile alegerile, ai uitat?
    Ai ma prieteni sau rude in zone rurale? Habar nu ai pe ce planeta traiesti.
    Spor la cumparat ulei si zahar, o sa aveti nevoie de tonaj mare, pana si analfabetii si asistatii sociali pe care tu si eu ii platim nu v-au mai votat.

    Incredibil!




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2223 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Plm n-am nicio treaba cu economia dar am impresia ca sunt expert
    1 cuvant: inflatie.

  4. #2224 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    PS4&PS3 e probabil genul acela de om care are vreo 2-3 conturi fake pe FB si abereaza in comentarii.

  5. #2225 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Asta-i Mircea Badea deghizat.
    Bai nene cum adica ma: de ce sa-i ia averea lui dracnea?

    El nu a furat nimic, a? Dosarul Tel Drum iti spune ceva? Am o veste pentru tine: idolul tau (un mizerabil, o forma de viata) o sa mai ia ani buni de colivie.

    De la a respecta opinia unui om pana la aberatiile tale pe care efectiv le debitezi pe aici e cale lunga.

    Pretul benzinei era 4.6 pana sa castige jegurile alegerile, ai uitat?
    Ai ma prieteni sau rude in zone rurale? Habar nu ai pe ce planeta traiesti.
    Spor la cumparat ulei si zahar, o sa aveti nevoie de tonaj mare, pana si analfabetii si asistatii sociali pe care tu si eu ii platim nu v-au mai votat.

    Incredibil!




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Habar nu ai cat era pretul atunci la carburant. Era 5 lei. Si iar habar nu ai cat costa barilul de petrol in 2016 si cat era in 2017, 2018 si cat e acum.

    ---------- Post added 29-05-2019 at 09:49 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da. Ai "dreptate". Esti super inteligent si se pare ca gandesti doar pentru tine. Ar trebui sa-ti mai cer niste sfaturi de viata. Cine stie, poate ajung si eu in punctul in care o sa-mi permit propria bula in care sa traiesc si sa vad totul roz. Poate chiar imi voi pune vreo icoana cu mustacios la care sa ma inchin in fiecare dimineata



    LE: culmea si eu sunt din Bucuresti si merg in Mega Image (deh, sunt peste tot si nu ai cum sa-i eviti) si Lidl si tot au crescut preturile. Am ajuns sa dau pe o legatura de ceapa verde sau ridichi peste 2 lei prin astea.
    Nu mai zic de preturile din piete, unde e mafie pe care nu o controleaza nimeni. Pt ca fiecare trage pentru el. Pt ca deh, nu mai are nimeni frica de politie...

    Sunt curios daca mergi pe strada cu ochii deschisi. M-am convins ca in magazine mergi cu ei inchisi...
    Esti un mincinos. Eu ma duc in fiecare zi la mega image, ca doar e in fata blocului.

  6. #2226 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cat castigi pe postare?
    Daca o faci doar pentru bani sau trolezi, aia e.
    Daca insa tu chiar crezi ce spui aici, sa-ti fie rusine. Sper sa nu ai 40 de ani cum scrie la profil, pentru ca daca este asa sigur esti asistat social si eu cu restul colegilor te intretinem.

  7. #2227 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Stai liniștit, ca nu ma intretii tu pe mine. Poti dormi liniștit la noapte.

  8. #2228 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ Bine.

  9. #2229 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Stai liniștit, ca nu ma intretii tu pe mine. Poti dormi liniștit la noapte.
    Nu cumva tu traiesti in Belgravistan? Prea curge numai lapte si miere la robinetul ala al tau de pesedeu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #2230 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Tu spui ca PSD a marit salariile si pensiile, cum asa?
    Este ok ca taica-miu a iesit anticipat la 61 ani (anul trecut) si are o pensie de 680 lei? Si cand va ajunge la 65 ani (peste 3 ani) va avea doar 800 lei si un pic pensia? Un om care a muncit toata viata, mai mult de 35 ani... Asta e bataie de joc... In niciun caz, un nivel de trai mai ridicat.
    Maica-mea, care acum 2 ani a cazut pe gheata in fata magazinului cand iesea de la munca, a trebuit sa isi faca infiltratii la genunchi, si din cauza genunchiului nu mai poate munci pentru ca nu mai poate sta in picioare foarte mult? Are 60 ani... Si cand va iesi la pensie, va avea o pensie de tot rahatul pentru ca a preferat sa creasca 3 copii, astfel incat sa avem o educatie buna si sa nu ducem lipsa de nimic si sa nu patim ca ei, decat sa se duca la munca. La munca s-a dus tarziu dupa ce crescusem noi. Momentan ea are o pensie de 700 lei, si trebuie sa se duca in fiecare an la control pana va iesi la pensie pentru a beneficia de acesti bani.
    Ce nivel de trai au oamenii astia care au pensiile adunate de aproape 1400 lei si trebuie sa plateasca intretinere, facturi, mancare, rate la banca, medicamente si controale medicale (desi prefera sa nu isi ia medicamente sau sa se duca la medic, doar ca sa le mai ramana si lor ceva de "zile negre").
    Daca asta e nivelul de trai, salarii si pensii mari, sistem de sanatate pus bine la punct (desi se moare prin spitale), inseamna ca eu sunt ala nebun si ar trebui sa ma duc la Obregia.
    Decat sa ma chinui la pensionare peste 35 de ani, mai bine ma duc pe o insula pustie si mănânc nuci de cocos...

  11. #2231 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ O sa-ti spuna ca esti un mincinos si ca in niciun caz pensiile sunt asa mici. Ce stii tu? Pensiile sunt foarte mari.

    Va bateti capul degeaba, cand prinzi doar jegtena 3 e greu bai, e foarte greu.

  12. #2232 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Da normal, noi toti suntem mincinosi si suntem nerecunoscători. Dragnea a facut atat de multe pentru noi, incat ma simt ca la Monaco...isi merita locul acum din plin si o sa mai stea mai mult de 3 ani jumate ai sper ca intr-o buna zi sa i se ia si averea furata, de la noi.

  13. #2233 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Tu spui ca PSD a marit salariile si pensiile, cum asa?
    Este ok ca taica-miu a iesit anticipat la 61 ani (anul trecut) si are o pensie de 680 lei? Si cand va ajunge la 65 ani (peste 3 ani) va avea doar 800 lei si un pic pensia? Un om care a muncit toata viata, mai mult de 35 ani... Asta e bataie de joc... In niciun caz, un nivel de trai mai ridicat.
    Maica-mea, care acum 2 ani a cazut pe gheata in fata magazinului cand iesea de la munca, a trebuit sa isi faca infiltratii la genunchi, si din cauza genunchiului nu mai poate munci pentru ca nu mai poate sta in picioare foarte mult? Are 60 ani... Si cand va iesi la pensie, va avea o pensie de tot rahatul pentru ca a preferat sa creasca 3 copii, astfel incat sa avem o educatie buna si sa nu ducem lipsa de nimic si sa nu patim ca ei, decat sa se duca la munca. La munca s-a dus tarziu dupa ce crescusem noi. Momentan ea are o pensie de 700 lei, si trebuie sa se duca in fiecare an la control pana va iesi la pensie pentru a beneficia de acesti bani.
    Ce nivel de trai au oamenii astia care au pensiile adunate de aproape 1400 lei si trebuie sa plateasca intretinere, facturi, mancare, rate la banca, medicamente si controale medicale (desi prefera sa nu isi ia medicamente sau sa se duca la medic).
    Daca asta e nivelul de trai, salarii si pensii mari, sistem de sanatate pus bine la punct (desi se moare prin spitale), inseamna ca eu sunt ala nebun si ar trebui sa ma duc la Obregia.
    Decat sa ma chinui la pensionare peste 35 de ani, mai bine ma duc pe o insula pustie si mănânc nuci de cocos...
    Pai esti cam rupt de logica. Maica ta care nu a muncit mai deloc are 700 lei pensie, iar taica tu care a muncit 35 ani va avea 800 lei la 65 de ani. Pai cine e de vina ca taica tu a castigat prost toata viata lui de muncitor? Sau stai, a fost mai mult plătit la negru, nu?

    Ia vezi matale cat era punctul de pensie in 2016 si cat este acum. Daca tac tu va avea 800 lei pe punctul de pensie acum, daca nu ar fi psd la putere ar fi avut 600 lei cu Ciolos sau altii.

    Ceea ce tu nu înțelegi si poate nu vei înțelege niciodată este ca pct de pensie din 2016 s-a marit considerabil pana acum. Asta inseamna ca toate pensiile in plata se actualizează cu noile valori ale punctului de pensie. Pentru unii matematica cu adunări si scaderi sau înmulțiri si impartiri este foarte grea. Ce sa facem?

    Cat era pensia minima obligatorie inainte de 2017 si cat este acum?

  14. #2234 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Samponul folosit de PS4&PS3
    Attached Images Attached Images 61690524_2041787585933096_7602001992621228032_n.jpg

  15. #2235 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Samponul folosit de PS4&PS3
    Atat te duce capul? Alte argumente nu mai ai?

  16. #2236 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ Bai tu esti bolnav mintal? Daca s-au marit pensiile din 2016 pana acum, de unde plm crezi ca au venit banii aia ma?
    Ai vreun credit? Ai vreo rata la casa, sau stai cu parintii si acum la 40 de ani? Robor iti suna cunoscut domnu' matematician?
    Iesi din vizuina bai, daca ai copii, sincer, imi pare rau pentru ei ca traiesc cu un asa parinte.


    Matematica ta este de *****, asculta aici. S-au actualizat pensiile, zici? Bai, esti orb. S-A ACTUALIZAT TOTUL pe langa, totul este marit, nu numai pensia aia de rahat. Degeaba ai in plm 800 lei pensie daca dai 5 lei pe kg de cartofi, VARA!

  17. #2237 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Dar de ce e 5 lei kg de cartofi, stii? Nu stii, deci du-te la culcare.

  18. #2238 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Intreaba pe dracnea, el are raspunsul.

  19. #2239 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Esti un mincinos iry. Nu s-a marit nimic. Preturile sunt IDENTICE in Mega Image si Lidl. Iar ce consuma el, paine feliata si cola la jumate au crescut doar putin.

    Au crescut doar pensiile si salariile. Iar cine are pensie mica, a fost si este un prost, pentru ca a muncit degeaba.

    Suntem vai de curu nostru. El e dumnezeu.

    Nu stiu frate, eu sunt de acord cu pareri diferite si alte mizerii de genu si ca nu e bine sa judecam omu, dar la ce aberatii vomita omu asta, l-as bana in secunda 2 pentru prostie si indoctrinare.

  20. #2240 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Și aici sunt ciumați.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 112 of 158 FirstFirst ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts