Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 122 of 158 FirstFirst ... 22 72 112 120 121 122 123 124 132 ... LastLast
Results 2,421 to 2,440 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2421 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Pai vezi, tu ai plecat, tradatorule
    Lasa-ne pe noi, astia, care nu ne putem rupe asa de usor de familii.

    Cert este ca din 90 incoace s-a votat intotdeauna “raul cel mai mic” pentru ca suntem o tara in care majoritatea sunt si gandesc ca stimabilul de mai sus.

    Ai dreptate, nimic nu se va schimba. Toti mint, toti fura, noi tot vai de mama noastra vom fi, DAR, ne bucuram ca ne permitem aiphon, beemve si feisbuc. Nu prea vedem padurea de copaci pentru ca majoritatea... vezi mai sus, analfabeti functionali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ai probleme foarte mari de socializare.

    ---------- Post added 15-11-2019 at 15:09 ----------

    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Asa va certati aici ca la un meci de fotbal, defapt politica a ajuns un sport national, daca nu tii cu astia atunci esti facut fel de fel si viceversa, orice votati tara tot in ***** o sa fie, toti sunt corupti, fiecare minte de ingheata apele, votand "raul mai mic" e doar o duma ca sa va simtiti bine in sufletul vostru. Eu de data asta nu am votat si nu o sa mai votez niciodata in tara asta, pur si simplu nu imi mai pasa si nu imi voi mai obosi nervii, eu deja am plecat din tara si sper sa nu ma mai intorc niciodata, ultimu sa stinga lumina.
    Bravo, astfel ai contribuit la mărirea decalajului dintre numarul de pensionari si cel al angajatilor activi. Cu cat acest decalaj este mai mare, adica cu cat va creste numarul de pensionari si va scădea numarul de angajati, cu atât va fi mai greu de guvernat o țară.

  2. #2422 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Evident


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2423 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ca sa vedeti ce idioti si inconstienti sunt cei din PNL - iese Citu pe post si spune ca Teodorovici avea 2 registre de buget, ca Al Capone, fara sa aduca dovezi in acest sens. Consecinta - explozie a cursului euro - leu. Pana de Anul Nou, cei din PNL o sa ne aduca in sapa de lemn. Citu nu stie sa lege 2 cuvinte la televizor.

    Cei care va bucurati, din domeniul privat, Orban a anuntat ca nu se scad pensiile si salariile bugetarilor. Daca ati votat PNL in scopul ca or sa scada pensiile si salariile la stat, v-ati cam inselat, sau mai exact ati fost pacaliti.

    Pe deasupra, PNL o sa mentina si voucherele de vacanta la bugetari (ce bine imi pare). Sac sac sac. Adica PNL o sa dea tot ce PSD a legiferat, nu au curajul sa abroge nicio legislatie data de PSD. Le e frica ca peste un an nu-i vor mai alege poporul. PNL este prins in vraja PSD-ului pana la urmatoarele alegeri.

  4. #2424 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Ca sa vedeti ce idioti si inconstienti sunt cei din PNL - iese Citu pe post si spune ca Teodorovici avea 2 registre de buget, ca Al Capone, fara sa aduca dovezi in acest sens. Consecinta - explozie a cursului euro - leu. Pana de Anul Nou, cei din PNL o sa ne aduca in sapa de lemn. Citu nu stie sa lege 2 cuvinte la televizor.

    Cei care va bucurati, din domeniul privat, Orban a anuntat ca nu se scad pensiile si salariile bugetarilor. Daca ati votat PNL in scopul ca or sa scada pensiile si salariile la stat, v-ati cam inselat, sau mai exact ati fost pacaliti.

    Pe deasupra, PNL o sa mentina si voucherele de vacanta la bugetari (ce bine imi pare). Sac sac sac. Adica PNL o sa dea tot ce PSD a legiferat, nu au curajul sa abroge nicio legislatie data de PSD. Le e frica ca peste un an nu-i vor mai alege poporul. PNL este prins in vraja PSD-ului pana la urmatoarele alegeri.
    Tie fie iti place sa instigi,fie esti un simpatizant FSN(inclin sa cred ca ambele variante).Lumea s-a saturat si vrea schimbare,de aceea s-a votat PNL.La fel de bine puteau sa iasa in proportie mare, cei de la USR sau oricare dintre candidatii independenti;ideea e ca oamenii au ajuns in culmea disperarii,pentru ca nu toti sunt oportunisti ca tine,sau ca cei ce asteapta uleiul si zaharul in cutia postala.Tu nu vrei sa intelegi ca din cauza mizeriei rosii,au plecat afara milioane de romani.
    PS- pentru un gamer care joaca ultimele titluri,fiind la zi cu noutatile in materie de jocuri(vezi "recenziile'' tale legate de Fifa si Pes),e curios cum de esti asa exuberant,cand vine vorba de voucherele de vacanta,tu oportunistul,care investesti sute de lei lunar pe jocuri,dar te zgarcesti sa mergi intr-un concediu,fara a beneficia de cuponasele de reducere.Stii vorba aia: "Du-te,invartindu-te,du-te,lasa-ne''.

  5. #2425 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Va fi schimbarea Pu_ii.

    E fix treaba fiecaruia cati bani are si ce face cu ei. Eu am bani si fac concediile afara. Cu vouchere merg in tara, ca sa sustin turismul romanesc (acesta e rostul voucherelor daca nu stii), ca altfel se duce la vale.

    Lumea a plecat afara din principala cauza: salarii si putere de cumparare. Cand PSD a venit si a marit consistent salariile profesorilor si a medicilor nu a fost bine, cand s-a facut acest lucru tocmai sa se mai limiteze exodul romanilor in afara. Dar na, unii nu gandesc in ansamblu.

    Dupa revolutie nu a fost numai PSD la putere. Asa ca nu tine ca oamenii au plecat din tara din cauza PSD.Asta o fi parerea ta de hajtajist.

    Pe de alta parte, toata lumea vrea ca institutiile statului sa isi faca treaba, dar cu salarii mici nu se poate. Daca sunt salarii mai mari in privat, la stat se angajeaza cei mai slabi profesional. E matematica simpla.

    PS - Nu te fu_e de grija altuia, vezi de grija ta.

  6. #2426 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Zice bine baiatul asta, doar ca nu isi da seama.


    Cu salarii mici nu se poate, iar cresterea salariilor profesorilor in special era una esentiala pentru a aduce oameni competenti in invatamant. Cu toate astea, din moment ce au ramas aceleasi fosile de dinainte in loc sa fie reverificati si concediati in cazul incare sunt incompetenti (si, din pacate, majoritatea sunt incompetenti), singurul efect produs e un cost mai mare pentru stat, fara un beneficiu vizibil in educatia copiilor.

  7. #2427 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Daca nu exista ban pentru instigare sicer o sa tot continuie situatia asta. Degeaba vorbiti cu el....

  8. #2428 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Zice bine baiatul asta, doar ca nu isi da seama.


    Cu salarii mici nu se poate, iar cresterea salariilor profesorilor in special era una esentiala pentru a aduce oameni competenti in invatamant. Cu toate astea, din moment ce au ramas aceleasi fosile de dinainte in loc sa fie reverificati si concediati in cazul incare sunt incompetenti (si, din pacate, majoritatea sunt incompetenti), singurul efect produs e un cost mai mare pentru stat, fara un beneficiu vizibil in educatia copiilor.
    Ce vrei tu nu se poate niciunde pe planeta. Intr-o meserie sunt puțini care sunt pe maxim de performanță. Nu ai de unde sa aduci instantaneu profesori buni.

  9. #2429 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Va fi schimbarea Pu_ii.

    E fix treaba fiecaruia cati bani are si ce face cu ei. Eu am bani si fac concediile afara. Cu vouchere merg in tara, ca sa sustin turismul romanesc (acesta e rostul voucherelor daca nu stii), ca altfel se duce la vale.

    Lumea a plecat afara din principala cauza: salarii si putere de cumparare. Cand PSD a venit si a marit consistent salariile profesorilor si a medicilor nu a fost bine, cand s-a facut acest lucru tocmai sa se mai limiteze exodul romanilor in afara. Dar na, unii nu gandesc in ansamblu.

    Dupa revolutie nu a fost numai PSD la putere. Asa ca nu tine ca oamenii au plecat din tara din cauza PSD.Asta o fi parerea ta de hajtajist.

    Pe de alta parte, toata lumea vrea ca institutiile statului sa isi faca treaba, dar cu salarii mici nu se poate. Daca sunt salarii mai mari in privat, la stat se angajeaza cei mai slabi profesional. E matematica simpla.

    PS - Nu te fu_e de grija altuia, vezi de grija ta.
    Sunt absolut constient ca nu va fi nicio schimbare,doar aceeasi Marie,cu o palarie de o alta culoare.Ma refeream la faptul ca oamenii spera totusi sa se schimbe ceva,dand sansa si altora la guvernare.Parerea mea,e ca ar trebui sa se investeasca primordial in EDUCATIE.De aici se imput sau miros frumos toate lucrurile in societate.Sa se organizeze concursuri in invatamant,reformand metoda actuala de evaluare a dascalilor si sa li se dea credit celor cu adevarat competenti(iti garantez a sunt multi,dar lasati pe dinafara,pentru ca au demnitate),nu putorilor si lichelelor habarniste,care se angajeaza la stat,doar ca e caldut si au si ei o paine.Cand se va restructura invatamantul,vom avea oameni de calitate,implicit o crestere considerabila in orice domeniu de activitate.
    PS-nu-ti port de grija,stai linistit,era doar o reactie la ceea ce ai insirat mai sus.

  10. #2430 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Mai ai de așteptat să apară oameni competenti peste tot in invatamant. E ca la echipa națională de fotbal.
    Suntem cel mult la nivel de insulele feroe si malta.

    Practic e o problema, unde găsesti materie primă de calitate?

  11. #2431 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Numai cei din PSD sunt corupti? Daca tu crezi așa ceva înseamnă că nu ești sănătos la cap.

    Si cineva e corupt numai după ce se pronunță ICCJ. Nu daca zice Iohannis ca cineva e penal sau e corupt, ca Iohannis nu are competențe sa constate așa ceva.
    Ce whataboutism de *****. Pai m**e si lui PNL stai linistit, n-am uitat USL-ul. Doar ca ani mai gretosi ca ultimii 3 ani eu n-am vazut, nici cu guvern Boc, nici cu Tariceanu, nici cu Nastase, nici cu nimeni. Daca votai PSD pe vremea lui Geoana te intelegeam, plm, fiecare cu a lui. Dar daca inca votezi PSD dupa toate pocnitorile date in ultima perioada, pai nu poti fi altceva decat hot, ceea ce inteleg pana la urma pentru ca ai de castigat, sau maimuta proasta, ceea ce inteleg doar daca esti in satul din cuca macaii si n-ai acces la informatie. Dar daca ai net in casa si tu in continuare votezi PSD, la zoo cu tine.

  12. #2432 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Programa e proasta, deci primul pas ar fi sa restructureze complet structura materiilor predate, iar asta nu s-a făcut încă de către ministerul educației.
    După asta mai vedem de profesori competenți.

  13. #2433 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ce whataboutism de *****. Pai m**e si lui PNL stai linistit, n-am uitat USL-ul. Doar ca ani mai gretosi ca ultimii 3 ani eu n-am vazut, nici cu guvern Boc, nici cu Tariceanu, nici cu Nastase, nici cu nimeni. Daca votai PSD pe vremea lui Geoana te intelegeam, plm, fiecare cu a lui. Dar daca inca votezi PSD dupa toate pocnitorile date in ultima perioada, pai nu poti fi altceva decat hot, ceea ce inteleg pana la urma pentru ca ai de castigat, sau maimuta proasta, ceea ce inteleg doar daca esti in satul din cuca macaii si n-ai acces la informatie. Dar daca ai net in casa si tu in continuare votezi PSD, la zoo cu tine.

    Baiatu, esti dus cu capu, in special daca spui ca pe vremea lui Boc a fost mai bine ca in ultimii 3 ani. Pe vremea lui Boc s-au taiat salarii si a crescut TVA-ul de la 19 la 24 la suta. PSD l-a adus la 19 la suta. Ultimii 3 ani au fost cei mai buni de la Revolutie incoace.

    ---------- Post added 18-11-2019 at 06:17 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Programa e proasta, deci primul pas ar fi sa restructureze complet structura materiilor predate, iar asta nu s-a făcut încă de către ministerul educației.
    După asta mai vedem de profesori competenți.

    Normal ca mai vedem, e tipic romanesc. Romanul cand face ceva nu gandeste tot planul pana la sfarsit. Zice: hai sa facem asta acum si apoi vedem noi.

    ---------- Post added 18-11-2019 at 06:43 ----------

    Au zis ca dau afara din bugetari?
    Ia uitati aici, chiar sunt posturi in plus - https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...etari-stat.htm
    49 de posturi pentru ciorditorii din PNL. Treziti-va pana nu adormiti de tot pe veci.

  14. #2434 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Ca sa vedeti ce idioti si inconstienti sunt cei din PNL - iese Citu pe post si spune ca Teodorovici avea 2 registre de buget, ca Al Capone, fara sa aduca dovezi in acest sens.
    Ce dovezi vrei,facute cu telefonul si date pe post? De ce nu sare ca ars Teodorovici,sa-l dea in judecata pentru calomnie,vezi doamne,Citu mincinosu'?Voi astia,cu trandafirul rosu de-a umarul,ar trebui sa mai scoateti capu din nisip,nu mai vedeti nimic,sau pur si simplu nu vreti sa vedeti...

  15. #2435 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce va mai place sa hrăniți acest troll obosit...Asta și cu fostul user cryyo, de avea icoane cu Gâdea.

  16. #2436 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Păi Teodorovici nu se pune la mintea unui nimeni, numit Cîțu. Pe deasupra, Teodorovici l-a invitat pe Cîțu la o dezbatere pe bugetul paralel, dezbatere pe care "meseriașu" de Citu a refuzat-o. Totul e o vrajeala a PNL.

  17. #2437 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Păi Teodorovici nu se pune la mintea unui nimeni, numit Cîțu. Pe deasupra, Teodorovici l-a invitat pe Cîțu la o dezbatere pe bugetul paralel, dezbatere pe care "meseriașu" de Citu a refuzat-o. Totul e o vrajeala a PNL.
    Teodorovici,cel cu "lipici"la fufe,pupa-l-ai sub coada,vorba lui Caragiale.Ce-ti mai plac smecherii,bastanii si marlanii...dupa chipul si asemanarea alegatorilor.Spor la afaceri,PSD4&PSD3.

  18. #2438 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Chiparosule

  19. #2439 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Teodorovici ala nu doar ca e un hot penal, dar cred ca are si probleme la mansarda, la modul cel mai serios l-as duce sa i se faca niste analize psihiatrice ca ii lipsesc niste rotite. E cel mai instabil psihic politician pe care l-am vazut, e mai rau si decat deputatul Mitraliera, macar ala e previzibil.

  20. #2440 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Si Cîțu nu are probleme la mansarda sau nu e hot?
    Ai dovezi legate de Teodorovici? Daca nu ai, du-te la culcare. Toti PSDistii sunt penali, numai PNL e curat si are numai competenti? Nu vezi cat de ridicol esti?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 122 of 158 FirstFirst ... 22 72 112 120 121 122 123 124 132 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts