Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 158 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 ... LastLast
Results 2,501 to 2,520 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2501 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai pe antena 3 n-o sa vezi greseli facute de dancila. ea, impreuna cu dragnea sunt doamne doamne la ei acolo.

    LE: in caz ca ati uitat, asta sustine userul de mai sus si asta trebuie sa eliminam. Personal i-as pune la zid, ca pe ceasca
    Attached Images Attached Images 8b7bfc55-6897-48b7-81e3-f34b1550b240.jpg

  2. #2502 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Vad ca pana la urma totul se reduce la clica corupta si hoata din PSD care a ruinat Romania. Credeti ca astia sunt raul suprem la nivel global? Credeti ca in tarile civilizate, reprezentative pentru democratia moderna, nu exista coruptie?

    In America 1% din populatie controlează 40% din averea naţională si incaseaza, anual, un sfert din venitul întregii tari. Surpriza, in acel procent de 1% intra majoritatea senatorilor si deputatilor americani. Mai mult, politicienii cu putere de decizie la nivel economic si de comert intra tot in acel procent.
    Si in America si in multe alte tari civilizate, interesul personal și cel politic sunt in perfecta armonie, pentru ca asta e natura umana.

    Cred ca ar trebui sa ne oprim din a-i privi cu dispret pe oamenii care se uita la A3, RTV sau orice altceva si sa scoatem fiecare capul din propria bula, din ce in ce mai plina de ipocrizie si ura.

  3. #2503 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stai putin.

    Adica din punctul tau de vedere, e ok ca aia din poza, sa faca/zica ce-au facut (sa ne arata mu1e, sa ne spuna ca ne impusca pe toti cu mitraliera, sa dea legi prin care sa legalizeze furtu, dar nu orice furt, ci intre x si y - x fiind mai mare decat poate un muritor de rand sa fure dintr-un supermarket si multe altele), pentru ca exista coruptie in America?

    Si acum ce-ar trebui sa facem? Lay down and die? Eventual daca am putea sa nu iesim la vot pentru ca ploua si sa voteze mortii/absentii ar fi perfect?

  4. #2504 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pai de asta zic sa scoatem capul din bula si sa renuntam putin la ipocrizie.
    Faptul ca imbeciulul ala a aratat mu1e in Parlament e de condamnat, dar la fel sunt de condamnat si imbecilii care au scris pe tot ce au prins mu1e PSD. Nici una dintre parti nu a dat dovada de bun simt, iar atata timp cat asta e societatea, astia sunt politicienii care vor iesi la suprafata.

    Stai linistit ca de legile alea care au legalizat furtul nu beneficiaza doar cei din PSD. In multe locuri si institutii din tara asta, furtul se practica in echipa, indiferent de culoarea politica.

    Eu nu iti contest dreptul de a iesi la vot, contest atitudinea bolnava de a alege raul mai mic. Cum ne mobilizam sa iesim in Piata Victoriei si sa avem o voce, la fel de bine ne putem mobiliza sa votam in alb sau sa anulam votul in masa. Cred ca macar 1mil de voturi nule ar trage un semnal serios de alarma.

  5. #2505 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Iti semi dau dreptate, in ideea in care nu sunt de acord sa consider egal faptu ca ala ne-a aratat la mu1e in parlament si in direct la televiziuni versus ce a scris lumea pe afise la proteste.

    Diferenta este ca prapaditu ala e "alesul poporului" ca sa ne reprezinte cu un scop, lucru pe care nu-l face, ba chiar ne si sfideaza, el fiind acolo in parlament, deasupra noastra, a muritorilor de rand si ca este de neatins (cum a facut si mustaciosu').
    Iar poporul, care nu l-a ales si nu l-a vrut pe imbecil dar s-a pricopsit cu el, vrea ca ala sa plece (sau sa fie iubit de colegii de celula prin vreo puscarie uitata de lume).

    De legile cu furtul stiu, dar cum sa ai asa lege? Ce om intreg la minte ar propune o astfel de lege? Nu cunosc, dar chiar sunt curios daca mai exista si in alte tari "normale" astfel de legi.

    Si da, la vot ar trebui sa mearga toata lumea, chiar daca asta inseamna sa-l desenezi pe bugs bunny si sa votezi cu el.

  6. #2506 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon, m-am lamurit cu PS4&PS3. Nu dau ignore, ca sunt admin si nu imi permit... accept si parerile contra, dar nu pot sa nu observ ca are fix acelasi discurs dancilisto/comunist, care se bucura ca mai ia 100 lei in plus la salariu (din imprumuturi, desigur) dar plateste 2-300 lei in plus la toate cele. Deja problema in Romania nu mai este faptul ca ne conduc prostii (care nu stiu cum se calculeaza aria unui cerc), ci faptul ca oameni normal la cap (sau cel putin asa par) ii aplauda, ii accepta si chiar ii voteaza. Din pacate, unii ca Trump si Boris au dat trendul asta... se pare ca e la moda sa alegi asa ceva. Probabil ne indreptam incet-incet spre Idiocracy (cine nu a vazut filmul, ii recomand sa nu-l rateze).

    P.S. Mi-e sincer dor de Vadim...

  7. #2507 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Boss, fiecare cu părerea lui. Dupa cum am mai spus anterior, mie personal mi-a crescut puterea de cumpărare semnificativ fata de acum 3 ani. Restul e cancan. Ia spune de exemplu de unde are lumea bani sa mearga cu mașina personala? Sau sa iasa cu sacosele pline din hipermarketuri? Daca nu a crescut puterea de cumpărare, cum spune PNL, de unde are lumea putere de cumpărare?

  8. #2508 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @PS4&PS3 te rog eu Duminică dute la o nuntă, botez, grătar, la munte chiar numai să nu te duci la Vot. Sunt sigur că nu o să te caute Viorica pe acasă.

  9. #2509 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Stai linistit, ca o sa ma duc la vot.

  10. #2510 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Boss, fiecare cu părerea lui. Dupa cum am mai spus anterior, mie personal mi-a crescut puterea de cumpărare semnificativ fata de acum 3 ani. Restul e cancan. Ia spune de exemplu de unde are lumea bani sa mearga cu mașina personala? Sau sa iasa cu sacosele pline din hipermarketuri? Daca nu a crescut puterea de cumpărare, cum spune PNL, de unde are lumea putere de cumpărare?
    De cand "ti-a crescut puterea de cumparare'',ti-ai facut cont pe CG,iti permiti jocuri si te dai mare expert,pana la acel moment,erai skin of...brusc te-a ajutat Dancila sa evoluezi financiar.Si referitor la intrebarea ''de unde are lumea putere de cumparare'',iti raspund eu: din ''strainezia'';le vin copiii acasa,sau le trimit bani,si unii melteni merg si ii sparg in toate rahaturile de black friday,chiar daca nu au nevoie neaparat de acele lucruri.Mentalitatea noastra,sa avem mult si la ciorap,de fapt o repercusiune a vremurilor demult apuse si reapuse in prezent.

  11. #2511 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Asta crezi tu, ca trimit aia de afara mereu bani kklau, ca acolo umbla cainii cu covrigi in coada? Iti spun eu, in Romania se castiga mult mai bine ca acum 10 ani, iar puterea de cumpărare e mult mai mare ca acum 10 ani.

    PSD e singurul care a dat inapoi banii tăiați de Boc. Pe vremea psd nu a fost niciodata deztabilizata economia. Uite acum, de când e Orban prim ministru, leul se tot duce la vale fata de euro. Sa vezi de sărbători ce putere de cumpărare o sa ai cu zeii tai.

  12. #2512 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Cat timp "ne garantezi" si "ne spui tu", suntem salvati...

    Mai impartaseste-ne si din adevarurile absolute cu mafia pariurilor, imi placea si conspiratia aia.

  13. #2513 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Din ZF:

  14. #2514 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Statul paralel

  15. #2515 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Din ZF:
    Cum e acum, mai bine sau mai rau?

  16. #2516 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Asta nu am pus-o sa dau in vreo guvernare. Just fun facts. In timpul asta am avut din toti la putere.
    Interesant era daca aveam asa ceva de pe la alte state cu trecut asemanator, sa putem face o comparatie.

  17. #2517 SP
    Member Smara's Avatar
    Interesanta statistica.
    Fiecare guvern ar trebui sa vina cu asa ceva atat la investire cat si la plecare (iar datele sa fie furnizate de catre institutul national de statistica pentru credibilitate), astfel incat sa nu ne mai uitam in gura unora sau altora, cand tipa ca disperatii de greaua mosternire. Am senzatia totusi ca nimeni din politica romaneasca nu ar vrea asa ceva. Nu este profitabil.

    M-ar interesa sa mai stim : datoriile externe cam unde si pe ce se duc ?!
    Nu stiu cati dintre voi cunosc, insa se pare ca prima grija a guvernului PNL in noul mandat in frunte cu actualul presedinte a fost sa cheltuie 2 miliarde de dolari pe armament SUA (siteme de rachete Patriot - reconditionate din cate am inteles). Credeti ca este total intamplator ? Sunt 2 miliarde...Ne vom imprumuta de acesti bani ? Cu siguranta !
    Am senzatia de guvernare fanariota in acesti 30 de ani. Ca a fost PSD, PNT, PDL,CDR, FSN, etc...toti au mers la ,,inalta poata,, sa ceara firman de domnie. Si ala care a dat mai mult din resursele tarii...ala a iesit.



    Astfel Iliescu s-a apucat de vandut tara si l-au ajutat din greu Constantinescu (care a cedat teritorii romanesti de buna voie desi nu eram in razboi ??!?!) si Basescu (Johannis, e multimea vida, sunt convins ca este de acord cu orice – vz. cele 2 miliarde ca ex. si probabil portul Constanta va fi cedat Olandei) . Cam fiecare a avut guvernele lui (mai putin asta ultimu' care in sfarsit si-a vazut visul cu ochi), astfel ca acum avem padurile date la austrieci, petrolul la fel, productia e aproape de 0 ca deh trebuie sa importam nu sa producem, avem peste porcine si gripe aviare la greu astfel incat cumparam porci de craciun de la nemti si pulpe de la americani, gazele de sist sunt date tot lor impreuna cu comenzi serioase de armament, in agricultura nu sprijinim amaratu' ala de taran ca doar nu suntem tampiti sa ne dezvoltam prea mult si sa suparam Franta, Italia etc.


    Sezatia mea este ca securistii aia batrani au reusit sa il dea jos pe Ceausescu cand a fost prea senil ca sa-si dea seama ca va fi linsat iar apoi s-au apucat toti pe vandut, ca doar aveau ce vinde. Securistii astia noi, sunt si ei putin gelosi si vor ciolan....pana la urma il vor lua.
    Iar noi ne multumim cu paine si circ : uite dosaru' nu e dosaru', uite penalu' nu e penalu' iar astia se ingrasa toti, dar toti, pe seama noastra.
    Am vazut niste personaje mai sus puse de razvan, total de acord. Insa aia sunt amarati, in frunte trebuia sa fie Nastase cu Basescu cu Videanu...astia au furat/vandut/distrus cu adevarat....ceilalti, niste amatori.



    Justitia noastra este doar un instrument de forta cu care ridici sau dobori un adversar politic.
    D-aia nici nu mai cred in alegeri, sincer. Evident ca va iesi Johannis, nu am nici un dubiu. As pune orice in joc. Nu e din punctul meu de vedere nici mai bun nici mai prost decat Dancila. Daca le faci o medie, ambii dau cu minus, ambii dau o noua masura cuvantului penibil. Te uiti la ei si iti dai seama cat de jos am ajuns daca avem de ales intre doi oligofreni.
    Aia puternici si bogati pur si silmplu le-au dat gir astora de la PNL acum....data viitoare vor fi ceilalti.
    Va dau un exemplu : Crin Antonescu ! Pai omul ala avea cultura (inclusiv politica), avea potential, se putea angaja in discutii ample, argumentate....l-ati mai vazut ??!?! Probabil ca a inteles mesajul. Sau pleci , sau te vezi cu catuse. Doar nu o sa ajunga in fruntea tarii un om de genul asta....


    Inca mai sutem o vaca buna de muls, asa cum am fost mereu de-a lungul secolelor. Istoria se repeta, dar parca iti e frica sa te uiti in urma, pentru ca momentele de demnitate nationala au fost la secole distanta.

  18. #2518 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  19. #2519 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Antena 3 pe bune? Aia ți-e sursa ta de informație

    ---------- Post added 22-11-2019 at 18:19 ----------

    Nici eu nu înghit PNL însă nu poți vota un Personaj ca Dancilă, dacă ajunge respectiva Președinte înseamnă că suntem un popor de retardați.

    Femeia sa semnat ca bucătar șef pe scrisoarea trimisă la EU.

  20. #2520 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Antena 3 pe bune? Aia ți-e sursa ta de informație
    Iti garantez ca e real.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 158 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts