Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 124 of 158 FirstFirst ... 24 74 114 122 123 124 125 126 134 ... LastLast
Results 2,461 to 2,480 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2461 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    @eagle-eye: Fii bland frate. Adevaratii inamici sunt politicienii, cat timp vom continua sa ne balacarim intre noi o sa fie bine doar pentru ei.
    M-am saturat sa fiu bland. Bland stai si te umpli de stafilococi in spitale, bland mori netratat de arsuri, bland faci dus cu apa rece toata iarna, bland te bat jandarmii-n piata, bland te violeaza un recidivist pe strada eliberat prin regim compensatoriu. Sa fiti blanzi ca va moare un membru al familiei ca un porc de politician a vrut coloana oficiala ca sa mearga la birou. Iesiti in plm la vot si nu ma mai luati pe mine cu "fii bland" ca blanzi murim toti ca prostii.

    Iesi la vot si scrie "M*IE" pe buletinul de vot daca nu-ti convine, dar iesi. Daca nu-ti place nici mutul, nici proasta, anuleaza-ti votul. Ca altfel tot votezi dar nu-ti dai seama. Statul in idle ca oaia ajuta agresorul intotdeauna. Da, nu l-am votat pe "mut" in primul tur, dar il votez acum. Prefer unu de vorbeste rar, decat una care vorbeste prost. Astia care cautati politicianul perfect, news flash din lumea adultilor - nu exista. Toti au defecte, toti au cate-un schelet in dulap. Joci cu ce carti primesti, ce sa-i faci. Dar joaca naibii ca altfel joaca altii pentru tine.

  2. #2462 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Baiatu, du-te la Paris, ia vezi acolo iti dau jandarmii pe cocoasa? Numai la noi se face caz de necaz.

  3. #2463 SP
    Junior Member Ultranativ's Avatar
    Totusi, cum se calculeaza aria cercului ?

  4. #2464 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Baiatu, du-te la Paris, ia vezi acolo iti dau jandarmii pe cocoasa? Numai la noi se face caz de necaz.
    Am fost de 2 ori anul asta, nu mi-a dat nimeni pe cocoasa. Oricum, din tot ce am zis tu mi-ai dat parry doar la aia cu jandarmii, deci e clar.

    Atasez parerea unui cadru didactic care se lupta cu tentaculele coruptiei care incearca sa patrunda in cadrele scolare de cand a devenit director la CN Gheorghe Sincai, o femeie de exceptie. La asta se reduce votul.
    Attached Images Attached Images bbwluaf2boz31.png

  5. #2465 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Am fost de 2 ori anul asta, nu mi-a dat nimeni pe cocoasa. Oricum, din tot ce am zis tu mi-ai dat parry doar la aia cu jandarmii, deci e clar.

    Eu doar ti-am exemplificat o situatie. Nu interpreta dupa ureche. In toate tarile civilizate, vezi si UK, ti-o iei pe cocoasa de la jandarmi daca perturbi linistea publica.

    ---------- Post added 20-11-2019 at 06:24 ----------

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Atasez parerea unui cadru didactic care se lupta cu tentaculele coruptiei care incearca sa patrunda in cadrele scolare de cand a devenit director la CN Gheorghe Sincai, o femeie de exceptie. La asta se reduce votul.

    Cine incearca sa patrunda in cadrele scolare? Coruptia sau doamna director? Nu cumva e dna director care a fost in conflict cu primarul sectorului 4? De ce sa o credem numai pe dna director? Ea este imaculata? Cand a vazut ca nu ii mai merg ciordelile, a demisionat din functia de director.
    Primarul sectorului 4 îi răspunde directoarei de la Șincai: Vrea să cheltuie banii după bunul plac. Să respecte legea și să lase orgoliile | SparkNews.ro
    Si tu pui botul ca fraierul, ca a scris dna director pe facebook cu lacrimi de crocodil.

    ---------- Post added 20-11-2019 at 06:54 ----------

    Quote Originally Posted by Ultranativ View Post
    Totusi, cum se calculeaza aria cercului ?

    Si Iohanis a fost intrebat aseara cat e aria cercului, refuzand sa spuna. Nici el nu stia.

    ---------- Post added 20-11-2019 at 07:15 ----------

    https://www.antena3.ro/actualitate/d...cu-546707.html

    Un astfel de om din start nu merita votat.

    ---------- Post added 20-11-2019 at 07:29 ----------

    Iohanis aseara:
    ”A rămas cineva nemicrofonat”?


  6. #2466 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Da de ce nu razi si de gafele tutei tale,jupane?Stii ce-ti doresc tie si tuturor celor ce pupa moaste rosii?Sa castige Dancila alegerile,sa ramaneti singuri in aceasta tara,sa va mancati si sa va dati in cap intre voi,pana suiera a pustiu.Mult noroc si viata prospera.

  7. #2467 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Pai rad de Iohanis. ca a facut-o proasta pe Viorica (nu exact cu cuvantul asta). Viorica nu l-a facut prost pe Iohanis. Ciorditor l-a facut si ca nu respecta Constitutia.

    Stai linistit. ca nu o sa plece mai nimeni. Afara nu umbla cainii cu covrigi in coada. O sa plece cel mult cei care sunt intr-adevar competenti si o sa faca fata afara.

    Dar iti garantez, ca daca iese Iohanis vor pleca multi afara. Daca o sa scada salariile si puterea de cumparare mai mult decat este in prezent, or sa plece multi mancand pamantul. Daca o sa se repete perioada 1996-2000, iti garantez eu ca in tara vor ramane numai pensionarii.

  8. #2468 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt curios cum garantezi asta. Facem un act la notar pentru lucru asta? Achit eu toate taxele aferente si daca iese Jonny si nu scade puterea de cumparare mai mult decat este in prezent si daca nu pleaca multi afara, ce faci? Platesti hostingul la site pe 10 ani?

    Cat de plecat in alta tara, e destul de simplu, de fapt, daca te duce capu cat de cat. Cand esti un simplu functionar public si toata ziua lingi timbre, nu te descurci nici in 7/11 la aranjat marfa in rafturi. Deci inteleg cand zici asta si gandesti din perspectiva ta, dar ai putea sa ai mai multa incredere in oamenii care chiar gandesc si trag pentru ei.

  9. #2469 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Pai daca era simplu cum spui tu, poate ar fi plecat deja mult mai multi afara. De exemplu, aia care aranjeaza marfa la Mega Image sau la Carrefour. Nu poți aranja marfa la fel de bine la Delhaize in Belgia? Acolo si in alte tari iti iau fata pakistanezii. Nu tin argumentele tale. Cei de afara cauta munca calificata.

    Nu fac niciun contract, aia e părerea mea avand in vedere guvernarile liberale din anii 30-40 si 96-2000.

    Daca cei din PNL merg in continuare pe legile date de PSD, inseamna ca tot PSD e la putere, intelegi ce vreau sa spun? Sloganul lor inainte sa vina la putere a fost ca or sa taie salariile de la stat. Acum zic ca nu o sa taie niciun salariu de la stat. Cum e? Nu te simți tras in piept de PNL?

  10. #2470 SP
    Member Smara's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Singurii mai animale decat aia care voteaza PSD sunt aia care nu voteaza nimic. Du-te si anuleaza-ti votul frate, pune stampila pe amandoi sau deseneaza un bugs bunny sau ceva, dar intra in procentele alea, altfel tot la PSD se duce votul. Nu invatati niciodata...

    Pisi, mai usor cu animalele ca nu am pascut vacile lu' bunicu' impreuna !! Scuteste-ma de autosuficienta asta obosita ca nu sunt impresionat.

    In viata nu joci mereu cu ce ai, uneori e mai bine sa spui pas !

    Nu dau votul meu nimanui pentru ca nu merita niciunul...

    Nu mi-s bugetar, nu am fost nicodata, trag in mediu privat de la 17 ani, am studii superioare si nu pare ca m-a lovit prostia in ultimu' timp. Asa ca lasa fazele astea de cocosel razboinic ca nu e cazu'.

  11. #2471 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Pai daca era simplu cum spui tu, poate ar fi plecat deja mult mai multi afara. De exemplu, aia care aranjeaza marfa la Mega Image sau la Carrefour. Nu poți aranja marfa la fel de bine la Delhaize in Belgia? Acolo si in alte tari iti iau fata pakistanezii. Nu tin argumentele tale. Cei de afara cauta munca calificata.

    Nu fac niciun contract, aia e părerea mea avand in vedere guvernarile liberale din anii 30-40 si 96-2000.

    Daca cei din PNL merg in continuare pe legile date de PSD, inseamna ca tot PSD e la putere, intelegi ce vreau sa spun?
    Pai in cazul asta pot sa garantez si eu ca daca iese Jonny o sa ploua cu lingouri de aur pe strada. Vorbe goale poate arunca toata lumea.

    Cat de plecat, tocmai asta e faza. Marea majoritate mai saraci cu duhul sau impinsi de alte probleme, au plecat deja la munca de jos.
    Conteaza si pe cine si unde stii, dar mai ales cat de usor poti lasa in spate parinti si ce alte lucruri te mai tin aici.
    Munca e la fel peste tot, cat timp esti peste medie in ce faci. Din pacate in toate companiile unde am lucrat pana acum, 80% din oameni sunt fix acolo, mediocrii sau putin sub.

    Dar daca esti impins de imprejurari si vezi ca se duce pe apa sambatei tot ce ai cladit pana in punctul ala, faci pasul pentru binele tau si al familiei.

    In cazul meu, de la ~1000 lei rata la casa, am ajuns in 3 ani la ~1700 lei. Ne descurcam noi cu salariile actuale, astfel incat sa ne ajunga si de o ciunga sau un joc + crestere copil, dar daca ajunge rata aia la ~2500 lei deja e o problema, cat timp toate cresc iar salariile cu tot cu mariri abea te ajuta sa umplii un cos de cumparaturi la sfarsit de saptamana.

    In schimb ma bucur ca voi, bugetarii, intrati pe pile si care tratati cu cel mai mare sictir pe toata lumea de parca sunteti superiori, aveti si tickete de vacanta si program scurt (probabil 9 sau 10 - 16 iar vinerea pana la 2 + liber de toate pseudo sarbatorile pentru legat zile) dar si drepturi, cat timp majoritatea nu sunteti in stare sa tastati cu mai mult de un deget.

    Bine ca nu ai zis ca primesti ajutor social ca sa stai toata ziua sa trollezi forumu cu ineptiile tale.

  12. #2472 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ce înțelegi prin program scurt?

    Ai rata mare ca nu ai știut sa iei un credit sau nu ai fost inspirat. Mie mi-a scazut rata in euro.

    Eu am credit imobiliar in euro legat de euribor, care ce sa vezi, e pe minus. Plateam acum 12 ani 500 euro, acum platesc aproape la jumate.

    Eu iti garantez ca nu am intrat pe pile nicaieri si nu frec menta. Dar sa stii ca si la privat se intra cu pile sau se freaca menta.

  13. #2473 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am rata mare PENTRU ca nu am stiut sa iau, poate. Cat de cat de nu am stiut eu, prima casa nu o poti lua decat in lei surprinzator, traind in rromania...

  14. #2474 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Ce înțelegi prin program scurt?

    Ai rata mare ca nu ai știut sa iei un credit sau nu ai fost inspirat. Mie mi-a scazut rata in euro.

    Eu am credit imobiliar in euro legat de euribor, care ce sa vezi, e pe minus. Plateam acum 12 ani 500 euro, acum platesc aproape la jumate.
    Tu stii sa citesti?.Scrie clar omul,ca avea RATA la casa de 1000 ron.Ai impresia ca si-a facut rate la camatari?

  15. #2475 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am rata mare PENTRU ca nu am stiut sa iau, poate. Cat de cat de nu am stiut eu, prima casa nu o poti lua decat in lei surprinzator, traind in rromania...
    Vad ca nu ai răspuns la intrebarea mea si ca sa nu induci lumea in eroare, la stat sunt 40 de ore pe saptamana, 8 ore jumate de luni pana joi si 6 ore vineri. Capisci?
    Ca tu lucrezi la privat pe contract de 8 ore pe zi si te tine seful 10-12 ore pe zi e fix problema ta personala.

  16. #2476 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De unde stii tu cat ma "tine pe mine seful" peste program? Eu lucrez 8-16 in fiecare zi, ca fapt divers. Ti-am mai zis eu cum e cu presupusu si cu vorbele goale

    Cat de "intrebarea ta" mai citeste odata postarea initiala desteptule. Tare in gura vad ca esti, ca orice functionar infect cand le zici sa tasteze cu 2 degete macar, ca sa nu mai stea lumea 2h la coada pentru o treaba de 1 minut.

  17. #2477 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Singurii mai animale decat aia care voteaza PSD sunt aia care nu voteaza nimic. Du-te si anuleaza-ti votul frate, pune stampila pe amandoi sau deseneaza un bugs bunny sau ceva, dar intra in procentele alea, altfel tot la PSD se duce votul. Nu invatati niciodata...
    Observ ca pentru tine sunt animale toti cei care au votat cu Dancila, Diaconu sau Paleologu. Cu alte cuvinte toti cei care nu au votat cu Iohannis sau Barna, mai simplu spus, toti cei care gandesc diferit de tine. Unii se plang ca PSD-ul a distrus democratia din Romania, dar nu se intreaba daca nu cumva contribuie si ei la aceasta distrugere, propagand doar ura.

    Cat despre indemnul de a merge la vot, voiam sa te intreb daca la referendumul pentru familie (o mizerie, stiu, dar la fel putem cataloga si cele doua alternative din turul 2) ai fost sa iti exprimi acest drept atat de important sau daca iti indemnai prietenii sa si-l exprime. Ma gandesc ca poate atunci nu doreai atat de mult sa intri „in procentele alea”, ca nu cumva sa ajuti la atingerea pragului minim.

  18. #2478 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am zis eu ceva de Diaconu sau Paleologu? Scoti din burta, ca primarul sectorului 4.

  19. #2479 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Am zis eu ceva de Diaconu sau Paleologu? Scoti din burta, ca primarul sectorului 4.
    8% a obtinut Diaconu. Mi se pare cel mai stupid lucru din lumea asta, PSD-ul il inteleg, are fanii lui dusi cu autocarele sau spalati pe creier. Dar f-ing Miracea Diaconu, las-o naibii.
    Oamenii care sunt pacaliti de aparenta sa de om cult si care probabil nu l-au ascultat niciodata vorbind
    But then again, prefer Paleologu peste Diaconu/Cumpanasu.
    E drept ca nu i-ai facut animale, am exagerat putin. Insa din modul in care vorbesti despre ei, pare ca ii consideri niste fiinte inferioare pe cei care i-au votat pe cei doi.

  20. #2480 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    De unde stii tu cat ma "tine pe mine seful" peste program? Eu lucrez 8-16 in fiecare zi, ca fapt divers. Ti-am mai zis eu cum e cu presupusu si cu vorbele goale

    Cat de "intrebarea ta" mai citeste odata postarea initiala desteptule. Tare in gura vad ca esti, ca orice functionar infect cand le zici sa tasteze cu 2 degete macar, ca sa nu mai stea lumea 2h la coada pentru o treaba de 1 minut.
    Vad ca tu induci lumea in eroare ca la stat se lucrează mai putin de 8 ore pe zi. Citeste mai bine postarea ta.
    Attached Images Attached Images screenshot_20191120-114722_chrome.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 124 of 158 FirstFirst ... 24 74 114 122 123 124 125 126 134 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts